UEFA Champions League 2017/18

Статус
Затворена за нови мислења.

HULK

Black & White Fighter
Член од
12 август 2008
Мислења
1.897
Поени од реакции
1.212

што не ви е јасно бре, го собори играчот без да ја допре топката, или да ја исфрли надвор од 16...што не е јасно??? во кој универзум тоа не е пенал???

па што ако било 93 минута??? кажете ми???

Јуве беше подобар противник денеска и не требаше на овој начин да испаднат, ама тоа е фудбал..и нема што да ви биде срам што вашиот тим поминал понатаму, ебаве навивачите..
Оди прочитај ги изјавите на многу покомпетентни луѓе од тебе во таа област, па дојди ќе дискутираме.
 

JUVE_Ultras

Ragazzo della piazza
Член од
22 септември 2010
Мислења
2.451
Поени од реакции
3.968
Најаки се фановиве на интер и милан со коментариве.Демек вакви одлуки како во оваа во 94 нон стоп се свиреле за Јуве во Серија А и нека им кисне на фановиве на Јуве.Од друга страна за нив чист пенал бил за Реал,во оваа ситуација.Ако оваа е исто со пеналиве на Јуве во Серија А значи сите биле чисти и џабе сте цмиздреле.

Колку да ми е криво што после вакво враќање од 3-0 во прв меч испаднаа со пеналов,сепак мило ми е кога ги читам фановиве на миланскиве екипи што 6 години веќе не коментирале на темава за нивниве тимови и навиваат за кикица,барса и остали додека играат со Шкендија,а другиве во Азија прават пари пошто нејќеле да играат во европскиве купови.
Чао Буфон, најдобро испраќање у пензија икада
Буфон како и Дел Пиеро во пензија ќе бидат испратени со една,можеби и две титули од сезонава.Најдобро испраќање во пензија икада му приреди Интер на Занети со 5 место,(од кое не мрднаа погоре и во наредните 4 години) за после од пензија да го враќаат во спотови да игра со рамењата.Од тоа испраќање полошо не може да биде...
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
9.333
Поени од реакции
19.022
Жално и непотребно упропастена утакмица. Контакт за пенал имаше, прифатиле вие или не, но апсолутно НЕ требаше да го свирне. Потполно заслужено за Јуве да иде во продолженија мушки се изборија додека Реал се бараа кај се наоѓаат. Највеќе од се ми е криво и за Џиџи, срце ми се скрши искрено, избрзан, непотребен црвен картон. Голема грешка на судијата. Да останеше присебен и смирен може и ќе го одбранеше пеналот. Непотребен, незрел, и безобразен потег на Роналдо со прославата на пеналот. Требаше повлеченен и мирен да остане од почит. Анти Јуве фановите очајно се ситат, а Барса фановите ко најголеми и најчисти светци поборници за правда у фудбал делат експертизи. :) #хаоспичлелудило
Од фан на Реал.
 
Член од
6 април 2014
Мислења
5.018
Поени од реакции
6.341
нормално дека нема. непостоечки и изнуден пенал кој не се суди.
цела среќа се погоди акмак од судија да дувни во свирчето инаку роналдо немаше да ви се стега во 98 минута и да свршвате како тинејџери...

непостоечки е пеналот, изнуден.... ако тоа не знаеш што е (а знаеш само не ти оди во прилог да признаеш), тогаш не мора да додаваш ништо.
Nepostoecki penal da gi sudese onie ligavenja na ronaldo, dodeka vasqez ne znaese ni dali ke ima nekoj zad nego ednostavno covekot se ukoci i ja cekase topkata pa bese butnat jas neznam tuka sto e poentata.
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Сигурно истото го мислел и за линискиот судија во дуелот со Милан кога топката беше 3 километри у мрежа а не го признаа голот. Линискиот судија на трибина, да мези пржени коНпири.
Имаш тема за италијанска лига, не замарај овде. :)
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.224
Поени од реакции
3.220
Несакам да мрсим муда ама ова на било кој друг тим немаше да им го досуди ..
И за мене ова е 50-50 ситуација.. Штета јувенташи ама од 60та мин да се браниш па не е ова Ливорно..
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.313
Поени од реакции
16.796
Ај уште еден пост за топката колку поминала и голот на Мунтари во ЛШ темата оти не е интересно.[DOUBLEPOST=1523484696][/DOUBLEPOST]
стај уш еден твит и че се преиграт
си слушнал за голот на Мунтари и пеналот со Беневенто ?
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.165
Поени од реакции
11.294
Има судии што не би го суделе :tapp::tapp:
Да, оние поткупените од Јуве.Епа не е ова Сериа А другари.
НАЈЧИСТ пенал.Незнам како немате срам да се буните.ПА и вие неутралните бе.Имате очи?
Го турка со раце,зошто да не биде пенал?
Ако не го свирнеше,немаше Реал да биде оштетен?Срам да вие на сите.
Па посебно фан на Јуве да се буни :гомце: Гној клуб,гној навивачи.Се фалевте минатата недела дека сте фер навивачи со аплаузите за роналдо, за да се посерете една недела покасно.
На прво се гледаше дека е пенал,ни повторени снимки ни ништо не беше потребно.
 

Чекич

Мајкл Оливер судиски боготац
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.998
Поени од реакции
6.305
нормално дека нема. непостоечки и изнуден пенал кој не се суди.
цела среќа се погоди акмак од судија да дувни во свирчето инаку роналдо немаше да ви се стега во 98 минута и да свршвате како тинејџери...

непостоечки е пеналот, изнуден.... ако тоа не знаеш што е (а знаеш само не ти оди во прилог да признаеш), тогаш не мора да додаваш ништо.
Супер логика непостоечkи а изнуден .... одлична корелација, фатен а е пуштен, пуштен а фактички го кријат. Браво.
Најаки се фановиве на интер и милан со коментариве.Демек вакви одлуки како во оваа во 94 нон стоп се свиреле за Јуве во Серија А и нека им кисне на фановиве на Јуве.Од друга страна за нив чист пенал бил за Реал,во оваа ситуација.Ако оваа е исто со пеналиве на Јуве во Серија А значи сите биле чисти и џабе сте цмиздреле.

Колку да ми е криво што после вакво враќање од 3-0 во прв меч испаднаа со пеналов,сепак мило ми е кога ги читам фановиве на миланскиве екипи што 6 години веќе не коментирале на темава за нивниве тимови и навиваат за кикица,барса и остали додека играат со Шкендија,а другиве во Азија прават пари пошто нејќеле да играат во европскиве купови.
Боли нели, боли што си исфрлен на вака беден начин, малку карма но ова не е ни блиску до неправдите што ги трпат сите клубови од Италија, било не било пенал почиста ситуација од таа на Игуаин против Беневенто, еднакво контроверзна одлука како кога 15 мин. се мислеа кое правило да го измислата за да им поништат гол на Виола, кога не ја видоа играта на со рака на Бенатија против Интер, сисајте сега, тешете се со комплекси ако ви помага тоа, 15 - 0 да ве масакрираа немаше да биде позаслужено од ова, уште померачки што сега некои ја бранат одлуката на Оливер со смешни објаснување како оние на Шмондонико. ЧАООООО БРЕЕЕ !!!

Fino alla fine ... adio Juve, adio Gigi

МА ИДДДЕМЕЕЕЕ БРЕЕЕЕЕ
 
Член од
12 март 2015
Мислења
1.569
Поени од реакции
3.215
Nepostoecki penal da gi sudese onie ligavenja na ronaldo, dodeka vasqez ne znaese ni dali ke ima nekoj zad nego ednostavno covekot se ukoci i ja cekase topkata pa bese butnat jas neznam tuka sto e poentata.
ништо, извини.
пушти риплеј и оди уште еднаш издркај го на роналдо.

васкез марија дева, прв пат игра утакмица и се укочи, за грев чоекот. не се обиде да изнуди воопшто ништо и не се фрла нанапред како идиот. не не.

сепак, во право си.... да ги судеше лигавењата на роналдо реал требаше да остани со играч помалку уште од порано.
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Чекајте малце другари ако она не беше за пенал тогаш ова шо е ?
Него вчера ми беше ќеиф за рома ради таа ќелавицата наречена филе а денес ми е уште поголем !
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom