Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Мене срам ме фати што бараа индиректен.
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.274
Поени од реакции
4.156
Бојкотирање бе.. само бојкотирање!!
Празни трибини како Арсенал.
Копилиња гнасни!
 
S

silmarillion

Гостин
Бојкотирање бе.. само бојкотирање!!
Празни трибини како Арсенал.
Копилиња гнасни!
Кој ќе бојкотира? Пакистанците индиците и кинезите со сезонски карти? Седи не се заебавај, отидена е работава. Менталитетот е уништен. Молам бога Де Геа да договори со Реал или било кој друг клуб, не е човечки да му посака некој да продолжи кариера во Јунајтед.
 
Член од
28 февруари 2017
Мислења
2.770
Поени од реакции
2.682
Го плукавте Фелаини а со Матич 60 мин држеа средина. Од кога влезе манекенот се се распадна...
Фелаини е батка да држиш игра, кога не ти треба гол да дадеш! Затоа не требаше ич ни да почнува со него, што држевме со него? 0:0? Со кого? Со Севиља!
За циганот не сакам да зборам, неговите дела доста кажуваат!
Сепак играчите( во тој список и Погба) дадоа тоа што од нив се барало а се барало едно големо ништо!
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.548
Поени од реакции
62.462
Мурињо мамицата во пичка да ти ја изнаебам. Пичкарски пристап дома против ебена севиља.
Не го изгуби двомечот дома, туку на гости, кога излезе со пичкински пристап, со Марсијал и Рашфорд на клупа. Брука. Атлетико им даде 5 гола во гости на Севиља. 5 гола.
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.655
Поени од реакции
9.235
Мурињо како да има загубено осет како треба да игра двомеч во Европа. И лани во ЛЕ како аматери игравме против Селта и компанија. Со Челзи претходно има топ резултат со ПСЖ од гостување, дома се брани и го јаде. Така и сега. Наместо машки да влезе од прва минута ние...Криво ми е што после добра серија резултати ја посра работата.
 

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.705
Поени од реакции
5.336
Мурињо како да има загубено осет како треба да игра двомеч во Европа. И лани во ЛЕ како аматери игравме против Селта и компанија. Со Челзи претходно има топ резултат со ПСЖ од гостување, дома се брани и го јаде. Така и сега. Наместо машки да влезе од прва минута ние...Криво ми е што после добра серија резултати ја посра работата.
дуелов требаше да го реши уште во Севиља... не да глуми лудило таму.... ова испаѓање денес е на негова душа, па шо сака нека јаде гомна и да се правда...

Sent from my SM-G925F using Tapatalk
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.413
Поени од реакции
42.672
Ако има еден грам достоинство ретардираниот ќе си признае дека ова оди на негова душа и ќе им каже од Јуни барајте си нов тренер. Толку.
 
Член од
5 август 2008
Мислења
6.007
Поени од реакции
5.324
Не го изгуби двомечот дома, туку на гости, кога излезе со пичкински пристап, со Марсијал и Рашфорд на клупа. Брука. Атлетико им даде 5 гола во гости на Севиља. 5 гола.
И тоа плус а викендов и Валенсија 2 им даде. И плус Монтела што им е тренер на овие
. Ќе го колнам денот кога го го донесоа Санчез жими се. Нема муда од игра да го извади, ни на клупа да го седне иако е очај одкако е дојден.
 
R

red.devil

Гостин
Ми текнува на прес конференцијата од некни. Црепон им давал слобода на офанзивните играчи слобода да се истакнат и не уигруал акции од А до Б, од Б до Ц.
ПА ЦРЕПУ, ЗАТОА ИГРАТА ТИ СЕ ЗАСНОВА НА ПОДАВАЊЕ МЕЃУ СТОПЕРИТЕ И МАТИЌ, ПА РОГНИ ЈА ДО ЛУКАКУ. Затоа најгенијалното нешто од тимска игра ти е соло продор на Марсијал или Рашфорд. Нула од менаџмент, нула од тактика, нула од тимска игра.

ЦРЕП, ГНАСА, РОПАК, ГОВНО ЗАКОРАВЕНО... Најлош менаџер одткако го следам клубов. Мојс повеќе муда имаше од говново.

Извинете за капслок...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom