Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.058
Поени од реакции
12.546
Врсаљко бе Паланка, јеботе ВрсаЈко. :D Луда работа се паланчани, миЈон место милион (миЉон на нашки), јубов место љубов, само Ј ставаат место љ. :D

Инаку совршен трансфер период верувам нема ниту една екипа, ама ние и да останеме на овој ростер воопшто не би му замерил на Аусилио. Не плативме многу за ниту еден играч а екипата е значително појачана. Ако го броиме и Кеита како наш играш тогаш од земените веројатно ќе имаме четворица нови стартери, Врсаљко, Азамоа, Раџа и еден од Политано/Кеита пошо искрено се надевам дека Кандрева или ќе си оди или нема терен да помириса. Од овие што ги набројав Врсаљко е земен на позајмица, Азамоа слободен играч, Политано и Кеита се позајмици и само Раџа е купен, а според мене тоа не е скапо затоа што се дадени Сантон, Заниоло и 20тина милиони што за играч од негов калибар е баш онака ниска цена. Ќе беше добро и Лука да го земеме али јебига, Перез не го дава, а и премногу ќе беше да изгубат двајца клучни играчи во едно лето.
Исто да не го заборавам и Де Фрај, дојде како слободен играч а е одлично појачување во одбраната.

Сметам дека сме доста посилни од лани и дека не смееме да си дозволиме некаква патња околу пласманот во ЛШ. За титула не знам, Јуве е прејак, али уз сплет на околности што да не.
Без лаутаро прв состав ич не планирам да ги гледам.
Другово си прав,сем дека имаме било каква шанса за титула во серија а.Без кристијано и така,вака нема теорија.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.751
Поени од реакции
8.837
Многу е битно Спалети како ќе ги вклопи играчите и дали ќе функционираат во пракса..ние можиме до утре да коментираме шо како ама да не дојди како лани да го пцуеме Спалети и да го отераме упичку матер ако ни се случи бродолом..

Да се надеваме дека Мартинез некако ќе се вклопи и ќе го растерети Икарди колку толку..и конечно бекојте да ни се погодат..

Не знам за вас ама јас уште имам надеж во Марио дека ќе биди корисен ако остани..само мислам дека ќе го дадат негде во последниот ден бидејќи се закопа глупакот со изјавите.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.237
Поени од реакции
41.559
Бродолом е све испод 4то, чим беа 4ти а играа полошо и од беневенто во период од 3 месеци, и јаче, тогаш со овој ростер теоретска шанса нема да бидат под ЛШ место, ама ако заостануваат многу позади јуве, спалети ќе го јаде отказот у ситуација Конте да е сеуште достапен, човек кој им беше план А и за минатата година со оглед дека се надеваа на негово заминување од Челзи, мада ја мислам овој ќе го замени гатузо кој би требало да јаде клоца после пар лоши резултати.
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.072
Поени од реакции
11.057
Доколку се купи Рафиња или сличен на него,би требало да сме 2-3то место без проблем.За титула е малце раничко да се надеваме.Не само поради нашата јачина,туку и помошта за Јуве.За да освоиш титула треба да имаш квалитет за +15 бодови од Јуве па да бидеш во егал ситуација.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.237
Поени од реакции
41.559
iskreno momentalno, da birav od malkom i balde, bez razmisluvanje ovoj ke go odberev, najmnogu radi faktot sto vo italija ima veke solidno iskustvo, i moze da pokrie i na pozicija napagac, i vtor napagac, plus krilo, malkom samo krilo, plus 23 godini e.
Odlicen transfer, od nigde nikade iskoci i dobro e sto go skockaa po brza postapka bez da se ubaci uste nekoj tim vo kombinacija.

Perisic, balde i Martinez, ova se igraci sto se sposobni nad 10 gola vo sezona da otidat, Ikardi daleku porastereten ke bide godinava a i nema da zavisime samo od nego, ostanuva uste edno ime da se donese u timov, ocekuvam nov bran spekulacii za modric, ovoj ne smeat da go vlecat do posleden den, neka vidat naredni dva dena na sto se i neka se odi na druga opcija. Dodeka se vesino i joao mario tuka, moze da isprobaat nekoja varijanta so niv i za sms, pa i pinamonti da bide del od takov dil, mislam deka inzagi za site trojca bi se soglasil da gi vidi u lazio a i u negoviot sistem odlicno bi legnale.
Ne gleam nekoj spremen na lotito da mu iskeshira tolku mnogu, a rizikuva da mu se desi ona na torino so beloti, na koj godinava drasticno mu e padnata cenata od lani, i pak nikoj ne se obiduva da go kupi, samo napoli se povrzaa so nego pred nedela dve.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.336
Поени од реакции
57.929

Супер е Кеита, јас бев ептен загреан за Малком ама ова е супер решение, само нека помине лекарски да не го урочиме.

СМС не сакам да дојде, прескап е, а мислам дека во моментов повеќе ни треба креативец, тоа е нешто што традиционално ни фали.

За Модриќ, не сум сигурен во каков контекст го спомнуваат мечот во Талин цело време, дали ќе играл или не... дали ако игра во Талин значи дека нема право да игра во ЛШ за друга екипа оваа сезона? Се надевам дека е така, за да добиеме брз конечен одговор, бидејќи на многу портали се пишува дека ќе сме го чекале до последен момент. Ако може на 15ти да се пресече би било топ, ако игра таму е конечно не, ако не игра, тоа значи дека во позадина се случуваат работи.

Но ова е само во случај Суперкупот да е поврзан со учество во ЛШ, инаку е млатење празна слама.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.237
Поени од реакции
41.559
first touch-ot na lautaro e perverzija, dosta jak element od negovata igra e ova, uste na prvata prijatelska se vide deka ima nenormalno dobar priem na topka i toa dosta go koristi, vednas gleda da se oslobodi od igracot i da otvori prostor.

Inace @Io Sono Interista nema veze dali igral ili ne, dur ne zaigra u grupna faza moze da igra kaj saka taka da i mene ne mi e jasna poentava na toj muabet, sto se odnesuva za sms, pa on e kreativec, 10ka, toa igra vo lacio, cela sredina lani im ja drzese, zaedno so lukas leiva.
Nema sansa za nego mnogu da davaat, ama imaat pa dosta igraci sto bi bile bajagi interesni za lazio, inace cisto vaka e moja zelba nema nikakva spekulacija do sea za nego, e sea nemase ni za balde, tuku ednostavno izleze muabet deka 80% rabotata e dogovorena, pa deka kandreva koci i eve sepak go potpisuvaat, taka da moze da iskoci nekoe ime u kombinacija sto do sea ne e spomnato. Sms namerno go spomnuvam ja zasto realno ako ne se vidal i modric, on mi e najidealnoto resenie za da se zadovolat navivacite, drug nema sto e do nekade dostapen.
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.058
Поени од реакции
12.546
first touch-ot na lautaro e perverzija, dosta jak element od negovata igra e ova, uste na prvata prijatelska se vide deka ima nenormalno dobar priem na topka i toa dosta go koristi, vednas gleda da se oslobodi od igracot i da otvori prostor.

Inace @Io Sono Interista nema veze dali igral ili ne, dur ne zaigra u grupna faza moze da igra kaj saka taka da i mene ne mi e jasna poentava na toj muabet, sto se odnesuva za sms, pa on e kreativec, 10ka, toa igra vo lacio, cela sredina lani im ja drzese, zaedno so lukas leiva.
Nema sansa za nego mnogu da davaat, ama imaat pa dosta igraci sto bi bile bajagi interesni za lazio, inace cisto vaka e moja zelba nema nikakva spekulacija do sea za nego, e sea nemase ni za balde, tuku ednostavno izleze muabet deka 80% rabotata e dogovorena, pa deka kandreva koci i eve sepak go potpisuvaat, taka da moze da iskoci nekoe ime u kombinacija sto do sea ne e spomnato. Sms namerno go spomnuvam ja zasto realno ako ne se vidal i modric, on mi e najidealnoto resenie za da se zadovolat navivacite, drug nema sto e do nekade dostapen.
Брат му на Рафиња е човекот на кој не ти текна

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.165
Поени од реакции
107.624
Брат му на Рафиња е човекот на кој не ти текна

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
Теорија нема он да дојде кај нас, Баерн бара сув кеш а испод 50-60 нема да биде така да Тиаго ова лето нема шанси да дојде кај нас.

Ако не го носат Модриќ и јас би сакал СМС да го донесат, комплетен играч кој може све да игра у средина, и 10ка и поназад и лево и десно, буквално се! Али и него тешка работа, многу пари бара копилето Лотито.
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.058
Поени од реакции
12.546
Теорија нема он да дојде кај нас, Баерн бара сув кеш а испод 50-60 нема да биде така да Тиаго ова лето нема шанси да дојде кај нас.

Ако не го носат Модриќ и јас би сакал СМС да го донесат, комплетен играч кој може све да игра у средина, и 10ка и поназад и лево и десно, буквално се! Али и него тешка работа, многу пари бара копилето Лотито.
Е како бе Тиаго немало теорија а СМС, што е повеќе од дупло поскап, го спомнуваш пасус подоле :)
 
Член од
5 август 2007
Мислења
3.578
Поени од реакции
2.563
Брат му на Рафиња е човекот на кој не ти текна

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
Ни текна, ни текна :sneaky:

Ај мајката, имам забораено како е да навиваш за голем клуб. Сеа пример, (Модрич на страна), да ме праша некој, не би знаел шо да земиме. Ако земиме 10, треба да биди или резерва на Наинголан, или Наинглан да игра Б2Б, од друга страна драстично му се намалуваат шансите за игра на Лаутаро. А од друга страна па ни фали некој ала Модрич или ала Рафиња.
Од трета страна, .... шо од трета страна, требаше Видал да го земиме и ајт у ПМ. :(
Искрено, ако не го земиме Модрич, ја не би земал никој. (евентуално Рафиња, ради емотивни причини)
Го имаш Асамоа (јас пре би го играл средина до Брозо, него ли лев бек), во најлоша варијанта Гаљардини, и Вецино.
Прва варијанта:
Ханда
Шиме...Шкриниар...Миранда...Далберт/Дамбо(ебете се бе)
Брозо..Асамоа
Кеита...Наинголан...ПераДетлич
Икарди​
Втора Варијанта:
Ханда
Шиме.....Шкриниар...Миранда...Асамоа(ете)
Наинголан...Брозо
Кеита..............................ПераДетлич
Лаутаро...............
Икарди​
Трета варијанта нека му ја мисли Спалети, ја немом поќе...

А сетики мислам че го земиме Модрич, е дури тогаш каша попара че се напрај со формацииве.
:oeoeoe:#МКвоЕУиНАТО :ojeaa:
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.010
Поени од реакции
1.122
Не се надевајте за СМС, Лотито не профаќа позајмици и играчи, бара чисто 120м.

Модрич има шанса да дојде и покрај последните информации дека ке потпише нов договор со Реал. Желбата на играчот може да биде пресудна, а ако имаат барем малку почит и благодарност за се она што го направи за клубот ке го пуштат на крај да дојде во ИНтер.

Кеита може да биде супер засилување, ке биде на слатки маки Спалети сезонава...

во 3-5-2 нема место за Кеита/Политано/Карамох ама тоа е идеална формација за Мартинез-Икарди.
4-3-1-2 е исто формација каде што класичните крила се непотребни..

4-3-3 е идеална за Кеита, Перишич и Политано а неам место за Лаутаро.

Слично и во 4-2-3-1, каде што би можел да игра како AM позади Икарди а средината ке ја "крепат" Модрич и Наинголан, што е можеби и најдобра варијанта моментално.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.165
Поени од реакции
107.624
Е како бе Тиаго немало теорија а СМС, што е повеќе од дупло поскап, го спомнуваш пасус подоле :)
Па виде ли што имам напишано, дека тешко и него пошо многу бара копилето Лотито? Башка што СМС или било кој играч од Италија може да го скрпат со позајмици и играчи, а Тиаго никад нема да ти го дадат на позајмица, во тоа и ми е поентата на муабетот.
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.058
Поени од реакции
12.546
Па виде ли што имам напишано, дека тешко и него пошо многу бара копилето Лотито? Башка што СМС или било кој играч од Италија може да го скрпат со позајмици и играчи, а Тиаго никад нема да ти го дадат на позајмица, во тоа и ми е поентата на муабетот.
Брат остај што си прават филмови некои,теорија нема да го пушти со позајмици лотито.45 чисти кешираше од фелипе андерсон.По заебан за преговарање од него е само евреинот од тотенхем.
Пре Баерн ќе го пуштат тиаго на позајмици/рати него лотито смс.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom