Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
гледаш горе ти пишаа дека фудбал гледале.. :icon_lol:

Не излегоа дека им е срам и склет, барем така е кај мои другари и роднини. На оваа тема се или против или „не се замараат со политика““:icon_lol:, ама во ниеден случај не се за.
Од друга страна СДС ги нема врбувано со ништо ни па може да ги уценува за да мораат да излегуваат како ВМРО што можеше.
Излегоа тазе вработените.
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.539
Поени од реакции
4.066
Него мене друго ме интересира ако може некој да ми каже што се случи со прославата? Јас пред прославата прогнозирав 1000-1500 партиски членови и 200-300 залутани. Зошто не излегоа членовите на СДСМ??
Зашто очигледно не ги замараат да мора да се појавуваат. Бар во тој сегмент има разлика. Ваква прослава да организираше Вмро, ако не излезеше цела администрација, еве на.
Мала држава сме, секој има другар / пријател / роднина член на едниве и другиве, едниов другар од црвениве од Скопје го мкнат по други градови да иде, еве сега беше пред недела дена у Струмица, другиов од плавиве немал таков проблем, бар за сега.
 
V

viktora

Гостин
Хан: Младите да гласаат на референдум за да не и се случи „Брегзит“ на Македонија.
Со ваква изјава изгледа нешо не им излегува како што треба.
За да ни се случи Брегзит мора прво да влеземе во ЕУ.
 

INDIJANEC123

Женкар, Илуватар
Член од
17 март 2014
Мислења
3.815
Поени од реакции
6.373
Според горенаведените одговори значи не излегле како прво дека биле против прославата и второ дека не биле присилени. Ок прифаќам. А како Заев планира да прави референдум ако неговите се против и ќе гласаат со НЕ во најмала рака?
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.234
Поени од реакции
18.054
Според горенаведените одговори значи не излегле како прво дека биле против прославата и второ дека не биле присилени. Ок прифаќам. А како Заев планира да прави референдум ако неговите се против и ќе гласаат со НЕ во најмала рака?
Заев ништо не планира, само една работа на своја рака зеде да прави и видовме како помина.

Друг ќе ја уреди таа работа...
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Правете само мала разлика, овие што ги упикаа тазе ваму таму и те како беа, се изнаставаа сториња за да ги пишат во тефтер дека биле. За постарите членови не можам да зборувам ама овие дечиштава што ги испоставаа по институции се погрижија да има доказ дека биле..
 

INDIJANEC123

Женкар, Илуватар
Член од
17 март 2014
Мислења
3.815
Поени од реакции
6.373
Заев ништо не планира, само една работа на своја рака зеде да прави и видовме како помина.

Друг ќе ја уреди таа работа...
Ама па и не гледам некоја пропаганда јака или рано е може, незнам.[DOUBLEPOST=1531848625][/DOUBLEPOST]
За да ни се случи Брегзит мора прво да влеземе во ЕУ.
Тука е цаката. Сака да каже вие сте влезени ако не гледате, пазете дане излезите сега!:sick:
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.234
Поени од реакции
18.054
Ама па и не гледам некоја пропаганда јака или рано е може, незнам.
Спрема тоа како одеа преговорите со Грција, се се одвиваше by the book, цело време со морков и стап, најчесто за грците, за нас и не беше толку битно.

Така да сега ќе си тераат исто и тука, by the book, за сите инволвирани, морков и стап.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.861
Поени од реакции
15.810
Од каде оваа информација ?

Ако е вистина,браво за храброста,вака треба да биде со сите,без разлика дали наши или нивни
каква храброст, во Србија по 15 години затвор лежи и тој што е виновен за францускиот навивач ама и еден што е виновен за убиен српски навивач...
има европска директива за драстични казни...
 

INDIJANEC123

Женкар, Илуватар
Член од
17 март 2014
Мислења
3.815
Поени од реакции
6.373
Спрема тоа како одеа преговорите со Грција, се се одвиваше by the book, цело време со морков и стап, најчесто за грците, за нас и не беше толку битно.

Така да сега ќе си тераат исто и тука, by the book, за сите инволвирани, морков и стап.
Да само што сега треба да го убедат на народот со морковот бидејќи на стап овој народ не реагира, имун е после толку стапови. Треба да е поопиплив морковот.
 
И

Име И Презиме

Гостин
каква храброст, во Србија по 15 години затвор лежи и тој што е виновен за францускиот навивач ама и еден што е виновен за убиен српски навивач...
има европска директива за драстични казни...
Деликатно е тука.Убиството се случило вон стадион, а сепак причина била делумно спортска нетрпеливост.Сакам да кажам дека недај боже за секое препукување на фб да нема убиства или тепачки со Ш.иптарите.Мора да се докаже судството дека политиката, верата и нацијата нема да ги уценуваат за овој случај за Саздо.
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.581
Поени од реакции
11.724
Прво мене нема потреба да ми реплицираш со ваква семантика и безврска паралели, да се разбериме, овој лик ДПМНЕ го легитимираше како Министер за Одбрана, ете сеа овие го направија втор човек во државата, кој кого ебе овде не знам.
Тогаш велеа патриотите мора, сеа овие го велат истото, не ми се прај наивен мене, како форумска експозитура на Трендо си.
Тоа што претходните крвопијци го легитимизирале не само овој, туку и илјадници други амнестирани терористи, не им дава право на сегашните крвопијци да продолжат по истиот пат - барем не судејќи според нивните изборни ветувања.

А ти слободно биди форумска експозитура на релативизаторите, на Мирка Алмеидска која е пратена на одмор од темава и на останатите лажни критичари.

Јас од моја страна не сум ничија форумска експозитура, моите коментари - со исклучок на туѓите статии и цитати кои ги имам цитирано на форумов - се` 100% мој личен став, а не на Трендо или на не знам кој.

Но ако сакаш да бидеш Мирка Клиновска, слободно повели, јас нема да ти попречувам.
 
Последно уредено:
Член од
29 февруари 2016
Мислења
569
Поени од реакции
641
Хојт не е повеке на таа функција, овој Мароко е сега и еве го дојде, ке има подвиткување опашки...
Ае ќе ти го цитирам мислењето за неколку дена кога ќе си замине новиот виткач. Слабо ги конташ работите.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom