Најекономично греење (затоплување)

Член од
13 јули 2008
Мислења
1.397
Поени од реакции
1.886
Znaci ne e losa za parite kako vtora klima?

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
Па тоа се обидувам да дознаам. Нема некој што е тука и ја има ставено за да се види. По некоја логика, би требало да е баш за таа намена добра.
 

Despot

ВОЈВОДА
Член од
25 септември 2008
Мислења
497
Поени од реакции
280
Gree Lomo LCLH GWH18QD-K3DNA5 ili Gree Viola GWH18RC-K3DNA3G ? Koj e podobar ? Kaj lomo ko da imat pojke specifikacii?
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.815
Поени од реакции
7.502





Дали сега господине клима експерт дозволувате да ми честитаат. Штета што некој го избришал мислењето па не можам да го цитирам :)

@Klima ured
@dwa

Не бев дома да кажам за монтерите, оставив на доверба но ми кажаа дека испочитувале вакумирање и останати работи што требало.

За импресии е сеуште рано и топло, на надворешна температура од 10 и внатрешна зададена 25, на ауто вентилатор дува постојано на минимум, кога ќе дојде 26 се исклучува компресорот и ја издувува температурата во него, а на 24 се вклучува повторно.

Нека стаса мерачот за потрошувачка од Али и поладни температури па да има дополнителни импресии
 
Член од
7 јуни 2014
Мислења
1.052
Поени од реакции
1.175




@Strelec Дали сега господине клима експерт дозволувате да ми честитаат. Штета што некој го избришал мислењето па не можам да го цитирам :)

@Klima ured
@dwa

Не бев дома да кажам за монтерите, оставив на доверба но ми кажаа дека испочитувале вакумирање и останати работи што требало.

За импресии е сеуште рано и топло, на надворешна температура од 10 и внатрешна зададена 25, на ауто вентилатор дува постојано на минимум, кога ќе дојде 26 се исклучува компресорот и ја издувува температурата во него, а на 24 се вклучува повторно.

Нека стаса мерачот за потрошувачка од Али и поладни температури па да има дополнителни импресии
со здравје да си ја користиш :)
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.815
Поени од реакции
7.502
@HEKOJ pak ne se gledaat slikite.

Edit:sega e ok
а цело време не се гледаа?? копирани се од google drive и во incognito ми бараше да бидам најавен.
сега со copy link address чини, се надевам нема пак да се заеби
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.289
Поени од реакции
15.490
а цело време не се гледаа?? копирани се од google drive и во incognito ми бараше да бидам најавен.
сега со copy link address чини, се надевам нема пак да се заеби
Претходниот пост и во последниот не се гледаа додека ти пишав.
 
Член од
5 октомври 2016
Мислења
95
Поени од реакции
407
Gree Lomo LCLH GWH18QD-K3DNA5 ili Gree Viola GWH18RC-K3DNA3G ? Koj e podobar ? Kaj lomo ko da imat pojke specifikacii?
Пред неколку дена ги листав сервисните (лесно се наоѓаат на нет) и горе долу се многу блиски. Ломо 18 ЛЦЛХ ти е проверен и докажан модел, можеш да најдеш многу (позитивни) искуства тука на темава.
Дневната со кујна ми е 50-55 м2. Ми треба појака, 5.5кв
Мој комшија (овој е вистински за разлика од тие измислените на Климе) грее спрат од куќа со Ломо 18 ЛЦЛХ, многу слична квадратура како твојата. Нема изолација, ПВЦ столарија, пушачи што често луфтираат...
Пред-ланската "поларна" зима ја поминаа со песна и ноќе со отворени врати ги грееа и спалните соби (две). Имаат среќа со распоредот (долг правоаголник, спалните најдалеку од климата), но очигледно и со изборот на климата. :)

Патот ми е таков да често поминувам покрај нивната куќа и ја гледам/слушам надворешната единица скоро секој ден. И во најладното предминатата зима си предеше како ролс-ројс во лер. Тоа не можам да го кажам за тенекиите на Фуџитцу и Те-шиба што исто така ги среќавам низ мојата улица, што брмчат како трактори...
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom