Techno/Tech House/Minimal журки, артисти, фестивали итн...

Член од
4 јули 2014
Мислења
285
Поени од реакции
73
Кој со што сака нека ужива во журката, ама немојте бе наочари во клуб... Плус не се еден или двајца со очите оволики или да стискаат вилица, па да се кријат :)
Џабе и наочари и мдма пак немаат енергија и не играат :)[DOUBLEPOST=1510285847][/DOUBLEPOST]Искрено сакате да ми кажете дека ви се свиѓа у станица тенно, хаус жур со такви луѓе што не ни слушаат таква музика ?
 
Г

Грејвдигер

Гостин
Џабе и наочари и мдма пак немаат енергија и не играат :)[DOUBLEPOST=1510285847][/DOUBLEPOST]Искрено сакате да ми кажете дека ви се свиѓа у станица тенно, хаус жур со такви луѓе што не ни слушаат таква музика ?
Префенси е тоа место за мене, не искачам таму :) Инаку сум бил неколку пати пошто не бил отворен Епицентар и немало некоја друга дешавка... Се на се 4 пати имам отидено таму: Octave One, Trus'me, афтер после журката на Соломун и Dennis Cruz. Здравје следно идење на Eelke Kleijn ќе ми биде на 9 февруари :)
 

Schürrle

can't be touched
Член од
19 ноември 2008
Мислења
3.017
Поени од реакции
2.050
Screenshot_2017-11-29-22-43-14-1.png

Docek na novata godina na nastanot gore! Vleznica okolu 55€, strasen sostav
 

Prince

PsyTrance, Musica Psychedelica
Член од
22 јуни 2007
Мислења
1.160
Поени од реакции
2.987
Nekoj za EXIT, LOVEFEST ovaa godina?
 

Prince

PsyTrance, Musica Psychedelica
Член од
22 јуни 2007
Мислења
1.160
Поени од реакции
2.987
Ja moguce i na dvata :)
Dali znajsh dali imat nekoja organizacija, fb grupa ili nesto kako bilo za lugje od Makedonija? Mozda ke imam moznost i jas da odam ali nemam ekipa(site drugari mi se seuste po psytransov) pa baram dobra ekipa za vakov fest kako exit ili lovefest :)
 
Член од
4 јули 2014
Мислења
285
Поени од реакции
73
Dali znajsh dali imat nekoja organizacija, fb grupa ili nesto kako bilo za lugje od Makedonija? Mozda ke imam moznost i jas da odam ali nemam ekipa(site drugari mi se seuste po psytransov) pa baram dobra ekipa za vakov fest kako exit ili lovefest :)

Pa mene me vikna drugar sto ziveese i studirase u sk ali e od Srbija i sega pak si e nazad u Srbija mi kaza deka se znael so organizatorite od Love fest i me vikna da idam so nego inace i on e po psy :)

Neznam fejs grupa ali moze da prebaram pa ako najdam da ti pratam.
 

Prince

PsyTrance, Musica Psychedelica
Член од
22 јуни 2007
Мислења
1.160
Поени од реакции
2.987
1vi Mart Tale of US @ Stanica .... cccc da ti ebam lokacijata, guzvi haosi :(
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.283
LoL, некој ме тролаше дека било карта 1200
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.037
Поени од реакции
15.630
Прават ли уште журки во Капан Ан? Кои денови, викенд?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom