Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
6 мај 2018
Мислења
57
Поени од реакции
13
Lugje edno prasanje dali e isto proverka od viceto i prestoi izdavanje ukaz od viceto isto jas mislam.deka nee ali sepak nekoj da spodeli svoi mislenje i iskustvo svoe poz[DOUBLEPOST=1527000010][/DOUBLEPOST]

дечко ти си нешто грешка и нареден пат биди паметен па сокриј си го пинот ;)
иначе јас како што дознав дека нова практика им е од пред еден месец по положителното да се оди на проверка кај вицето и сите во последниов месец се со овој статис
Kaj mene nee proverka od viceto deneska mi se ameni vo izdavanje ukaz od viceto taka da e razlicno mislam?
 
Член од
6 мај 2018
Мислења
57
Поени од реакции
13
Uste ednas da prasam dali e isto izdavanjee na ukaz od viceto i proverka od viceto kaj nekoj ednoto pisuva kaj drugi drugo ????
 
Член од
2 мај 2018
Мислења
30
Поени од реакции
24
Мојот план Б е личната карта за постојан престој или апкликација на виза на било каде ако не успее државјанството.
Па што ако имаш БГ лична карта за постојан престој ? Јас имам. Ама што со неа?[DOUBLEPOST=1527004358][/DOUBLEPOST]
Uste ednas da prasam dali e isto izdavanjee na ukaz od viceto i proverka od viceto kaj nekoj ednoto pisuva kaj drugi drugo ????
Па мене ми пишува следува издавање указ од вицепрезидента, па одма после тоа ме ставија на Проверка.
 
Член од
2 мај 2018
Мислења
30
Поени од реакции
24
I posle 3 meseci na proverka
Samo so potvrda
Ima.nadez?
Извини, не разбирам. Прво беше на Проверка кај вицето,а после тоа овој статус ти се појави? Дека следи издавање на указ?[DOUBLEPOST=1527004912][/DOUBLEPOST]
Ne e isto. A koga bese na intervju i kade?
Исто е[DOUBLEPOST=1527005013][/DOUBLEPOST]
Uste ednas da prasam dali e isto izdavanjee na ukaz od viceto i proverka od viceto kaj nekoj ednoto pisuva kaj drugi drugo ????
Исто е. Од следува издавање на указ, одиш на статус Проверка[DOUBLEPOST=1527005254][/DOUBLEPOST]
Кога ти се смени од положително во указ или проверка и колку време беше на положително? Дека јас сум октомври 2016 и уште сум положително
Епа ќе ти се смени и тебе сега ќе те стават на проверка. Од положително до проверка помалку од месец бев. А на положително некои два или три месеци не се сеќавам. А ти колку си на положително? И каде беше на интервју, Скопје или Софија[DOUBLEPOST=1527005415][/DOUBLEPOST]
Nema drugar redoslet toa ovde gledam jas sum septemvri 2016 god a uste sum za soglasnost od soveto po grazdanstvo 4 meseci nisto nese.menuvaa takaa daa na koj kako mu e srekjataa :-(
А каде беше на интервју Скопје или Софија?
 
Последно уредено:
D

Drexel

Гостин
Па што ако имаш БГ лична карта за постојан престој ? Јас имам. Ама што со неа?[DOUBLEPOST=1527004358][/DOUBLEPOST]
Па мене ми пишува следува издавање указ од вицепрезидента, па одма после тоа ме ставија на Проверка.
Како мислиш што со неа? Па во Бугарија ќе живееш и ќе работиш 5 години и ќе си аплицираш пак, Боље нешто него ништо, Ако и се потсмевате и на ова идеа вие незнаете колку сте изгубени и неблагодарни што воопшто ја имате оваа шанса, кој не би ја сакал во овој свет од 7 билиони.
 
Член од
6 мај 2018
Мислења
57
Поени од реакции
13
Na intervju bev sk ambasada 2016 septemvri posto nekoj mi rece deka sleduva ukaz od viceprezidenta i go zemas samo da potpisel, a dodeka ako bilo proverka i toj gi razgleduval i se cekalo mnogu zatoa prasuvam nekoj sto go minal toaa ?[DOUBLEPOST=1527006835][/DOUBLEPOST]
Извини, не разбирам. Прво беше на Проверка кај вицето,а после тоа овој статус ти се појави? Дека следи издавање на указ?[DOUBLEPOST=1527004912][/DOUBLEPOST]
Исто е[DOUBLEPOST=1527005013][/DOUBLEPOST]
Исто е. Од следува издавање на указ, одиш на статус Проверка[DOUBLEPOST=1527005254][/DOUBLEPOST]
Епа ќе ти се смени и тебе сега ќе те стават на проверка. Од положително до проверка помалку од месец бев. А на положително некои два или три месеци не се сеќавам. А ти колку си на положително? И каде беше на интервју, Скопје или Софија[DOUBLEPOST=1527005415][/DOUBLEPOST]
А каде беше на интервју Скопје или Софија?
Skopje[DOUBLEPOST=1527006917][/DOUBLEPOST]
Ne e isto. A koga bese na intervju i kade?
A sto e razlikata septemvri 2016 sk.ambasada
 
Член од
17 март 2018
Мислења
50
Поени од реакции
35
Na intervju bev sk ambasada 2016 septemvri posto nekoj mi rece deka sleduva ukaz od viceprezidenta i go zemas samo da potpisel, a dodeka ako bilo proverka i toj gi razgleduval i se cekalo mnogu zatoa prasuvam nekoj sto go minal toaa ?[DOUBLEPOST=1527006835][/DOUBLEPOST]
Skopje[DOUBLEPOST=1527006917][/DOUBLEPOST]
A sto e razlikata septemvri 2016 sk.ambasada
Не е исто најдобро е од положително беднаш указ, а ако стават на проверка одново ти ги разгледуваат документите и ако имаш нешто што на нив не и се допаѓа може и да те одбијат. Само веројатно проверка од вице трае многу помалце од проверка на совет
 
Член од
6 мај 2018
Мислења
57
Поени од реакции
13
Не е исто најдобро е од положително беднаш указ, а ако стават на проверка одново ти ги разгледуваат документите и ако имаш нешто што на нив не и се допаѓа може и да те одбијат. Само веројатно проверка од вице трае многу помалце од проверка на совет
Epa toa de jas od polozitelno deneska vednas cekanje ukaz od.viceto dobiv taka mi kazaa deka toa e dobro samonda go potpise trebalo e sega neznam.kolku cekaat za.ovoaa? A ako bilo proverka od viceto pak se razgleduvale na proverka gi stavale povise ovie os klup,bratuced,cicko,strina itn a nie.os roditel direktiva na ukaz za potpis i negde za 1 mesec trebalo da e potpisano ali nekoj sto bil taka i zemal ako ima da potvrdi poz
 
Член од
28 јануари 2018
Мислења
13
Поени од реакции
21
За сите на форумот што чекаат Бугарски Пасош само со потврда, еве денес сменет статус на положително. Интервју Април 2017 година.
Od denes sum isto so ovoj status. Intervju april 2017 so dokumenti od brat.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom