Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

Член од
25 февруари 2018
Мислења
104
Поени од реакции
26
Може некој имал сличен проблем.
На Поло од 98 год откажаа електричните стакла. Не е осигурувач?
https://imgur.com/a/tD2jOBJ
Тие на сликата дугмињата светеа, сеа јок.
Би требало да е осигурувачот, на тоа сликата ништо не се гледа...
 

Sprite

Bayern Fanatic
Член од
23 јули 2007
Мислења
447
Поени од реакции
36
Каде можан да најдам прскалки за ветробранското стакло, тие 2 од хаубата што излегуваат и како се викаат на англиски?! Конкретно се работи за мазда 3 2008.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.366
Поени од реакции
38.343
Каде можан да најдам прскалки за ветробранското стакло, тие 2 од хаубата што излегуваат и како се викаат на англиски?! Конкретно се работи за мазда 3 2008.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
оди кај тој што е увозник за мазда во мк ако сакаш нови, ако не барај половни по огласи некој ако растура кола или по отпади прошетај
 
Член од
24 јануари 2015
Мислења
1.737
Поени од реакции
1.163
оди кај тој што е увозник за мазда во мк ако сакаш нови, ако не барај половни по огласи некој ако растура кола или по отпади прошетај
Или нарачај од AliExpress.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.366
Поени од реакции
38.343
Или нарачај од AliExpress.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Па ако може зш да не, не сум сигурен може и од други коли да одговараат ваљда маздите делеа исти делови со некои други производители.
 
Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.903
Поени од реакции
1.365
Па ако може зш да не, не сум сигурен може и од други коли да одговараат ваљда маздите делеа исти делови со некои други производители.
Screenshot_20181022-103406.png standarni se za site vozila odgovarat. pod haba ima 2 gumici gi vadis i turni nagore ke izlezat.
 
Член од
25 февруари 2018
Мислења
104
Поени од реакции
26
Едно прашање...
Дали се исплати да менам мотор комплет пошто овај што го имам има изгубено компресија, малку отпоќе е измрсен, замаецот си чука итн има 500к моментално...
Овој што сакам да го земам има накај 300к км...
Дали се исплати или не пошто подобро цел мотор отколку да купувам делови... Инаку овој е сув барут што го сакам, едноставно камен, проверен неколку пати и нема проблем...
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.366
Поени од реакции
38.343
Едно прашање...
Дали се исплати да менам мотор комплет пошто овај што го имам има изгубено компресија, малку отпоќе е измрсен, замаецот си чука итн има 500к моментално...
Овој што сакам да го земам има накај 300к км...
Дали се исплати или не пошто подобро цел мотор отколку да купувам делови... Инаку овој е сув барут што го сакам, едноставно камен, проверен неколку пати и нема проблем...
Смени го
 
Член од
17 мај 2016
Мислења
3.653
Поени од реакции
4.142
Едно прашање...
Дали се исплати да менам мотор комплет пошто овај што го имам има изгубено компресија, малку отпоќе е измрсен, замаецот си чука итн има 500к моментално...
Овој што сакам да го земам има накај 300к км...
Дали се исплати или не пошто подобро цел мотор отколку да купувам делови... Инаку овој е сув барут што го сакам, едноставно камен, проверен неколку пати и нема проблем...
За каков мотор и автомобил станува збор?
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.697
Поени од реакции
20.960
Problem so Fiesta 1.4 tdci. Od koga zaladi pocna duri ne se zagree da mi gasni na mali obrtai. Na primer pred raskrsnica ili semafor koga prickam na kumplug za smenam brzina ili za da zastanam motorot ednostavno ke izgasni. Odma pali posle bez problem no malce stanuva zaebano za vozenje. Koga ke zagree nema gajle povekje. Na dijagnostika ne kaza nikakov problem.
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.422
Поени од реакции
20.125
Ако најдеш , пиши ми ПМ. Ми треба и мене.
Друже најдов на реклама 5 се чув со човекот (марко) со локација во драчево. Ми рече да се најавам еден ден однапред пошто биле во гужва со многу возила, а ги спремале за еден ден по цена од 3500 денари ( за моето возило ) / караван / сончев кров ( различна цена ) итн. Имале црн и сив материјал а еве ти го огласот - https://reklama5.mk/AdDetails?ad=2752907
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.659
Поени од реакции
6.525
Za benzinec e polesno da se najdi :D
Togas bi zel opel corsa 1.4 90konja. Da se razberime, opel benzinec se dobro pokazani ali dizelot se problematicni.
Drug primer za benzinec chevrolet calos 1.4 82 konja, preubav motor i karoseria. Bracetmi go ima go otepa od vozenje. Astra H 1.6 116ks se dobri i dosta oprema imt i se evtini. Skodite benzinci se asolni. Imav skoda do pred 3 meseci i sum zadovolen. Za drug tip na benzinci ke ti kazat poiskusnite posto samo so 3-4 benzinci sum imal iskustvo.
Е па ајде еве поискусните нека кажат кои бензински мотори и во кои коли се за препорака? Годиште 2005-2009.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom