UEFA Champions League 2017/18

Статус
Затворена за нови мислења.

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.313
Поени од реакции
16.795
Hala Oliver...

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.300
Поени од реакции
15.535
Чист пенал, немаше потреба ваљда од црвен.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.196
Поени од реакции
84.924
Маестрален начин на прослава на голот од страна на Роналдо исто така.
 
Член од
30 август 2017
Мислења
997
Поени од реакции
1.434
Што и да е, Алегри е приказна во себе..... мрш најпичка тренер на сите времиња сега знам дека тој е кривецот што Јуве не успеваше да добије во ЛШ
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.682
Поени од реакции
9.307
Чист пенал и црвен. Алегри наместо да го искористи моментумот и да оди на четврти погодок му даде шанса на Реал да ги притисне и да му се случи најболна елиминација.

А Зидан после ова мора да се преиспита дека со 0-3 од прв меч не треба толку лежерен пристап.

Sent from my SM-A310F using Tapatalk
 

GreenRoot

^Зелен^
Член од
20 јули 2011
Мислења
2.593
Поени од реакции
2.204
На некој начин ми е мило што ова се случи за еднаш да се искорени она играње катанаџо. Машки стигнаа предност и кога требаше да го дадат завршниот удар, ги спуштија гаѓите и удрија со нивната игра на трошење време. А да продолжеа во исти ритам сигурен сум дека ке дадеа уште еден гол.

Криво ми е за Јуве, ама заврши времето на Мурињо тактики и да се чува нерешен резултат.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.697
Богатите мора да одат понатаму. Се да ви ебам племето богаташко аир да не видите, срамота е на ваков начин да славиш победа. И овие коментаторите кур да јадат, свршија на реал шо топка не фати 60 мин. Што требаше бе јувентус безглаво да тргнат напред и да ризикуваат гол да примат од контра?
Ако требаше да одат богатите понатаму, кај се Сити и ПСЖ во полуфиналето?

Чист пенал, греота за Јувентус и за Буфон, нека му се лутат на Бенатиа а не на судијата.

А ние имаме ненормална среќа откако е нашиов ќелавица на клупата и како асистент и како тренер сеа, све му ебам Алжирско, у гз го правеле гарант.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.693
Поени од реакции
71.008
Жалосно...

Пенал комедија, циганот виде дека ќе има старт од позади И СВЕСНО ТРГНА ДА ПАЃА. Падот не беше инспириран од стартот, туку имаше чиста глума од копилето.
Не памтам кога сум бил понервозен во последниве години :bance:
Како не му ја скршија главата на тој бе, ти ебам и утакмица и се.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom