Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

Corvus

Latrodectus
Член од
24 јануари 2011
Мислења
4.004
Поени од реакции
15.329
Леле Ватомире како успеа да се најдеш навреден никогаш нема да разберам :LOL:
Fan favorite си на подфорумов, чилл
Ништо лошо не мислеше Џими, едноставно премногу си surreal, затоа така го формулираше постот...

Каков Вато бе, не ми се верува :ROFLMAO:
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
One more thing kid

-Ако сакаше некого вистински да запознаеш немаше да напишеш омаложувачка и навредлива содржина туку ќе го контактираше преку ПП(Како што јас истото го сторив со Грандисимо)
-Потоа ги ставаш у иста реченица дали ќе сакаш и дали постоиш притоа давајќи бесплатни часови по вештачки стенд уп и правиш членот да се чуствува непријатно доведувајќи го во прашање неговото постоење које будалата го користи логирањето и ставовите од 2013.
-last line(?): Comedy Central Roast of whatto show can go and go ама не е вкусно од причина што темата е Филмови-режисери-актери-Генерална-дискусија a коа проверив последен пат не сум ни режисер,ниту пак актер можеби и требаше малку да прочепкаш низ темите па да најдеш дека постои ова Со кој член од форумот сакате да се запознаете?

Не е убаво.Ниту културно.Ама имаш Статус па од таму можеш и да го злоупотребуваш на крајно лош начин.;)
А бе моето беше 3 пати понавредливо...
Но џимеј очиглегедно мисли слично за тебе ко ја за @Sungerot Bob
Ако некој не постои или ако постои минимална шанса некој да не е човек, ја мислам дека тоа е Боб.
 

Corvus

Latrodectus
Член од
24 јануари 2011
Мислења
4.004
Поени од реакции
15.329
Последниот пола саат на L'Amant Double е ептен over the top. Книгата по којашто е адаптиран филмов верувам дека е многу подобра, барем се надевам дека е подобра зашто има супер идеја што многу ми се свиѓаше, ништо ново или револуционерно, ама ми легна на преференците. Општо овие книги што обработуваат сплит персоналити се многу тешки за адаптација. Филмот одеше многу споро саат ипол, за на крај да се издешаваат некои surreal Линчовски ствари па седиш некои 30 минути со некоја њтф импресија као Зошто се дешаваат работиве?

Другиот саат ипол е во суштина 50 Shades на стероиди. Имаше еден чоек во кино вчера што стана на сред филм зашто не можеше да ја издржи сцената со strap-on.
Ако и ти си чоек што не може да гледа стрејт strap-on секс, или мажи што се лапаат во тројка, или кунилингус во локва менструална крв, овој филм не е за тебе.

Ни за мене не беше, ама не е лајк... ептен ужасен да не може да се гледа.
 

devilko

♆ wicked one ♆
Член од
28 август 2014
Мислења
1.831
Поени од реакции
5.945
Знам дека каснам како интернет експлорер ама тек сега го гледав. Дефинитивно заслужен оскар на Allison Janney за споредна улога во I, Tonya. Гледав видеа од мајка и, колку успешно ја портретирала, да се зачуди човек. И Марго заслужи повеќе, некако беше изоставена на оскарите, бар кај нас еден омлет да однесеше како утешна награда..

Кога сме веќе на темава за уметничко лизгање. Филм кој можеби не плени со уникатност, но сигурно ќе ве воодушеви, е рускиот Лед(Ice). Нема скоро па никаква сличност со Tonya, освен професијата. Би рекол дека е посличен со La La Land. Иде малце натаму наративот во форма на некоја музичка бајка, иако не може да се прави споредба. А, да. Во филмов глуми и српскиот глумец Милош Бикович (Тирке од Монтевидео), кој започнал врска на снимањето со главната актерка, Аглаја Тарасова (оваа дефинитивно си ја земам во харемот) и се сега као најпознат руски филмски пар. :LOL:
A и музиката не е лоша.


Вреди да се ѕирне.
 
Член од
26 јуни 2013
Мислења
3.597
Поени од реакции
14.641
Што се случува каде започна целата приказна https://www.youtube.com/watch?v=x4kxbHIzuWM
Гледам интервјуа со татоо артисти коментират за глумци кој имат тетоважи у филмови и сеа зборат за еден и ми доаѓа интересно викам симнувам одма:Eastern Promises е причата го пуштам отвара сцена сече грклан као да работи у Промес или Мик-свети николе океј викам ова ми делува многу познато стискам пауза викам срањево го знам отварам летер глеам осмица викам тоа е тоа гасење што немаше да направам грешка ако го репризирав!Отварам ново поглавје вртам низ тоа фолдерот дали филмски клуб,дали тоа депонијата од филмови хаос,црни дупки,стивен хокинг што да ти кажувам и глеам следна прилика за добар секс A Brief Vacation филмов не го знаат ни од дома еднаш го видов грандисимо дека го гледал и мислам дека имаше осмиче не сум точно сигурен и го превземам одма и еве ја приликата 5минути и 16 секунди супер отварање навистина маж и спие не го боли кур за работа ова касни за работа не и ѕвони алармот фрки,ги гледа децата и тие две деца и се надежта за да продолжи,за да ги израсне,значи голгота таков мачен почеток ама италјанско она знаеш па и колку може да се заклучи за толку малку делува на тешка борба очигледно мислам дека влезе и она реченица каде мајка му го бранеше дека неможе да најде работа и тн и викам еј супер знаеш ќе си го изглеам топ ама што се случи во меѓувреме меѓу првиот и вториот филм ми светна за The dark knight rises ГИ исклучив итаЉанците и го пуштам Бетмен викам нека пука као Рамбо АМА тука доаѓа пресвртот не помина ни 10 минути бев повикан да ја разгледам околината и да се запознам со општеството и што се случи не го изгледав ни филмот каде што актерите имаат проблеми со гласните жици.Така разочаран скокам на ова жолтеникава платформа да објавам дека од потенцијалните 3 филма не изгледав ништо така разочаран(X2) единствено што ми останува е утрешниот ден со потенцијална добивка на некоје филмско оставарување које ќе ги набилда мојте имрепси до крцање.Така да дами и господа се одјавувам со празни филмски џебови.


Имајте пријатен остаток од вечерта.
-whatto
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
Што се случува каде започна целата приказна https://www.youtube.com/watch?v=x4kxbHIzuWM
Гледам интервјуа со татоо артисти коментират за глумци кој имат тетоважи у филмови и сеа зборат за еден и ми доаѓа интересно викам симнувам одма:Eastern Promises е причата го пуштам отвара сцена сече грклан као да работи у Промес или Мик-свети николе океј викам ова ми делува многу познато стискам пауза викам срањево го знам отварам летер глеам осмица викам тоа е тоа гасење што немаше да направам грешка ако го репризирав!Отварам ново поглавје вртам низ тоа фолдерот дали филмски клуб,дали тоа депонијата од филмови хаос,црни дупки,стивен хокинг што да ти кажувам и глеам следна прилика за добар секс A Brief Vacation филмов не го знаат ни од дома еднаш го видов грандисимо дека го гледал и мислам дека имаше осмиче не сум точно сигурен и го превземам одма и еве ја приликата 5минути и 16 секунди супер отварање навистина маж и спие не го боли кур за работа ова касни за работа не и ѕвони алармот фрки,ги гледа децата и тие две деца и се надежта за да продолжи,за да ги израсне,значи голгота таков мачен почеток ама италјанско она знаеш па и колку може да се заклучи за толку малку делува на тешка борба очигледно мислам дека влезе и она реченица каде мајка му го бранеше дека неможе да најде работа и тн и викам еј супер знаеш ќе си го изглеам топ ама што се случи во меѓувреме меѓу првиот и вториот филм ми светна за The dark knight rises ГИ исклучив итаЉанците и го пуштам Бетмен викам нека пука као Рамбо АМА тука доаѓа пресвртот не помина ни 10 минути бев повикан да ја разгледам околината и да се запознам со општеството и што се случи не го изгледав ни филмот каде што актерите имаат проблеми со гласните жици.Така разочаран скокам на ова жолтеникава платформа да објавам дека од потенцијалните 3 филма не изгледав ништо така разочаран(X2) единствено што ми останува е утрешниот ден со потенцијална добивка на некоје филмско оставарување које ќе ги набилда мојте имрепси до крцање.Така да дами и господа се одјавувам со празни филмски џебови.


Имајте пријатен остаток од вечерта.
-whatto
Брат ај кога ќе си расположен стави запирка и точка некад. Ај плс не биди педер.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
Брат ај кога ќе си расположен стави запирка и точка некад. Ај плс не биди педер.
Има вкупно 6 точки и 6 запирки во целиот пост. Доволно е.
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
Има вкупно 6 точки и 6 запирки во целиот пост. Доволно е.
Доволно е доколку сите овде сме неписмени. Јас мислам не сме, инаку не би ни пречело.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom