Пејачот Влатко Илиевски пронајден мртов

Член од
21 јуни 2018
Мислења
610
Поени од реакции
262
Ако се праиме на тошо ондак не се знае дека е дрога. Едино што не се знае дали е од предозирање или долгодишна злоупотреба на дрога. Како и да вртиш па причината е дрога.
Имаше фаца Курт Кобеин.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.337
Поени од реакции
79.119
Ја лично мислам дека е трагедија ова и е за жалење, без разлика што сам си ја направил бељата. Исто и за сите кои се на хероин, што е најлоша зависност. Не ми личи логично да речам - бил наркоман и не го жалам. Не е христијански воопшто и стварно ми е жал за дечкото.

Е сега, да викам дека бил добар музичар само затоа што починал, тоа сигурно нема, пошто би лажел (исто и за Тоше).
 
И

Име И Презиме

Гостин
Знам дека има бес и агресија во тебе (нормално е тоа кога се губи роднина) ама како прво, Влатко беше јавна личност така што нема да има затворање на темата. Ако не се збори тука, ќе најдеш како се збори на ФБ под објави на весници, не знам што ти менува :toe:

Второ, тука никој не го оцрнува братучед ти, туку се дискутира реалноста. Вчера одам до продавница, ги гледам колегите на Влатко се упатуваат накај гробишта и плачат ама онака, плачење и тажење достојно за атеншн сикери. Нели мислиш дека треба да бидеш погневен на нив отколку на нас тука? Знаеш зошто? Кај беа поголемиот дел од нив братучед ти кога имаше мака? Читаш секој втор што ставил слика од него на ФБ што пишува? Требаше да се видиме на ручек, на кафе, на пица ама обврски, не успеавме? Не другар, не е дека немале време, туку толку им стало до Влатко. Ако некој ти е вистински другар и го знаеш дека е во

Пак претпоставки, наметнувања свои ставови со рекла казала муабет.Ниту една од овие работи никаде не е кажана или пишана .Се ова е наметнато од луѓето, ко за тоше што плетеа разни приказни лоши.Не дека може човек да ги замолчи луѓето, колку што може да ја види лошотијата во нив.Еве и ти истото го правиш, никаде не пишав дека сме братучеди.Не навлегувам повеке во дискусии тука .
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
А бе ај !
@Ilumious и овие се со вистината да ја кажат на форумов, да споделат мислење ?
Само спамирајте ....
Добив впечаток дека сте братучеди, зш пиша дека ти е роднина, не гледам како тоа е наметнување вистина а и се фаќаш за најнебитната работа од цел пост.

И не е спам ниту па некој наметнува вистини, Влатко беше јавна личност, нормално е да е предмет на дискусија, што помалку се замараш, толку подобро. И за мој братучед сешто се пишува на Кајгана па не сум реагирала, јавна личност е, секој има право на свое мислење.
 
И

Име И Презиме

Гостин
Добив впечаток дека сте братучеди, зш пиша дека ти е роднина, не гледам како тоа е наметнување вистина а и се фаќаш за најнебитната работа од цел пост.

И не е спам ниту па некој наметнува вистини, Влатко беше јавна личност, нормално е да е предмет на дискусија, што помалку се замараш, толку подобро. И за мој братучед сешто се пишува на Кајгана па не сум реагирала, јавна личност е, секој има право на свое мислење.
И јас сум да дискутираме, да споделиме мислења, музика и се она добро и лошо.Влатко нема ништо да го врати на овој свет.Никој не е совршен .Иако е ова само виртуелност воопшто не е сеедно да се читаат едни исти членови со нивно мислење и теза за смрта на Влатко, има негови блиски што читаат или ке читаат барем малце почит да се има.
Побарав темата да се затвори бидејки добив впечаток како за инает да се спамира.Од 13 страни испишани колку има негова музика постирана или некое друго негово дело ?
 

redfogv

Царица
Член од
10 мај 2017
Мислења
2.256
Поени од реакции
1.966
Прво,Тоше имаше многу подобри вокални способности од Влатко,и од некои други од естрадата.Ама и Влатко допираше до нечии срца со својот рок.
Второ,жива срамота е да се вадат 300 муабети(особено негативни) за починати лица без непобитни докази.ОК,јасно е дека Влатко имаше проблеми со алкохол и дрога,ама не значи дека од тоа починал.Можно е,но без официјална изјава на полицијата,не е во ред да се држиме до една теорија.
Трето,членот Име И Презиме има право.Треба да се покаже некаква почит со објавување негови песни и дискусија за истите,а не само да се плука по Влатко.Ем е срамно,ем е нечовечки само да се плука по починат млад човек.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.919
Поени од реакции
7.582
Пуштете на 1тв има за Влатко гости се двајца од негов бенд кој го придружувал и Силвија Стојановска.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.919
Поени од реакции
7.582
Познато е дека балканците во овој случај македонците ги откриваат и сакаат да ги пишат кажат прљавите работи на познатите кој ги дознале но сепак некој од тие се не целосно јасни. Оставете тие што треба да ја истражат работава и да се дознае точно детали се што како било.

Вчера се сетив дека му го имам првиот соло албум негов купено и си го изнаслушав.Предобар албум и мислам единствениот негов со предобри песни за разлика понатака во кариерата какви ги имаше. Весна Малинова и Дарко Тасев направиле добри песни со убави текстови и предобра музика.

Една од омилените мене oд албумот ми е оваа
 
Последно уредено:
C

Castiel

Гостин
Прво,Тоше имаше многу подобри вокални способности од Влатко,и од некои други од естрадата.Ама и Влатко допираше до нечии срца со својот рок.
Второ,жива срамота е да се вадат 300 муабети(особено негативни) за починати лица без непобитни докази.ОК,јасно е дека Влатко имаше проблеми со алкохол и дрога,ама не значи дека од тоа починал.Можно е,но без официјална изјава на полицијата,не е во ред да се држиме до една теорија.
Трето,членот Име И Презиме има право.Треба да се покаже некаква почит со објавување негови песни и дискусија за истите,а не само да се плука по Влатко.Ем е срамно,ем е нечовечки само да се плука по починат млад човек.
Никој не плука по него само ја кажуваме вистината дека беше наркоман. Вие што се праите на тошо дека не било така е друг муабет. Трета работа никад не сум постирал песни од него нема ни сега и нема никаква врска со почит. Тој што постира песни сеа ради што умрел само покажува лицемерие а не почит.

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
 
И

Име И Презиме

Гостин
Да споделам нешто што знам дека нема да биде кажано и пишано на ниеден портал .Влатко како христијанин беше погребан по христијански обичаи, а еден од нив е поп да го испее починатиот.Тоа е доказ дека не извршил самоубство.
Полицијата до сега не излезе со изјава дека има пронајдено нешто нелегално (макар и алкохол ) во возилото .Тоа ми е малец чудно (не велам сомничаво ).Сепак беше јавна личност и луѓето се љубопитни , па можеше да се тргнат некои сомнежи
Кој и да е дечково бог да го прости . Се случува на секого и секаде :(

https://emagazin.mk/vesti/vest/50900[DOUBLEPOST=1531159447][/DOUBLEPOST]
Никој не плука по него само ја кажуваме вистината дека беше наркоман. Вие што се праите на тошо дека не било така е друг муабет. Трета работа никад не сум постирал песни од него нема ни сега и нема никаква врска со почит. Тој што постира песни сеа ради што умрел само покажува лицемерие а не почит.

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
Од каде ти е информацијата дека бил наркоман ?
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.473
Поени од реакции
20.360
Никој не плука по него само ја кажуваме вистината дека беше наркоман. Вие што се праите на тошо дека не било така е друг муабет. Трета работа никад не сум постирал песни од него нема ни сега и нема никаква врска со почит. Тој што постира песни сеа ради што умрел само покажува лицемерие а не почит.

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
Само што муабетов го терате во тој правец да ако бил наркоман и заклучувате дека и од тоа умрел. што подразбираш ти под наркоман ? човек кој константно употребува или кежуал по журки ? пола од естрадата конзумира кежуал, има и голем број на спортисти што шмркаат дали треба да очекуваме утре да ги најдеме и нив у кола покрај патот ?
Дали ако ти шибнам ја у белото пример отров за глувци ти го дадам да го земеш, тоа тебе те прави наркоман а мене дилер ?
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.508
Поени од реакции
33.670
Да споделам нешто што знам дека нема да биде кажано и пишано на ниеден портал .Влатко како христијанин беше погребан по христијански обичаи, а еден од нив е поп да го испее починатиот.Тоа е доказ дека не извршил самоубство.
Полицијата до сега не излезе со изјава дека има пронајдено нешто нелегално (макар и алкохол ) во возилото .Тоа ми е малец чудно (не велам сомничаво ).Сепак беше јавна личност и луѓето се љубопитни , па можеше да се тргнат некои сомнежи
Кој и да е дечково бог да го прости . Се случува на секого и секаде :(

https://emagazin.mk/vesti/vest/50900[DOUBLEPOST=1531159447][/DOUBLEPOST]

Од каде ти е информацијата дека бил наркоман ?
Neosporliv dokaz.

Pocekaj u momentov se samoubivam, ke se simnam tamu dole ke mu go ispusam na satanata, pak ke me vrati i pak ke se samoubijam u istiot den i pak ke me pee pop i toa po spustena cena, za 500ce cel saat.

800 postovi imas na temava
daj zemi izladi se nekako
pocnuvas da bladas
 
И

Име И Презиме

Гостин
Neosporliv dokaz.

Pocekaj u momentov se samoubivam, ke se simnam tamu dole ke mu go ispusam na satanata, pak ke me vrati i pak ke se samoubijam u istiot den i pak ke me pee pop i toa po spustena cena, za 500ce cel saat.

800 postovi imas na temava
daj zemi izladi se nekako
pocnuvas da bladas
Не треси сега зелени , мое право е 8000000000000000000 постови да имам .Ако ти пречам игнорирај ме .Од рекла казала муабети почнаа да зборат дека и се самоубил .
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.508
Поени од реакции
33.670
Не треси сега зелени , мое право е 8000000000000000000 постови да имам .Ако ти пречам игнорирај ме .Од рекла казала муабети почнаа да зборат дека и се самоубил .
nekoi deca posle zimanje svidetelstvo idat na gosti kaj baba im na selo eden mesec ova vreme
 
C

Castiel

Гостин
Да споделам нешто што знам дека нема да биде кажано и пишано на ниеден портал .Влатко како христијанин беше погребан по христијански обичаи, а еден од нив е поп да го испее починатиот.Тоа е доказ дека не извршил самоубство.
Полицијата до сега не излезе со изјава дека има пронајдено нешто нелегално (макар и алкохол ) во возилото .Тоа ми е малец чудно (не велам сомничаво ).Сепак беше јавна личност и луѓето се љубопитни , па можеше да се тргнат некои сомнежи
Кој и да е дечково бог да го прости . Се случува на секого и секаде :(

https://emagazin.mk/vesti/vest/50900[DOUBLEPOST=1531159447][/DOUBLEPOST]

Од каде ти е информацијата дека бил наркоман ?
Не знам кај прочита некој да кажа дека извршил самоубиство. А и да извршил што не викам дека го напраил тоа може лесно да се скрие од попот така да дека го пеел поп не значи ништо во таа смисла. Го имам гледано низ град надрогиран од таму ми е информацијата. Друго ако целиш кон тоа дека пошто поп го пеел значи не се самоубил, т.е предозирал тоа ти е сосема погрешна констатација. Предозирање не значи секогаш самоубиство па така да може поп да го пее.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom