Wizz Air летови од/до Македонија

Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Ептен голема загуба е Рексона. Многу е скапа. :D

Затоа пишав на секој чекор имате таму.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
во Германија Рексоната не беше ни евро колку што се сеќавам, не заебавајте :D
 

SaLt

symbian & iOS master & android
Член од
2 април 2005
Мислења
291
Поени од реакции
84
Јас летав за англија службено ,па јебига си купив тамо али ролон помало на мл. за да не го фрлам пак. За нас македонците нишо не е скапо

испратено од мојот galaxy S7 edge користејќи тапаталк
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.916
Поени од реакции
12.405
На муабетот за дозволените течности и предмети во рачен багаж, со две раце потпишувам дека на Скопскиот аеродром човек може се да прошверцува. Од 2 литарски шампон, до тегла ајвар. Проверено. 9/10 пати успева. Јас не знам шо замараат само да поминува човек низ тие скенерите, ниту гледа некој таму нишо. Пушти ги луѓето барем, не ги замарај.
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.281
Поени од реакции
4.689
На муабетот за дозволените течности и предмети во рачен багаж, со две раце потпишувам дека на Скопскиот аеродром човек може се да прошверцува. Од 2 литарски шампон, до тегла ајвар. Проверено. 9/10 пати успева. Јас не знам шо замараат само да поминува човек низ тие скенерите, ниту гледа некој таму нишо. Пушти ги луѓето барем, не ги замарај.
Пред 15 дена на споменатиов аеродром 2 цели канти наполнија пред мене од што не гледаат што има во торбите и неколку мажи и жени дури и во тие посебните простории за претрес ги однесоа па сега ти види, ќе да било тој 10тиот пат.
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
На муабетот за дозволените течности и предмети во рачен багаж, со две раце потпишувам дека на Скопскиот аеродром човек може се да прошверцува. Од 2 литарски шампон, до тегла ајвар. Проверено. 9/10 пати успева. Јас не знам шо замараат само да поминува човек низ тие скенерите, ниту гледа некој таму нишо. Пушти ги луѓето барем, не ги замарај.
Јас на љубљански аеродром требаше сите течности да ги извадам, идам на скопски викам течности треба да ги извадам од торбава? Вика не бе, немај гајле :pos:
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.916
Поени од реакции
12.405
Пред 15 дена на споменатиов аеродром 2 цели канти наполнија пред мене од што не гледаат што има во торбите и неколку мажи и жени дури и во тие посебните простории за претрес ги однесоа па сега ти види, ќе да било тој 10тиот пат.
Ти си десеттиот, што да ти кажам. Јас летав со другарка која мува не ја лазеше за авионските прописи, носеше буквално дволитарски шампон во рачен и дезодоранс. Течностите не и беа ни во посебна провидна ќеса, буквално така поминавме. Летото испратив пријателка за Америка со 3 тегли ајвар горе во рачен, никому ништо. Правиме муабет за безбедност на аеродром, значи мора да биде константно и на ниво во секое време. Не може да чекаш да се погоди смената.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
До Америка стигнаа теглите? :D

Може од Скопје ќе поминеш со вакви глупости, ама на друг аеродром не посебно лет до Америка кој не е директен.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.291
Поени од реакции
22.536
ne si igrajte, da ne ve simnat od letot, dovolno e pobaraat da se proveri substancata sto ti e visok pa da go ispustis letot.

za sitnici ne vredat glavobolkite.
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.916
Поени од реакции
12.405
До Америка стигнаа теглите? :D

Може од Скопје ќе поминеш со вакви глупости, ама на друг аеродром не посебно лет до Америка кој не е директен.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
Па ако не излагаш од терминали после никој не те проверува.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.291
Поени од реакции
22.536
Па ако не излагаш од терминали после никој не те проверува.
pa ne bas taka... na mnogu aerodromi samata avio kompanija te proveruva na vratata pred da vlezes vo avion. ova pogotovo vazi za amerika i avstralija.
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.916
Поени од реакции
12.405
pa ne bas taka... na mnogu aerodromi samata avio kompanija te proveruva na vratata pred da vlezes vo avion. ova pogotovo vazi za amerika i avstralija.
Никогаш до сеа не ми се десило при boarding некој да ме застане и да ми го провери куферот.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.291
Поени од реакции
22.536
Никогаш до сеа не ми се десило при boarding некој да ме застане и да ми го провери куферот.
proveruvaat posebno na letovi za aus i usa, pogotovo ako letot e od nekoja banana republika. ako imas konekcija za usa preku nekoja takva drzava nisto cudno da te proverat.

ima kompanii i sto ti go merat racniot bagaz pred boarding da vidat dali si nad dozvolenata tezina i togas naplakaat ili te teraat da frlis raboti, primer tiger vo azija.
 

SaLt

symbian & iOS master & android
Член од
2 април 2005
Мислења
291
Поени од реакции
84
Абе ја ти кажувам на нашиов смрден аеродром скопје гелот за коса ми го земаја и антиперспирантот. Пред мене вода малечки шишенциња им земаја, сокчиња мализа деца, а да не ти зборам кои контроли и проверки ги прават у минхен на аеродромот...

испратено од мојот galaxy S7 edge користејќи тапаталк
 

Kajgana Shop

На врв Bottom