Кладилница (Генерална дискусија)

Член од
20 септември 2017
Мислења
174
Поени од реакции
230
Не бе какви 6-7,11-12 играв.Ливерпул којшто знае да блесне на моменти,единствена екипа што успеа да ги тепа Сити.Торино којшто победа немаше помирисано месец и кусур дена против печени второлигаши.Барса којашто сака да си го заврши двомечот на домашен терен.И од тие 3 најнесигурна Милан ми беше,да влезеше шансата на Бонучи може и друг муабет беше,а и празниот гол на Икарди :pos:
Да го имаше 2ка, да ти беше криво. Вака нема за шо да жалиш. :bravobe:
Види провери си дали уште даваат ваучери со еден промашен тип, пошо имаш над 26 коеф.
 
Член од
16 јули 2013
Мислења
3.865
Поени од реакции
4.368
Да го имаше 2ка, да ти беше криво. Вака нема за шо да жалиш. :bravobe:
Види провери си дали уште даваат ваучери со еден промашен тип, пошо имаш над 26 коеф.
Има ваучер Х2,утре ќе ги ставиме на ист ваков :P :icon_lol:
Boce го изигра ли поклонот во неделата? Бамберг-Лудвигсбург?
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.975
Поени од реакции
35.654
Грешка си. Јас на овај му кажвам оти многу знај да збора и вика дека се разбира многу. Не солам памет само џабе се жали посекако не е добитен. Ќе поможи кајгана магијата овде ако се пожали?

Се дури играте топ 5 лиги константно и очекувате да најдите вредност ќе останите аматери. Не дека јас нешто многу разбирам ама доволно знам дека на топ5 лигите една на 50 утакмици вреди да се изигра ама како сакате вие играјте ваше е тоа. Јас кажвам дека овај тикет е рамен со шансите лото да фатам пред избори.
Никој не негира дека е лудост да се игра нонстоп вака на вакви уплати со вакви коеф, права пропаст е вакво форсирање. Али од време на време особено кога си во ќар периодов не е лошо да се уплаќа на 150-200 коеф вкупно, и нормално дека е лото тикет али пак најголемите добивки од кладилници се паднати на лото тикети. Јас лани за 100 ден уплатив 4 утакмици по 10 коеф, само една ме утна за милион денари.
 
Член од
4 ноември 2016
Мислења
2.280
Поени од реакции
1.728
Има ваучер Х2,утре ќе ги ставиме на ист ваков :P :icon_lol:
Boce го изигра ли поклонот во неделата? Бамберг-Лудвигсбург?
Хах ако збораш за тој меч во неделата 164.5- да го изиграв. И?

Патем ова недела поклони на деценијата имаше.

Граз - и Прага Х2 3.5 а 14.5 се крена денес
 
Член од
16 јули 2013
Мислења
3.865
Поени од реакции
4.368
Хах ако збораш за тој меч во неделата 164.5- да го изиграв. И?

Патем ова недела поклони на деценијата имаше.

Граз - и Прага Х2 3.5 а 14.5 се крена денес
Не ја изиграв на кошеви,ја отворија со 1.60 за Бамберг,квота не за потценување.Бамберг со огромен мотив за победа и плејоф и што подобра позиција на истиот,Евролигата ионака отидена у курац,а Лудвигсбург немаше шо да загуби 3тата позиција зацементирана им е,башка шо им следеше денешниов реванш од ЛШ со соседите и ги поминаа.А и тоа шо од 2009 пораз немаат од нив дома.Врзана со фудбали ми донесе плус да си го приуштам тикетот погоре,а за саботата да не праиме муабет.Да не ја трупаме темава со глупости,мислев да ја ставам тука у неделата ама не стигнав да влезам.
 
Член од
4 ноември 2016
Мислења
2.280
Поени од реакции
1.728
Не ја изиграв на кошеви,ја отворија со 1.60 за Бамберг,квота не за потценување.Бамберг со огромен мотив за победа и плејоф и што подобра позиција на истиот,Евролигата ионака отидена у курац,а Лудвигсбург немаше шо да загуби 3тата позиција зацементирана им е,башка шо им следеше денешниов реванш од ЛШ со соседите и ги поминаа.А и тоа шо од 2009 пораз немаат од нив дома.Врзана со фудбали ми донесе плус да си го приуштам тикетот погоре,а за саботата да не праиме муабет.Да не ја трупаме темава со глупости,мислев да ја ставам тука у неделата ама не стигнав да влезам.
Ако ја изиграше порано мислам дека и на 1.75 беше едно време.
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.920
Поени од реакции
9.528
Се дури играте топ 5 лиги константно и очекувате да најдите вредност ќе останите аматери.
Шо ко да во топ лиги нема валуе.
Валуе има сегде само треба да се најде
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.920
Поени од реакции
9.528
Да ама 10 пати повеќе утакмици ќе најдам во некој "obscure" лиги отколку Премиер Лига.
Премиер лига ти е баш најлесна за наогање валуе од сите топ 5
Без саглам инфо нема саглам валуе
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.058
Поени од реакции
17.757
Има ваучер Х2,утре ќе ги ставиме на ист ваков :P :icon_lol:
Boce го изигра ли поклонот во неделата? Бамберг-Лудвигсбург?
За едната уплати, со другата почасти се за овој мајсторски лист.
 

ilz

Член од
15 октомври 2013
Мислења
4.348
Поени од реакции
3.987
Za denes
Cska-Zvezda hendikep 1 -18.5 1.90
Posledno kolo evroliga mislam ke gi zgazat ubavo so 25+ razlika. Vo sekoj slucaj 20 bi trebalo bez problem da pokrijat.
 
Член од
16 јули 2013
Мислења
3.865
Поени од реакции
4.368
Незнам ЦСКА како ги помина на Лион ама мислам дека Арсенал може да им ували 2-3 парчиња со фул состав,само Ауба не смее да игра.Заредија 4 победи по ред,набилдаа самодоверба.Ќе внимаваат да не примат гол,ама може и да покриат хендикеп.Не верувам дека ќе остават да се мачат со некој тежок резултат во Москва.
 
Член од
24 октомври 2014
Мислења
2.803
Поени од реакции
2.446
Atletiko i Arsenal se kecovi, drugive dve 3+ mozhe da idat
 

Kajgana Shop

На врв Bottom