1TV.mk (национална и интернет телевизија)

Член од
15 јули 2007
Мислења
14.895
Поени од реакции
7.569
Демек ќе пропуштиш нешто ако не ја имаш
Не дека ќе пропуштам нешто ама веќе ако ги имаат сите македонски телевизии нека ја има и оваа. Плус плаќам најскапо и мислам дека понудата на канали треба да се зголемува се почесто.
 
Последно уредено:

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.626
Znaci i na vip ( blizoo ) ja ima i na neotel ( neotv ) ja ima samo uste na Telekom ( MAX TV ) da ja pustat se nadevam deka vo skoro vreme ke ja ima i na MAX TV.
ne znam stoe rabotata zosto ute ja nema na maxtv vcera im se javiv rekoa vo pregovori se uste nema ke dogovarat e sega ne znam toa koga znaci dali ture dali vikend ili ponedelnik ne znam uste sto e problemot zosto ja nema na max tv.
 
Член од
25 септември 2009
Мислења
793
Поени од реакции
368
ne znam stoe rabotata zosto ute ja nema na maxtv vcera im se javiv rekoa vo pregovori se uste nema ke dogovarat e sega ne znam toa koga znaci dali ture dali vikend ili ponedelnik ne znam uste sto e problemot zosto ja nema na max tv.
Друже имаш ли ти нешто попаметно у животот? Имаш и други теми. Повели. Ебате хејтерот.
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Абе озбилни се овие шо у моментов им иде снимка од отварањето вчера ?
Па уште и ексклузивна снимка... пази молимте...

Го глеав делот со хорот, епик фејл. Не знам кај го нашле хорот ама овие беа 3 дена пред мелодијата...
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.895
Поени од реакции
7.569
Абе озбилни се овие шо у моментов им иде снимка од отварањето вчера ?
Па уште и ексклузивна снимка... пази молимте...

Го глеав делот со хорот, епик фејл. Не знам кај го нашле хорот ама овие беа 3 дена пред мелодијата...
Отварањето 3 пати го репризираа. Вчера после Мирно Лето и сабајлето видов.

Ја гледав денес програмата од студио. Ништо посебно ама оној дел шоу биз им е интересен. Сите коментираме Боки педер, глупак ама он вака така си го тера и протна животот, има пари ќе си тера свој бизнис ние може да коментираме до смрт и ништо не сме постигнале со тоа.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.611
Поени од реакции
34.800
...а бе како не им иде во политиката...така не им иде ниту ТВето :pos:... а беџов и шатиранава ќе пукнат што се трудат помпезно да им ојт... е не им ојт де :sramezliv:
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.895
Поени од реакции
7.569
Ако го даат после ова уште еднаш Мирно Лето, дефинитивно им треба помош од психијатар.
Пуштија уште еден стар македонски на кој не се сеќавам на името.

Не е лоша програмата засега, настрана каков е Боки и која партија го гура во бизнисов бар добро е што ќе има и забавна програма.

Да се надеваме ќе има холивудски филмови, квизови на знаење, емисии за млади, цртани филмови и ред друго.

Она што гледам засега многу мала е екипава, а сигурен сум дека ќе се шират за брзо време.

Дефинитивно најголемата утка е што го земале во екипата и Сергеј Варошлија да коментира мода како се облечени нашиве македонски јавни луѓе. Цело време ЛУК па ЛУК :facepalm:

Другото од програмата како што пишав и погоре и не е лошо.

Стрим за во VLC може да извадите и на сајтот Stream.mk со десен клик view page source и таму барајте меѓу кодовите и линкот од стримот.
 
Последно уредено:
Член од
25 септември 2009
Мислења
793
Поени од реакции
368
Цело време репризи, ова не личи на телевизија. На такви најави со билборди глупости и 3 дена репризи само ја не знам кој им е филмот...
И на репризите репризи...
 
Последно уредено:
Член од
16 јануари 2018
Мислења
197
Поени од реакции
51
Na boom tv koga od vip velat naskoro no koga naskoro kazete od koga ke ja ima na boom tv
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.655
Поени од реакции
38.839
Цело време репризи, ова не личи на телевизија. На такви најави со билборди глупости и 3 дена репризи само ја не знам кој им е филмот...
И на репризите репризи...
тоа е за да ги збунат гледачите
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.895
Поени од реакции
7.569
Цело време репризи, ова не личи на телевизија. На такви најави со билборди глупости и 3 дена репризи само ја не знам кој им е филмот...
И на репризите репризи...
A ти што очекуваше од два дена почеток и почеток онака се убрзано за една две недели одма почнаа.

Ајде да е само информативна ќе разберам одма од почеток да почнат цело време нови вести и информации ама овие сакаат и забавна програма да имаат, филмови, разно разни емисии и се друго но за тоа треба да поминат неколку месеци за да се разработаа и целосно формира една таква програмска шема. Ќе видиме некаде после пролет и лето, на есен или зима што се се сработило.

АААВМУ исто така прави контрола на програмата (што значи ги следат) на сите македонски тв канали па ќе види дали известувале добро, дали почитувале закони и друго.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom