Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
24 април 2008
Мислења
10.687
Поени од реакции
11.919
Заев и паторот управо се изедначија по гомната што и ги дадоа на земјава.
Све што сте членови на дпне и сдс и што серете у темава аир да не видите у Северна Македонија. Ниту ќе биде подобро, ниту оваа територија ќе се опраи со ваков глуп и мртов народ.
Навистина веруваш дека тоа е возможно - 11 (ЕДИНАЕСЕТ) години нуждење врз народот да може да се постигне и за 1 (ЕДНА) година и 11 (ЕДИНАЕСЕТ) дена ?
 
Член од
28 август 2013
Мислења
4.180
Поени од реакции
12.731
Што си се засекирал за договоров, ќе има референдум, ќе се изјаснат граѓаните дали се за Нато и Еу со сменето име или се за против промена на името и останување на последната рупа во Европа полна со корупција и криминал.
Зарем ти веруваш дека референдумот нема да биде наместен? :pos:
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Илинденска Македонија испадна патка за сега со новово име да се чувствуваме како победници.Кого лажете бе мрсули едни.Постои ли некој нормален кој се уште верува дека странски служби не му ги дале разговорите на гомното од Муртино?
Па самиот Мурто кажа дека се од странски служби. Или и тоа го лажеше?
 
V

viktora

Гостин
Апасиев:
EYSc71_eYE842rdR YH2TiR8_8.jpg

Сега или ќе го потпише или ќе заврши како Трајковски или Глигоров.
 
Член од
5 ноември 2010
Мислења
4.841
Поени од реакции
3.873
ЕУ/НАТО,да ми извините,ама ке скршиме кур кога ќе влеземе,АКО влеземе......едина придобивка како што кажа некој поназад ќе биде полесно да бегаме накај Германија,Шведска......


Ах мамичето.......[DOUBLEPOST=1528827074][/DOUBLEPOST]
Апасиев:
Прегледај го приврзокот 192118

Сега или ќе го потпише или ќе заврши како Трајковски или Глигоров.
Нема таков човек да се најде.
Да имаше,Заеб ќе беше свиткан од кога...
 
C

Castiel

Гостин
Passport of Republic of North Macedonia
Pasaporta Republika e Maqedonisë Veriore
Пасош на Северна Македонија
Како убаво изгледа
Ич не изгледа убаво. Башка што и на племенски јазик има напишано.

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
 
V

viktora

Гостин
HAHAHAHA komentarite od poslednive dve tri strani se bolje od hihiriku
Hahaha pesni za aleksandar, kletvi, pcosti od neizmieni opincari sto nemaat dva reda skolo zapamteno.

Pa dali imate bre dva grama pamet, ova e OGROMEN poklon od grcija koja ne ni nametna ime od tipot monkeydonians nego pazi ni go ostavi vnatresnoto ime kako identitet. Aloooooo pred bel svet ne sme vekje fyromians tuku macedonians.
Kakva ogromna srekja sto vladata na cipras e levo orientirana I tolerantna za nasiot identitet.
Zamislete da trebase da pregovarame so DORA BAKOJANI (koja sto najverojatno ke bide del od narednata vlada ako ne se opravi cipras), e tek togas ke lelekavte I kolnete plemeto vase firomsko.

HAHAHA ali vie samo vie produzete da kolnete...:ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:
Среќа што не прифатија Илинденска.Со Северна пуна капа ни е.
 
Член од
6 април 2010
Мислења
1.578
Поени од реакции
10.589
Најдобриот наслов од странскиве медиуми
кој што во неколку зборови ја опишува целата мизерија:

The country of Macedonia has changed its name

Колку само глупаво изгледа во очите на еден странец, гледано од негова перспектива кога ќе го прочита насловот а кој јад и беда, срам треба да го изеде секој граѓанин на оваа држава кој што барем малку стои до своето достоинство. Колку поразително а сепак вистинито. "Земјата Македонија го промени сопственото име"

Еве малку текстче од под насловот, колку за илустрација како светот ја доживува оваа наша срамота.

https://www.joe.ie/news/country-macedonia-changed-name-629461
 
Член од
7 август 2010
Мислења
3.518
Поени од реакции
5.385
Точно е сите се предавници! Сите треба да висат!
Па дали е свесен овој дудук кои глупости ги изнатреска вечерва? Која е таа еленистичка Македонија? Кои се тие граѓани на Македонија? Дудуков нема елементарни познавања од историја, филозофија и пред сѐ од политика! Каков коњ народе!
Искрено бев и уште сум свесен за криминалот што го правеа претходните. Не верував во нивните небулози за промена на име, двојазичност и сл. Сметав дека приоритет на новиве ќе биде да ја средат правно и економски државата. А видете го што прави овој бе?
Ќе менува устав!
Овај има сериозен проблем! Сѐ што кажа излажа тикваров! Буквално има милион видеа каде едно зборува, а сосема спротивно прави. Човек кој е осуден за криминал! Типичен апаш!
Ова е тешка фарса. Изборот на Талат нерегуларен. Нема правна основа да преговара за вакви прашања. Како ќе организира референдум, а попис немаме направено 20 години? Какви се овие смешки? Сѐ е фарса. И државава и сѐ. На апарати!
Мене искрено како Македонец веќе ми е веќе скурчено да трпам навреди и понижувања. Да ме крадат, да ме бркаат од родното огниште и да ме негираат НАШИТЕ. Ние немаме мака од други од нашите си имаме мака. Нашите не ебаваат 30 години!
За вакви потези во нормални правни држави се врши рација и се осудуваат за предавство актерите во фарсава!
Каде се принципите и одговорностите?
Како може бе мене ќе ми налага друг како да се нарекувам, кога елементарното право на самоопределување е загарантирано во ООН?
Како може еден тиквар да одлучува во името на сите? Да ја понижува државата и Македонецот во неа?
Ако го отворат уставот во него ќе си влезат и албанците како конститутивен народ (дека во сите воени конфликти се за промена на конституциите на соседите), бугарите ќе си влезат како малцинство, а ние ќе сме дојдени на балканот во 7 век.
Доста е браќа! Доста е понижување од оваа политичка багра во Македонија!
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
12.099
Поени од реакции
37.028
Аууу каков бот е овој Мицковски, бот бот бот бот крајно дно на ботство. Каква пасивност и говор на телото има, никаква жар во неговите говори да потпали народот да запалат пола држава, само продава демагогии и нешто што веќе го знаеме 3 години. Уште една ботчина платена од исти центри која ќе го наследи проклетството кога ќе го тргнат шизофреничарот зоран северниот заев.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Мицковски уствари ниеднаш отворено не кажа дека е против договорот, а уште помалку кажа дека е против преговори.
Народот го мести на референдум да кажел, будала.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom