UEFA Champions League 2017/18

Статус
Затворена за нови мислења.

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.467
Поени од реакции
10.171
Ми напунија срце Рома.Колку само мераклиски ги треснаа од земја и ги понижија пичките од Каталонија,секоја им чест.Ќе беше уште поемоционално во сето ова да беше и Тоти како играч,ќе се сечеа вени во Рим,а не дека вака не се прави и тоа.Де Роси легендиште,какви емоции изнапокажа,како само го заштрафи пеналот.Тоа отсекогаш ме привлекувало кај Рома и овие два играча,емоциите што ги прикажуваа и ги прикажува,лојалноста,веќе тоа во овој испосран модерен фудбал го нема.
Освен навивачите на Барса,немаше некој денес што на голот на Манолас не прослави исто како фан на Рома.Утакмица и пол која ќе се памети.Честитки до сите фанови на Рома овде.
И за црвените од Енфилд ми е мерак што поминаа,му се испосраа на ќелавата глава на Пеп,секогаш убаво за гледање.
Сто пати е кажано до сега,ама стварно сакам полуфинале Ливерпул-Рома.Реал од друга страна трие раце за Ла Хандрета.

Де Роси,Рома:cuc: Ма и за Тоти,шо ве ебам,исто ко да играше:icon_mrgr: :cuc::cuc:

@Boom Shaka Lakka Дали Џеко требаше да шутира ,ама му го предаде пеналот на Де Роси? Видов еден гиф,не ја гледава цела утакмицата.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.859
Поени од реакции
17.718
Играчите не биле стигнати на аеродром, авионот каснел еден сат


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.874
Поени од реакции
23.238
site si iame svoj pance maldini od koj te faka sram i tones ko gifov na stekot, za koj vikas kao be od 2000 timovi bas za timot za koj navivam naviva i ovoj pustiov, kaj vas e pance, kaj barselonofci file, kaj baernofci steltot, i taka. Jebiga.

Вашиот си го избриша профилот, барем на кајгана сте раат :pos:
 
Член од
13 јануари 2013
Мислења
1.537
Поени од реакции
1.172
Е тој Палота од шо не верувал дека Рома ќе оди понатака Америка фатил мајчиниот :pos:
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.882
Поени од реакции
8.743
Ми напунија срце Рома.Колку само мераклиски ги треснаа од земја и ги понижија пичките од Каталонија,секоја им чест.Ќе беше уште поемоционално во сето ова да беше и Тоти како играч,ќе се сечеа вени во Рим,а не дека вака не се прави и тоа.Де Роси легендиште,какви емоции изнапокажа,како само го заштрафи пеналот.Тоа отсекогаш ме привлекувало кај Рома и овие два играча,емоциите што ги прикажуваа и ги прикажува,лојалноста,веќе тоа во овој испосран модерен фудбал го нема.
Освен навивачите на Барса,немаше некој денес што на голот на Манолас не прослави исто како фан на Рома.Утакмица и пол која ќе се памети.Честитки до сите фанови на Рома овде.
И за црвените од Енфилд ми е мерак што поминаа,му се испосраа на ќелавата глава на Пеп,секогаш убаво за гледање.
Сто пати е кажано до сега,ама стварно сакам полуфинале Ливерпул-Рома.Реал од друга страна трие раце за Ла Хандрета.

Де Роси,Рома:cuc: Ма и за Тоти,шо ве ебам,исто ко да играше:icon_mrgr: :cuc::cuc:

@Boom Shaka Lakka Дали Џеко требаше да шутира ,ама му го предаде пеналот на Де Роси? Видов еден гиф,не ја гледава цела утакмицата.
Пероти ги шутираше, кога не е тој во игра Џеко, ама промаши неколку па почнаа други да шутираат..
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.840
Поени од реакции
18.531

Тер Штеген или најдобриот голман у моментов, глејте го што праи при првиот гол на Џеко, кој не ни упати шут туку само ја закачи. :pos:

Навас е бог за овој, ако гледаме сезонава што све бранел.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Заслужено и за Рома и за Ливерпул.. Честитки... Иначе, Јуве тешко да победи а не пак да го помине Реал... Нема што да бара Јуве на Сантијаго.. Ќе ме изненадат само ако победат, а за пролаз даље да не праиме муабет...
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.497
Guardiola has conceded 23 goals and scored just 12 in his past five two-legged eliminations with Bayern and City over the past five seasons. A lot of those shipped goals have come in 15-20min collapses. It’s become a troubling pattern.

Pep Guardiola has just lost a Champions League quarter-final 5-1 on aggregate and he is blaming the referee not just for this season's early exit to Liverpool but last season's early exit to Monaco too... #MCFC #LFC #ASMFC
https://t.co/6fiOvMQM6H https://t.co/XzmvTPlncS

: (
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Guardiola has conceded 23 goals and scored just 12 in his past five two-legged eliminations with Bayern and City over the past five seasons. A lot of those shipped goals have come in 15-20min collapses. It’s become a troubling pattern.

Pep Guardiola has just lost a Champions League quarter-final 5-1 on aggregate and he is blaming the referee not just for this season's early exit to Liverpool but last season's early exit to Monaco too... #MCFC #LFC #ASMFC
https://t.co/6fiOvMQM6H https://t.co/XzmvTPlncS

: (
Ништо лошо не кажа Пеп. Во изјавата, три пати му честиташе на Ливерпул и не го спореше пласманот понатаму, а дека беа оштетени беа, нема тука збор.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.497
Ништо лошо не кажа Пеп. Во изјавата, три пати му честиташе на Ливерпул и не го спореше пласманот понатаму, а дека беа оштетени беа, нема тука збор.
Ме мрзи да го повтарам Нињо, други менаџери кога ќе го кажат ова имаш Klop hhhh Murdzo hhh Kontehehehe, кога ќе каже Пеп, фер бил. Сите честитаат пролаз, тоа "ама" што следи е битното, каде што нели, рече Ливерпул му играле со лонг болз, па судијата. Ексик честитките. Греота е на онаков перформанс на Пул да се фаќаш за ситници, исто какo ние да се фатевме за вратената а не среди Севиља поштено.
 
R

red.devil

Гостин
Ме мрзи да го повтарам Нињо, други менаџери кога ќе го кажат ова имаш Klop hhhh Murdzo hhh Kontehehehe, кога ќе каже Пеп, фер бил. Сите честитаат пролаз, тоа "ама" што следи е битното, каде што нели, рече Ливерпул му играле со лонг болз, па судијата. Ексик честитките. Греота е на онаков перформанс на Пул да се фаќаш за ситници, исто какo ние да се фатевме за вратената а не среди Севиља поштено.
Не беа баш ситници. Баш во клучните моменти имаа одлуки што не им одеа во корист. Океј, офсајдот беше минимален и можеби тешко беше да се запримети на Салах од првиот натпревар, ама после тоа немаше среќа да му признаат чист гол каде што минимално НЕ беше во офсајд Сане. Вториов натпревар не го гледав прво ама ако имало пенал на резултат 1-0, драстично ја менува ситуацијата за второ полувреме.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom