Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.644
Поени од реакции
9.223
дуелов требаше да го реши уште во Севиља... не да глуми лудило таму.... ова испаѓање денес е на негова душа, па шо сака нека јаде гомна и да се правда...

Sent from my SM-G925F using Tapatalk
Абе и исходот од Севиља ни одеше во прилог. Денес само требаше да стисне гас од почеток и 2 разлика да имаме до 45-та минута, а не да се влечиме на терен.

Си има загубено осет човекот како што кажав претходно. Не можи на двомеч да играш на 1 гол да се протнеш, поготово не против тим кој е класи послаб од тебе.
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.490
Поени од реакции
4.042
Па човече зошто купуваш фудбалери, за да се браниме против секого ли? Па што е ова не заебавај, КАТАСТРОФА
 
R

red.devil

Гостин
Абе и исходот од Севиља ни одеше во прилог. Денес само требаше да стисне гас од почеток и 2 разлика да имаме до 45-та минута, а не да се влечиме на терен.

Си има загубено осет човекот како што кажав претходно. Не можи на двомеч да играш на 1 гол да се протнеш, поготово не против тим кој е класи послаб од тебе.
Еј ти барем ќути вечерва. Малце сум напнат па ќе ти се истресам тебе. :D

Ти беше пилето што лани на секое мое мислење ми пишуваше "Јас верувам..." долгометражни статии. Затоа немој со "Ноу шит шерлок" мислења, те молам барем вечерва немој.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Имате тема за поплаки од кладење.
 
S

silmarillion

Гостин
Од се највише ми е ќејф што Санчез бог да му душа прости, ја научи глори глори на клавир. Гарант ја пичи на сајзерче по дома ко Влатко Плевнеш крв му ебам немиена. А на вас Мурџо и Погба што би рекле на север, јебем вам први ред сахране.
 
Член од
28 февруари 2017
Мислења
2.770
Поени од реакции
2.682
У право е @vidooq , тим кој е слаб на топка а јак у контра се коле дома. Кога сите од него очекуваат офанзива, после овде ставај дрводелци како Фелаини играј си ташакот. Нив у шпанско ги фаќаат на цаки дома ,штом примат еден оде воз у кукуруз.
Е не, ние ќе измислуваме топла вода, сега додека им дадовме посед беа никакви исто.
Жално е што главучот ќе остане и во лето пак ќе купуваме 200 милионски засилувања и пак ќе имаме канцер игра.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
12.748
Поени од реакции
13.965
Мора да јаде отказ на крај на сезона Мурџо, без разлика дали ќе направи нешто во ФА куп што е тотално небитен куп во последниве години и ако заврши второ место.
Нема аир од него да види клубот, преголема пичка е станат за да води тим што сака некаков успех во Европа па и во ПЛ.

Севиља да те исфрли бе еееј, тим што прима по 5 гола од Бетис дома :tapp:
 
Член од
9 октомври 2012
Мислења
2.922
Поени од реакции
1.479
200м за засилувања оти овие играчи не ги бива веќе хахахахха
Страшна форма му уништи на Марсијал ма нема што да се збори нека си го срка поразот и да си ја затне тоа муцката, колку му вредеше тимот? 600м фунти така нешто..
 
Член од
28 јуни 2015
Мислења
852
Поени од реакции
451
Колку и да не го сакате Фелаини, дечкото работи како коњ (средина, назад, напред).

Аман веќе со кукањето по Пигба.
Гледајте му ја позицијата при двата примени гола, пасовите, односот.
Не ни требаше да го стават во игра (ако веќе играме претпазливо / дефанзивно).

Лингард и Санчез - колку и да се брзи, снаодливи или борбени (денес - "тапа"), без Мата нема кој да креира добра акција (секогаш треба да е стартер).

Толку за годинава.
Better luck next time.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.372
Поени од реакции
42.562
Уште не ми се верува жими се... цццццццццццццццццц кои идиоти
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Уште купот ни остана, ЛВГ сценарио :pos:
 
Член од
24 јануари 2015
Мислења
1.737
Поени од реакции
1.163
исто и менее... баш да видиме...

Sent from my SM-G925F using Tapatalk
После дооолги години прва сезона во Лига Шампиони. Осмина финале е задоволително.

Или може вака. Јас сум виновен. Си давам отказ.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom