Teтово

Член од
5 септември 2009
Мислења
3.528
Поени од реакции
619
Гледам плаката 5 годишно детенце починало. Јас разбрав од голема температура. Знае некој точно што се случило ?
Од Д.Г. Кара колку што разбрав било детенцето ал повеќе информации немам
 
Член од
5 септември 2009
Мислења
3.528
Поени од реакции
619
Починало од менингит кој го добил од градинка колку што дознав
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.902
Поени од реакции
7.570
Чудно немаше никаква вест ни на интернет нити на вести на телевизија.
 
Член од
1 февруари 2014
Мислења
218
Поени од реакции
368
Prasanje do Tetovcani, pametno li e da se naracaat patiki od Alpine Sport?
Зарем од Тетово е оваа продавница? Јас сум од СК и вчера нарачав патики nike, се надевам дека ќе стигнат деновиве, па ќе ти кажам што како. Ме интересираше и мене за овие што се од Тетово, дали е опремена продавницата и дали се сигурни, пошто до сега не сум бил, ваљда не е некоја чкарт роба, пошто као што глеав на странава доста опремено и средена ми изгледа.
 

razbirashh

No puedo,tengo nobio.
Член од
11 мај 2014
Мислења
983
Поени од реакции
2.202
Зарем од Тетово е оваа продавница? Јас сум од СК и вчера нарачав патики nike, се надевам дека ќе стигнат деновиве, па ќе ти кажам што како. Ме интересираше и мене за овие што се од Тетово, дали е опремена продавницата и дали се сигурни, пошто до сега не сум бил, ваљда не е некоја чкарт роба, пошто као што глеав на странава доста опремено и средена ми изгледа.
Od Tetovo e, i mislam nemaat prodavnici niz drugi gradovi. Pa zatoa nekoj sto ima kupeno neka pise kakvo iskistvo imaat so niv.
 
Член од
26 септември 2007
Мислења
2.010
Поени од реакции
1.905
Mislam deka stariot od Alpine sport rabotel vo Reusch Germanija, i seta outlet roba i sto ne se prodava tamu, go nosi tuka za bagatela cena. Reusch obleka ima dosta kvalitetna...e sega go ima prosireno i so drug asortiman (koga veke vlegol vo ovoj biznis), ama ne znam kakov e kvalitetot.
 
Член од
4 јануари 2015
Мислења
1.151
Поени од реакции
512
Тетово многу го сакам и ми е најубав град
 
И

Име И Презиме

Гостин
Вистина Тетовчаните биле мн скржави , и дека во минатото кокошкини јајаца продавале со мерење ?Доказ било дека немало таму евреи , како синоним за скржавлук :icon_lol:
:pos:
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.314
Поени од реакции
2.840
Вистина Тетовчаните биле мн скржави , и дека во минатото кокошкини јајаца продавале со мерење ?Доказ било дека немало таму евреи , како синоним за скржавлук :icon_lol:
:pos:

Види тетовчани не са скржави туку есап удираат на се. Инаку верувај оди низ македонија сите можат вода да им носат на тетовчани. Знаеш како викаат у тетово иди купи кафе може да ни дојдат гости ќе нема со што да ги послужимо, или торта се прави и пола се става у дубоко за ако дојде да имаш со што да ги послужиш. Е сега да јајца за тортата гледаат да бидат купени поевтини а поголеми, а тоа не е скржавост туку домачинјлок ;)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom