Светско првенство на МРТ - Мундофорија

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.533
Поени од реакции
52.307
Дојде денот, па како што е ред треба да и посветиме една тема и на нашата телевизија која од денес започнува со пренос на натпреварите од Светско Првенство, и нивната програма од студио - Мундофорија.
Си знаете, темава служи за да им го коментираме коментирањето, забелешки за сите технички проблеми што ќе им се појават, како и фаќање сеир на сите првокласни киксови кои може да ги очекуваме при секој пренос.

Почнуваме денес од 16:00.

:oeoeoe:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Нека го ставаат Милкоски на утепанине утакмици, нека не ми го ставаат на Белгија - Англија пример да ми кажува рандом Инстаграм стори факти. Драган и Тони се најускладени.
 
C

Castiel

Гостин
Нека го ставаат Милкоски на утепанине утакмици, нека не ми го ставаат на Белгија - Англија пример да ми кажува рандом Инстаграм стори факти. Драган и Тони се најускладени.
Ќе го нема Дарко Панчев со неговите експертизи. А и чудно ќе е малце без Калински. За финалето ваљда ќе го викмат.

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
 

RebelMk

₪ ₪ ₪
Член од
18 октомври 2010
Мислења
1.680
Поени од реакции
1.019
Конечно нешто добро од нашиве медиуми (освен вести и политика секако) :)
Се надеваме дека коментаторите нема да бидат како за на погреб :)
 
Член од
29 февруари 2016
Мислења
569
Поени од реакции
641
Можда не е патриотски, ама светско ќе гледам на ХТВ. Ми здосадија тие сувопарни анализи и досадни коментари без ниту едно јавување на некој репортер од лице место. Ако немаат пари вистински да покријат ваков настан, тогаш нека остават некој друг можеби подобро ќе го сработи.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.794
Поени од реакции
24.057
Џабе ми е да направат јако студио, кога гостите што ќе ги викаат за анализи ќе бидат истите 3-4 луѓе што ги гледаме секоја среда за време на ЛШ. Исто и со коментаторите. Џабе ти ќе ја нашминкаш емисијата, ако ти е содржината тапа и сиромашна. Лесно е да се направи графиката, барем во денешно време со современава технологија ама иди исполни ја содржината квалитетно. Е за тоа треба гзот да се испоти, а кај нас полесно им е у кафана да седат пред пренос и тикети да пишуваат.
 
Член од
29 февруари 2016
Мислења
569
Поени од реакции
641
Графиката и студиото е најлесниот дел од работата. Содржината им е тапа. Едни исти 3-4 човека ќе ги верглаат истите реченици кои цела година ги слушаме. Синоќа додека сите асални телевизии правеа уводни емисии за Светско, нашите во ударен термин на прва национална тв репризираат финале од пред 4 години.
 
C

Castiel

Гостин
Можда не е патриотски, ама светско ќе гледам на ХТВ. Ми здосадија тие сувопарни анализи и досадни коментари без ниту едно јавување на некој репортер од лице место. Ако немаат пари вистински да покријат ваков настан, тогаш нека остават некој друг можеби подобро ќе го сработи.
На хтв преноси глеј кај што 90% ќе се збори за хрватска реп. и како свршуваат на нивни потези. И коа ќе испаднат плачење по истите.

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
 
Член од
29 февруари 2016
Мислења
569
Поени од реакции
641
На хтв преноси глеј кај што 90% ќе се збори за хрватска реп. и како свршуваат на нивни потези. И коа ќе испаднат плачење по истите.

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
Е тоа си во право. Искрено ги замразив поради големата необјективност, ама ќе ја поднесам таа жртва.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.811
Поени од реакции
83.992
Мудофорија
 

Kajgana Shop

На врв Bottom