Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
16 јануари 2014
Мислења
2.342
Поени од реакции
1.619
Никој ништо не ти може НИКОЛАА!!!

Упсс...
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.993
Колку нема врска илустрацијава. У времето на Ж, имаше луѓе шо живееа во 24-часовен оргазам, дркаа на историја, колнеа кодоши, ќе ја враќаа „старата до Индија“, „Солун е наш“.....сеа разликата е шо ваучер у кафана ќе ти даат ако си лом и можеш пиво да купиш кога сакаш.
 

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.748
Поени од реакции
8.007
ОК тогаш, нека не оди во затвор.
drugar vaka da placevme za toj so kebapite za dedo ljube, za onoj deneska so go "bapnaja" 9-15 godini zatvor a ne e nisto povekje od gruevski ili CAVKOV koj si plati za da izleze.... sramota e, za tie lujge treba da pisuvas zalopojki ovde, a ne za nekoj so ja poseduvase ovaa drzava i plaese zarese i gasese ovde... pozz i malce razmisli so ce napisis na internet, da bidi konstrktivno i da razgovarame ko lujge, a ne vakvi detski muabeti.
Очигледно не ме разбирате, проблемот е што треба сите да одговараат... и заев и ахмети и грујо и цела вмешена банда. А ете го зајаков се искуба... а сите ни е јасно дека и тој требаше да го јаде.

Доста е веќе со овие, се исти се вртат пак исти... дајте нови деца.
 
Член од
20 април 2012
Мислења
3.678
Поени од реакции
9.691
Ми е гајле мене и за џамиите, и за двојазичноста и за платата од 500 евра. Јас се што сакав е Гвујо и компанија да скапат во затвор и да го снема политичкиот систем кој пробаа да го инсталираат, за да не направат Белорусија на Балканите.

Ова сето другото е фолклор, воопшто не ме допира.
Ова стварно го мислиш!?Сега и без пари би работел во некоја железара ама битно Грукија го затворија!:eek:
 
Последно уредено:
E

Epsilon

Гостин
Очигледно не ме разбирате, проблемот е што треба сите да одговараат... и заев и ахмети и грујо и цела вмешена банда. А ете го зајаков се искуба... а сите ни е јасно дека и тој требаше да го јаде.

Доста е веќе со овие, се исти се вртат пак исти... дајте нови деца.
ami edna tupanica narod sme i koj go vrtese ova drzavice, kaj se parite? Ova e malce za nego, neka go piknat vo zatvor pa posle da mu ja mislat narednite politicari so i kako...
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
5.027
Поени од реакции
2.889
ami edna tupanica narod sme i koj go vrtese ova drzavice, kaj se parite? Ova e malce za nego, neka go piknat vo zatvor pa posle da mu ja mislat narednite politicari so i kako...
ofci so dozvoluvaat da gi mocaat u faca so nasila dvojazicnost i so 90% nepismeni ljocka antidrzavni neandertalci u vlada ne zasluzuvaat da se vikaat narod.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.198
Очигледно не ме разбирате, проблемот е што треба сите да одговараат...
И како сите ќе одговараат ако се продолжи со досегашната пракса за криминалите да не се одговара? Очигледно дека некој мора да повлече нога во Идризово.
Еве, на Гвујо му падна парето.[DOUBLEPOST=1527096390][/DOUBLEPOST]
Ова стварно го мислиш!?Сега и без пари би работел во некоја железара ама битно Грукија го затворија!:eek:
Јас ако чекам пари од оваа држава, свршив работа.
 
Член од
20 април 2012
Мислења
3.678
Поени од реакции
9.691
И како сите ќе одговараат ако се продолжи со досегашната пракса за криминалите да не се одговара? Очигледно дека некој мора да повлече нога во Идризово.
Еве, на Гвујо му падна парето.[DOUBLEPOST=1527096390][/DOUBLEPOST]

Јас ако чекам пари од оваа држава, свршив работа.
И треба да одговараат,ама ја нема другата половина од поранешната влада.Ќе одговараат тие некогаш за нешто или ќе се прајме на мутави?
 

Toma

Корона стронг
Член од
22 април 2014
Мислења
4.136
Поени од реакции
3.361
Ова ќе си лежите не било шала бе? :icon_lol::vozbud:
Ајде барем за Македонија се работи, и самиот викаше да го затворат, и да иде курбан за Македонија. Му се исполни желбата за посета на затворите, штета што не се барокни
Ќе оди Грујо во затвор или не? Како стојат работите? :icon_lol:



Прегледај го приврзокот 191151
Чекајте бе малку, се попаливте како мајмуни на морковот на Амди:P

Додека да биде правосилна пресудата ќе поминат години и години и најверојатно тогаш ВМРО пак ќе биде на власт и сите пресуди ќе се укунат (преиначат), освен во случај да си го гласате Зајко и следните 5-6 циклуси и овие да ги одлежат казните,
убаво си кажаа Грците (и после не прислушкувале) дека нема да има фер судење и само неколку дена отпосле, имаме ена ослободителна и една осудителна пресуда.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
20.076
Поени од реакции
16.187
Ајде вака. Отвори го ова, иди на третиот слајд и реши се кое од тие е твојата „уставна жалба“. :D
јас пренесов што пишуваше тогаш во медиумите... А ајде ако си по таа струка, кажи на основ на што не се спроведе Бучковски да оди на издржување казна ??... колку што се сеќавам другите осудени одлежаа...
туку бидејќи се декларираш како некој правник, ајде објасни по која основа не е осуден правосилно и затворен Циле за тајванските кредити кој скоро никој не ги врати ???
Уф, за малку ќе ги заборавевме „тенковски делови“. Среќа што има кој да не потсети.
да не биде и случајот Тенк како тенковските делови ??
А ако зајко беше сериозен требаше да го замени мајбахот за санитетски возила и Меј да ја пречека со Брза Помош :cool:
тогаш случаајот Тенк ќе имаше поголема правна тежина бтв., очигледно е дека сега во еуфорија сјо и куклениот судски театар мешаат корупција и штета на буџетот... корупција се докажува со докажување на земање мито, ете пред 2 дена така кажаа, а штета на буџетот е дискутабилна работа... штета е изградба на непотребни објекти, штета се пеналите што ќе ги плаќаме на овие што истражувалке рудници, штета е и што Охрид не се празнел и не работела хидроцентралата, а за да се оправда работата на РЕХК Битола ..(а Охрид се поплави....)
 
Член од
16 јануари 2014
Мислења
2.342
Поени од реакции
1.619
murtinskoto gjubre ve trti. abe gledate li uopste vie so sostav ima takozvanata vljada ili ne? neli vi e barem malce sram?
А претходнава каков имаше? Тебе не ти е срам што еден негативен коментар немаш напишано за таа влада?
Уствари сите беа чисти Македонци, сите имаа корени од Алекс Велики и беа во докажана роднинска врска со него, патриотско-античка влада.
Од Али Ахмети па до Талат Џафери.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.362
Поени од реакции
86.613
Ми е гајле мене и за џамиите, и за двојазичноста и за платата од 500 евра. Јас се што сакав е Гвујо и компанија да скапат во затвор и да го снема политичкиот систем кој пробаа да го инсталираат, за да не направат Белорусија на Балканите.

Ова сето другото е фолклор, воопшто не ме допира.
Ради вакви мислења (болдот), никогаш нема да не биде како држава :). Претпоставувам дека си од Битола каде воопшто не се замараш нит со џамии нит со албанци, дека и онака таму бројот им е негде под 5%. Ова истово важи и за Ваоо кој живее у Струмица и ваквите работи му се небитни и нему.

Со оваа одлука на Грујо ама баш ништо не се реши, нит судството ќе процвета, нит ќе му дојде памет на некој политичар во иднина. Чист пример е тоа што се деси пред два дена кога доби ослободителна пресуда Заев.

За Југославија и Тито битки ќе биеме, али кога станува збор за нас како народ и општо како држава, кој не ебе небитни сме :) Тие што живеат во Тетово, Струга, Кичево, Гостивар нека се замараат со албанците и џамиите, а другиве што се од Битола, Струмица и општо од Источна Македонија ќе го слават притворањето (ма да уште не е притворен) на Грујо... нема врска што утреден пак ќе чукаат глава како да донесат корка леб дома. Небитни им се тие 500 евра што ги ветуваа, важноќе дркаат на Груевски и Заев кои си ја имаат обезбедено фамилијата за три поколенија, без разлика дали тоа ќе лежат во затвор или не.

Ашколсун македонче, ашколсун... :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom