Serie A 2017/2018

Koj ќе биде шампион оваа сезона


  • Вкупно гласачи
    261
Статус
Затворена за нови мислења.

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.026
Поени од реакции
6.050
Греота и срамота ќе биде ако тепаат вака.
Сакам да тепаат и ме боли тасета што е вака, но горенаведеното ќе остане, ако 3-те бода отидат у Торино.
Мислам кој к*р.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.873
Де Зерби добар млад тренер со голем потенцијал. Ќе има многу понуди за него. Се надевам следна сезона ќе заврши во некоја постабила екипа, а не во екипи како Палермо и Беневенто.
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.219
Поени од реакции
8.060
Јадни и бедни сте сите што кењате за пеналите на Јуве. Па со Беневенто кој не доби пенал сезонава (амо тогаш, нели, беа пенали) а вие се фативте за два чисти како солза пенали. Само Икарди и Имобиле имаат голови од пенал колку што Јуве има пенали сезонава ама битно на Јуве му се судат пенали на другите не.
 

JUVE_Ultras

Ragazzo della piazza
Член од
22 септември 2010
Мислења
2.451
Поени од реакции
3.968
Ги виде пеналите или виде на резултати дека им свирнале два пенали,па ја ископира сликава од некоја од страниве на фб?
Пеналите си беа чисти ко солза и двата беа потврдени со ВАР. Ај да не им свират ако не чисти пенали пошто во корист на Јуве биле,па ќе се дигне галама.Тоа што Јуве со играва и самиот факт што Беневенто им даде два гола( имаа и повеќе шутеви од нив),не заслужија да тепаат е друга работа,али да кењаш за пеналиве е зборење од инат.
 
Член од
6 април 2014
Мислења
5.004
Поени од реакции
6.318
Јадни и бедни сте сите што кењате за пеналите на Јуве. Па со Беневенто кој не доби пенал сезонава (амо тогаш, нели, беа пенали) а вие се фативте за два чисти како солза пенали. Само Икарди и Имобиле имаат голови од пенал колку што Јуве има пенали сезонава ама битно на Јуве му се судат пенали на другите не.
Ги виде пеналите или виде на резултати дека им свирнале два пенали,па ја ископира сликава од некоја од страниве на фб?
Пеналите си беа чисти ко солза и двата беа потврдени со ВАР. Ај да не им свират ако не чисти пенали пошто во корист на Јуве биле,па ќе се дигне галама.Тоа што Јуве со играва и самиот факт што Беневенто им даде два гола( имаа и повеќе шутеви од нив),не заслужија да тепаат е друга работа,али да кењаш за пеналиве е зборење од инат.
A zosto vi bodi oci slikata tolku mnogu sto se nervirate?
 
Член од
17 ноември 2012
Мислења
4.548
Поени од реакции
5.305
Де бре остајте ги луѓето да си промрчат малку, што друго им преостана ама им се нафрливте...

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.219
Поени од реакции
8.060
Де бре остајте ги луѓето да си промрчат малку, што друго им преостана ама им се нафрливте...

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Јас имам впечаток дека на играч на Јуве да му ги искршат двете нозе у шеснаесетник, пак ќе се најде некој паметен да промрчи како судијата е играч на Јувентус и им поклонил пенал.
 

JUVE_Ultras

Ragazzo della piazza
Член од
22 септември 2010
Мислења
2.451
Поени од реакции
3.968
A zosto vi bodi oci slikata tolku mnogu sto se nervirate?
Не знам кај виде нервирање.Сликава ќе беше океј и ќе сфатев тролање да беа стварно сомнителни и спорни пеналиве,вака испаѓа дека не си ги ни видел пеналиве,али пошто се за Јуве мора да се спорни.
 
Член од
6 април 2014
Мислења
5.004
Поени од реакции
6.318
Не знам кај виде нервирање.Сликава ќе беше океј и ќе сфатев тролање да беа стварно сомнителни и спорни пеналиве,вака испаѓа дека не си ги ни видел пеналиве,али пошто се за Јуве мора да се спорни.
se sto e povrzano so juventus e somnitelno ;)
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.873
ROMA ROMA ROMA

Како што е тргнало и Фиорентина ќе се приклучи за топ 4 :LOL: Рома следнo коло дерби со Лацио има да биде пекол.
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Важно ги тепаа на Наполи а и имаат утакмица среда, сигурно не се трошат многу.

Не е ова Милан со една утакмица во неделата.

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom