Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
И

Име И Презиме

Гостин
Имај го на ум „странскиот фактор“. Без него ни Грција не верувам да се сложеше со договоров. Затоа и ќе нема кај нив референдум. Ќе играат на овезбедување на мнозинство во грчото собрание, ако некој не гласа, тука е ПАСОК.
Кај нас е потежок процесот, во смисол на процедура. СДСМ ги обработија. Најдоа човек за тоа, од Муртино. Го донесоа на власт. Секако дека тоа не е доволно. Сега, ќе видиме Мицко дали ќе е приморан да повика на излезност и да се гласа против. Со тоа ќе се обезбеди цензусот за успешен референдум. Следно ќе е да се обезбеди мнозинство. СДСМ, Албанци, Павле Трајанов, Ромите, Лиле од ДОМ... Ако случајно не се успее, убеден сум дека на следните избори ќе се обезбеди 2/3-ско мнозинство за гласање на се што треба. А и да помине референдумот, пак ќе се обезбеди тоа мнозинство на избори, за промена на уставот, ако претходно не се среди со ВМРО ДПМНЕ.
Странскиот фактор го научивме.Иде на прицип првин милом па после силом .
На грците овој договор и е од полза, но ако успееме да не го ратификуваме ке бидеме на 0.
Ако решиле одредени фактори да не преебат ке биде на друг начин.Сега сами си го туривме со комуњарскава одлука.Нити дебати нити експерти, само шизофрен муртинец цицач ни пресудува.
 
Член од
29 февруари 2016
Мислења
569
Поени од реакции
641
Има уште многу до референдумот ама вака од прва мислам дека бојкот не е решение. Притисокот врз народот да излезе да гласа ќе биде страшен, а знаеме какви говеда се овие и што се можат да направат. Сигурен сум дека опозицијата е свесна за ова. Ќе има закани со бркање од работа, кинење на субвенции и социјална помош и што ли уште не. А познати се дека не остануват само на закани. Дечките и исполнуваат.
Ќе треба добро да се размисли. Сега за сега ми се чини дека референдум со пржинска влада е најдобро решение.
 
И

Име И Презиме

Гостин
Дискусија на @Име И Презиме и @Ѓорѓи Н.

Читањето на овие редови би морало да биде забрането со некоја конвенција.
Ставре знам дека не ти е сеедно кога ке прочиташ против конуњарите,исто ко едно копиле што само лае на форумов а никој не го ебе.
Стави си игнор и читај си ги шарените дудлачи, ничим изазван ни спомнат не си интересен.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.197
Ставре знам дека не ти е сеедно кога ке прочиташ против конуњарите,исто ко едно копиле што само лае на форумов а никој не го ебе.
Стави си игнор и читај си ги шарените дудлачи, ничим изазван ни спомнат не си интересен.
Да ти кажам право, ме боли Миле и и за конуњарите и за комуњарите, ама вака циркуско глуп лик како тебе одамна немам видено.
 
И

Име И Презиме

Гостин
Да ти кажам право, ме боли Миле и и за конуњарите и за комуњарите, ама вака циркуско глуп лик како тебе одамна немам видено.
Ти па најде да збориш за глупоќа .Од што не те боли миле си на форумов со дудлачки комуњарски став.Раце ти паднаа пишувајки против Македонија.
Интересно е што форумов беше дувло на гнаси ко тебе, лет3, копилето со значење ник театар, вао итн...Но се изретчувате полека полека.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.090
Поени од реакции
81.028
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Ставре знам дека не ти е сеедно кога ке прочиташ против конуњарите,исто ко едно копиле што само лае на форумов а никој не го ебе.
Стави си игнор и читај си ги шарените дудлачи, ничим изазван ни спомнат не си интересен.
Ставре е „мрчатор“ по професија, а по вокација е филозоф. Човек без струка... па си бара занимација.
 
Член од
16 јануари 2014
Мислења
2.342
Поени од реакции
1.619
Ти па најде да збориш за глупоќа .Од што не те боли миле си на форумов со дудлачки комуњарски став.Раце ти паднаа пишувајки против Македонија.
Интересно е што форумов беше дувло на гнаси ко тебе, лет3, копилето со значење ник театар, вао итн...Но се изретчувате полека полека.
Обвинуваш дека други биле партиски ориентирани, дури и маме ебаваш за тоа, а што е уште пожално, ти самиот си се декларираш за таков човек.


Кога ќе одиш во WC силно држи се на шољата зошто водата ги носи сите лајна.
 
И

Име И Презиме

Гостин
Обвинуваш дека други биле партиски ориентирани, дури и маме ебаваш за тоа, а што е уште пожално, ти самиот си се декларираш за таков човек.


Кога ќе одиш во WC силно држи се на шољата зошто водата ги носи сите лајна.
А бе јас не сум куртон ко тебе, јасно и гласно сум кажал дека сум за вмро и зошто сум.
Додека ти и остала багра што глумите неутралци сте искористени куртони од сдсм па истурате гнев ко копилето театар.Нареден пат кога ке идам во вц ке се испрдам убаво да те пуштам кај што припаѓаш.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.933
Поени од реакции
15.953
Ова НЕ Е фотошоб..Пичковски гајле си нема.. а Правната држава гони за говор на омраза, за закани МВР гони и обезбедува...
Истото да се напише, ама место за Иванов за Заев, како ќе реагира МВР и ОЈО ???????????????????

https://www.facebook.com/branko.trickovski.5/posts/10155401327521366

Branko Trickovski
пред 4 часа
Ќе го измочаме Хорхе како бубрежен камен

Пишува: Бранко Тричковски

Луѓето имаат природно право да се качат на Водно и да го обесат на првиот лустер. Да го наденат на некое александриско копје и да го фиксираат во мозаикот на Чемерски. Покрај глупавите здрвености на неговите гардисти. Да го мумифицираат во позата на Лудакот од Паљурци. Да го наредат покрај некоја тараба како мало смешно Чаусешче и да го стрелаат. Без Маја. Молам. Тој не е политички противник, тој е медицински...

Види повеќе
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom