UEFA Champions League 2017/18

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
12 март 2015
Мислења
1.569
Поени од реакции
3.215
pa toa go zboruvame od pregi deckotot go nasedna benatija, izigra pametno znaejki kakov konj ima pozadi nego i od videotot se gleda ubavo deka prvo go butnuva pa posle igra na topka nzn sto e nejasno tuka.
Ништо, како што реков и претходно многу е тешко како навивач да признаеш дека пеналот е ИЗНУДЕН и фактот дека изнудени пенали не се свират туку се добива жолт картон за тоа.
Особено не се свират во продолженија на вака битни натпревари.

Логиката ти е, јас тебе те наседнав да ми се пишиш жирант за кредит... не ги враќам парите, ти ми плаќаш ама пошто банката не ме пријавува во мвр, ти си ќутиш... јас сум те заебал и тоа е океј.

така и глупиот бенатија наседна да прави контакт, било каков доволно беше, па се деси тоа што се деси.... изнуден пенал.
 
Член од
30 август 2017
Мислења
997
Поени од реакции
1.434
Ako mislite deka se sitime na Juve so ispadnale od penal ste u golema greska. Ja ko fan na Roma spored toa kako se odvovaa nastanite sakav Juve da projde denes i toa mnogu. A veruvam i deka mnogu od nivnite fanovi istovo go mislele i za nas vcera. Calcio pred sekoja druga govnarska liga. Jebiga so italjanski fudbal sum rasten. Forza Roma
TI ne se sitis drugite kolku im e merak sto padna Juve .... a glup jas sto mi bese zal za Milan vo koja situacija se i sakav da se podobrat ili koga navivav za Inter vo 2010
 
Член од
6 април 2014
Мислења
5.018
Поени од реакции
6.341
Ништо, како што реков и претходно многу е тешко како навивач да признаеш дека пеналот е ИЗНУДЕН и фактот дека изнудени пенали не се свират туку се добива жолт картон за тоа.
Особено не се свират во продолженија на вака битни натпревари.

Логиката ти е, јас тебе те наседнав да ми се пишиш жирант за кредит... не ги враќам парите, ти ми плаќаш ама пошто банката не ме пријавува во мвр, ти си ќутиш... јас сум те заебал и тоа е океј.

така и глупиот бенатија наседна да прави контакт, било каков доволно беше, па се деси тоа што се деси.... изнуден пенал.
toa e toa nemam sto drugo da dodadam.
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.791
Поени од реакции
1.507
Муабетиве за судијата ме потсеќа на рекламава :D

 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.720
Поени од реакции
110.833
За тие што замарате дека Јуве биле оштетени, трк до јутјуб и погледнете хајлајтс од мечот со беневенто во саботата и видете го пеналот над Игуаин. Нивни фанови во Серија А убедуваа дека било чист пенал, а видете за што се бунат денес....

Абе кој ве ебе, малце ви е ова све ви ебам местачко.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.697
Груба грешка на Алегри што не направи барем една измена во средина, а го имаше Маркизио, очигледно беше дека паднаа последните 20 минути, еве сега слушам податок дека дури 8 километри истрчале Јувентус повеќе од Реал.
Не верувам дека ќе сменеше тоа нешто, Реал се реши да отиде all in и да ризикува или пролаз или директно отпаѓање без продолженија.

Одлично изигра Јувентус. Алегри си го поправи грешките од првиот меч, особено со играњето на Матуиди кој изгина денес. Пјаниќ исто беше одличен денеска, а Кедира братот во Јувентус многу напреднал. Сакав тоа да го пишам и на минатиот меч. Кај нас беше класичен деструктивец, овде веќе игра и ко креативец на секвенци.

Ова од Јуве денес беше најдоброто затворање на Реал кое му го има направено некој тим во задњиве 3 сезони. Тотално беше отсечен средниот ред. Колку само пати Кросс ја враќаше назад беше доказ за тоа.

Исто и одлично искористено тоа што Реал е мизерија на нафрлени топки сезонава, а и отсуството на Рамос, кое и те како се примети пошто Ваљехо ака Боби Марјановиќ беше изгубен тоталка. Тоа шо го одиграа он и Варан денеска е една од најлошите стоепрски партии шо сум ги глеал. Обично еден стоепр играл срање, другиот добро, ама денес двајцата беа мизерија.

Во евентуалните продолженија мислам дека ќе дадевме сигурно гол, но многу веројатно и ќе примевме па ќе беше пак неизвесно до крај, пенали немаше да има сигурно.

Не им замерам за револтот на фановите на Јуве, и јас да беше обратна ситуацијата ќе бев напизден до крај.

Ама така до моментот кога ќе ја видов снимката и ќе видев дека СТВАРНО БЕШЕ ПЕНАЛ, по секоја основа. Грешката на Оливер беше што му даде црвен на Буфон, требаше жут и остај го да брани. Секоја чест за прикажаното денес, ги открија и ги искористија сите салбости на Реал и на крај ради неспретниот потег на Бенатија, и отпаднаа само ради тоа.
 
Член од
4 јули 2009
Мислења
4.795
Поени од реакции
3.492
Ако ова горе постирано го изјавил Буфон, тогаш стварно не личи на него и не заслужува никакво сожалување што вака ќе ја заврши ЛШ кариерата. Дно и простотилук. Исто и не знам дали е свесен дека и играа 30 минути катанаџо и дека 3-0 не им беше доволно да поминат
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom