Фан клуб - РК Вардар

Член од
7 август 2011
Мислења
4.751
Поени од реакции
12.771
2014 Металург кога освои
Да не биде досадно вардар после дури една последователна титула му подари првенство на металург. Ниту вардар беше супериорен таа сезона, ниту металург беа наивен тим. Муабетов никако не ти држи вода. Ние тогаш уште бевме во процес на изградба, сезоната се сменија десет тренери, ростерот беше просечен, а металург беше екипа која неколку години фу кционираше по истиот систем со истите играчи.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.375
Поени од реакции
22.675
ke ide nekoj od forumot za keln?
 
Член од
17 април 2018
Мислења
26
Поени од реакции
42
Nantesov vratar imao je 3 obrane tijekom utakmice, kada su bili u Parizu, tada je imao 6, najslabija Nantesova karika je golman, a najjaca Montpellierova karika je golman Gerrard, ako je njemu los dan, onda se Montpellieru ne pise dobro (vidjeno na utakmici izmedju PSG i Montpelliera).
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Сомнителна е малку ситуацијава со Самсоненко.

Типов го гради офицерски дом на плоштад што чини 25+ милиони евра, хотел Мериот (до веќе постоечкиот) исто 20 милиончиња, мислам дека уште еден објект во близина. Сите овие објекти ко да се во мирување, споро се градат во последно време. Наводно гради болница во Русија од 100 милиони евра, млекари и други работи. Ова се он транспарентно си го кажува. Објави дека е спонзор на ЦСКА Москва пред година, фудбал, за 5 години на некои места пишува за 10 милиони евра, на некои за 20. Во Центар емисијата кажа пред година ипол дека во 2015 профитирал од BetCity 23 милиони евра. Пред 2 години си купи авион за 10 милиони. Итн, итн.

Или западнал во некоја финансиска криза човеков во последнава година или има проблем да пренесува пари во Македонија или лаже нешто. Се ова е негова работа, ама не може човек да не се посомнева дека како почна да се најавува промена на власта во државава и него почнаа да му се случуваат финансиски проблеми, споро исплаќање на вработените во спортските клубови. Буквално се поклопува доцнењето на плати во Вардар со распишување на изборите во 2016та.

Сам си кажува дека Орце Камчев му е прв другар, а Камчев беше поврзан деловно со претходната власт. Иако Самсоненко негира дека има било каква поврзаност со ВМРО, тешко е да се поверува дека не бил помаган од претходната власт или бил само фасада, а они од сенка спонзорирале се ова.

Секој случај, тешко е да се поверува дека клубовиве ќе останат на ова ниво. Ако не и паднат масовно, РК Вардар на ниво на денешен Металург за година-две.
По веројатно да е ова. Новава власт сака да го сруши, да нема Руски траги во Македонија. Не може надвор од Македонија да се расфрла со пари, а во Македонија да нема пари. Нема логика.
Јас кога викав дека власта го руши, никој не ми веруваше.
 
Член од
28 јануари 2018
Мислења
1.706
Поени од реакции
5.678
Според мене Вардар има најголема предност на Финал4 поради лесното домашно првенство сега можат само да си воигруваат акции и да си го анализираат противникот кој очи си вади во француско првенство и мислам дека повеќе се фокусирани таму отколку за ЛШ.
Моја претпоставка е финале Вардар Псж и робовска битка,каде среќата ќе биде пресудна за победникот.:duel:
 
Член од
17 април 2018
Мислења
26
Поени од реакции
42
C

Castiel

Гостин
По веројатно да е ова. Новава власт сака да го сруши, да нема Руски траги во Македонија. Не може надвор од Македонија да се расфрла со пари, а во Македонија да нема пари. Нема логика.
Јас кога викав дека власта го руши, никој не ми веруваше.
Taka e. Tи така викаше ама никој не те слушаше. А чим ти кажуваш дека е така така е. Од сеа само тебе ќе те слушаме.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Кои црни руски траги бре луѓе, толку ли не може да им влезе во лејките на одредени дека ликов е само "чиста фаца" што и тука и во Русија служи како претставителна фигура за перење пари. Вриел пари а на Гугл ништо за него нема, седи молимте. Посмешни се само овие што мислат дека проблемите почнаа чим се смени власта а тие веќе се влечат три - четири години како ништо.
 

razbirashh

No puedo,tengo nobio.
Член од
11 мај 2014
Мислења
983
Поени од реакции
2.202
Кои црни руски траги бре луѓе, толку ли не може да им влезе во лејките на одредени дека ликов е само "чиста фаца" што и тука и во Русија служи како претставителна фигура за перење пари. Вриел пари а на Гугл ништо за него нема, седи молимте. Посмешни се само овие што мислат дека проблемите почнаа чим се смени власта а тие веќе се влечат три - четири години како ништо.
Abe epten se smesni tie sto mislat deka so novava vlast dojde zivotot i za Vardar. Epten smesni...
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Abe epten se smesni tie sto mislat deka so novava vlast dojde zivotot i za Vardar. Epten smesni...
јас не викам дека работите се на добро тргнати ама кинење зелени е да се збори дека дотогаш ружи цветаа во финансиски поглед. Ви објасни еднаш некој од членовиве како (не) земаат плата во Вардар и како се пријавени, на ти - дај ми, од што беше совршено исплаќањето почнаа и бизниси да отвораат, сега дали ќе верувате, ваше е ;)
 

razbirashh

No puedo,tengo nobio.
Член од
11 мај 2014
Мислења
983
Поени од реакции
2.202
јас не викам дека работите се на добро тргнати ама кинење зелени е да се збори дека дотогаш ружи цветаа во финансиски поглед. Ви објасни еднаш некој од членовиве како (не) земаат плата во Вардар и како се пријавени, на ти - дај ми, од што беше совршено исплаќањето почнаа и бизниси да отвораат, сега дали ќе верувате, ваше е ;)
So petni zili se trudis da branis i izigravas drven advokat na Zekrija...
#Ilindeskagirnomakjedonka
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
So petni zili se trudis da branis i izigravas drven advokat na Zekrija...
#Ilindeskagirnomakjedonka
:ROFLMAO:
Океј е другар, еве јас не знам како било, ти знаеш (y) Слободно навредувај ме, не се лутам јас, културата само си ја покажуваш пред сите.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom