Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.982
Поени од реакции
35.734
All the money in the world :facepalm::facepalm::facepalm: Незнам и како изгледав 37 минути, досадно и еднолично до болка. Кога го гледаш трејлерот си мислиш којзнае шо ќе се дешава.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.352
Поени од реакции
79.182
War on Everyone ми беше задњи од опусот на Мекдона браќата и со тоа ги комплетирав.
сеа ми се у тесното друштво на најомилени модерни режисери
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
4.002
Поени од реакции
4.245
И официјално - најновиот филм на Асгар Фаради, "Everybody Knows" aka Todos lo saben (A Separation, The Past) ќе го отвори годинешното издание на Канскиот филмски фестивал. Може да се рече дека филмот е еден од поочекуваните за 2018 година, ни помалку ни повеќе затоа што е првиот негов филм од шпанско говорно подрачје, во главните улоги се појавуваат Пенелопе Круз и Хавиер Бардем, а и има интересна трилер twisty приказна. Доволно да бидиме загреани за филмот, зар не?


Интересно денеска излезе и трејлерот на филмот кој веќе се спрема повеќе од 20 години, Дон Кихот на Тери Гилијам.

 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.352
Поени од реакции
79.182
ама да биде црна жена со физички или ментален хендикеп и биполова сексуална ориентација
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Па ваљда затоа постои Лара Крофт, за да не мора Индијана Џонс да биде жена.

Ама може да биде црнец со хомосексуални определби.

Нетфликс размислувале за расна разноликост во нивната Witcher серија која ја планираат, таман и Гералт од Ривиа може исто да биде црнец
 
Член од
26 јуни 2013
Мислења
3.597
Поени од реакции
14.641
Дојов само да кажам дека за овие 5 дена ќе се прснам од гледање филмови :pos:

Моментално имам 83 филма во пц(Филмски клуб и новогодишниот фестивал а веќе сме јуни :pos: може истиот распоред ќе ми биде и за 2019 тс дел од ланскиот репертоар :pos:) и сега следува тој јакиот дел каде настанува чудење :pos:.Во моментов симнувам 11 филма :pos: и ќе има уште ова е само почеток :pos:

Easy Warm Up Cardio Workout - Fitness Blender Warm Up Workout ...


у меѓувреме доека барав еден бедес лајн видете шо накапав :pos:
Beginning of the End (1957)

Audrey Ames, an enterprising journalist, tries to get the scoop on giant grasshoppers accidentally created at the Illinois State experimental farm. She endeavors to save Chicago, despite a ...

Скакулец ги напаѓа мештаните :pos:Ова е бољи од секс mark my words:pos:и сево ова се случува комплитли рандом thx u internet for give me such amazing time


-Ова се ваши денови,искроистете ги рационално,уживајте во секоја секунда,избегајте и најбитното чувајте се.
-whatto
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.706
Поени од реакции
82.272
Па мене овие стариве филмови од Б продукција ми се guilty pleasure :icon_mrgr:. Кога сакам да го пуштам мозокот на пасење, обавезно гледам некое срање за кое не треба многу да ја чукаш главата.





 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.801
Поени од реакции
39.083
The Commuter, многу добро филмче, конечно нешто нешто саглам да изгледа човек.
 

grande-juve

е ај да плачеме сега
Член од
20 ноември 2017
Мислења
1.478
Поени од реакции
7.290
Мулен Руж филмов ми делуеше ко да е на тешки дроги..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom