Wizz Air летови од/до Македонија

Член од
3 февруари 2012
Мислења
120
Поени од реакции
20
Да не знае некој дали со Swiss/edelweiss со економи 23 кила чекиран, 8 торба и лаптоп ранец е дозволено?
 
Член од
1 декември 2014
Мислења
2.233
Поени од реакции
4.409
Дали некој знае ако платам со ваучер од оние што ги даваа на скопски маратон дали стига мејл дека е искористен ваучерот?

И дали ако скучајно ми излезе нешто и не можам да одам, дали ако летот ми чинел 50 евра, а сум платил со ваучерот, а остатокот не сум го платил дали ќе ми одземе 30 евра од картица?
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.266
Поени од реакции
4.665
Дали некој знае ако платам со ваучер од оние што ги даваа на скопски маратон дали стига мејл дека е искористен ваучерот?

И дали ако скучајно ми излезе нешто и не можам да одам, дали ако летот ми чинел 50 евра, а сум платил со ваучерот, а остатокот не сум го платил дали ќе ми одземе 30 евра од картица?
мислам дека стигаше нотификација ама не сум сигурен, друго неможеш дел да платиш дел не на визз, или се плаќаш или ништо. ако воопшто не се појавиш на летот и не се чекираш мислам дека ти ги враќаат парите
 

Spo_Dex_Coquvaporte

Психолог со извод од банка
Член од
2 декември 2015
Мислења
94
Поени од реакции
41
Прв пат ќе патувам Скопје-Диселдорф... Каде да барам карти? Дирек СК-ДС ? некој совет? нешто? Тапа џонсон сум xD
 

INDIJANEC123

Женкар, Илуватар
Член од
17 март 2014
Мислења
3.815
Поени од реакции
6.373
Прв пат ќе патувам Скопје-Диселдорф... Каде да барам карти? Дирек СК-ДС ? некој совет? нешто? Тапа џонсон сум xD
Сокпје - Дизелдорф од Визер немаш, можеш Скопје - Келн, или Скопје - Дортмунд. Келн ти е 20 тина мин од Дизелдорф додека Дортумнд 40 тина или 80км.[DOUBLEPOST=1520867212][/DOUBLEPOST]Јас бев пред една недела преку Келн. Картите ги платив 1000 ден во правец безбагаж. Исто така ако си со мкд пасош гледај да имаш повратна со тебе. Нема да те пуштат да влезеш тоа на 4 ца им се деси пред една недела.
 

Spo_Dex_Coquvaporte

Психолог со извод од банка
Член од
2 декември 2015
Мислења
94
Поени од реакции
41
Сокпје - Дизелдорф од Визер немаш, можеш Скопје - Келн, или Скопје - Дортмунд. Келн ти е 20 тина мин од Дизелдорф додека Дортумнд 40 тина или 80км.[DOUBLEPOST=1520867212][/DOUBLEPOST]Јас бев пред една недела преку Келн. Картите ги платив 1000 ден во правец безбагаж. Исто така ако си со мкд пасош гледај да имаш повратна со тебе. Нема да те пуштат да влезеш тоа на 4 ца им се деси пред една недела.
Фала за помош и инфо
А солидна карта кај да најдам Скопје Келн
 

INDIJANEC123

Женкар, Илуватар
Член од
17 март 2014
Мислења
3.815
Поени од реакции
6.373
Фала за помош и инфо
А солидна карта кај да најдам Скопје Келн
Симниси визер апликација и барај релација и имаш на кој датум колку пари кошта.
 

Spo_Dex_Coquvaporte

Психолог со извод од банка
Член од
2 декември 2015
Мислења
94
Поени од реакции
41
Абе директни летови за Диселдорф имало од Приштина,тапа џонсон фиу капут хахах,а со автобусиве се информирав имало добри превозници добри цени све тоа е ок,има некој искуство како е натака по границите,Словенија,Маџарска,у една агенција ми кажаа нешто у последно време преку Маџарска заглавувале автобусиве,а преку Словенија многу ригорозно било дрн дрн милојко,/..... 500е на граница?адреса кај ќе ојш? што како треба некој да ми кажит, со ова европава ил го примаш ил го јадеш.... :cautious:
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Абе имаш и од Скопје како и од Приштина, ама не Визер и поскапи се. Кој датум планираш да одиш? Од велигден па до средина на јули има евтини карти и за 100 евра ќе имаш повратна.
Со автобус е толку во еден правец.
 
Член од
12 јануари 2015
Мислења
2.150
Поени од реакции
3.419
Не знам кој ѓавол ги тера луѓето да патуваат со автобус до германија, на толку евтини летови :facepalm:
Имате 8 дестинации у Германија од Скопје, подобро искомбинирајте авион па автобус/воз него да се клацка некој од тука :D
 

Spo_Dex_Coquvaporte

Психолог со извод од банка
Член од
2 декември 2015
Мислења
94
Поени од реакции
41
Абе имаш и од Скопје како и од Приштина, ама не Визер и поскапи се. Кој датум планираш да одиш? Од велигден па до средина на јули има евтини карти и за 100 евра ќе имаш повратна.
Со автобус е толку во еден правец.
Па од прилика за 10тина дена, ебате патувањето... евтини карти авионски директни за Диселдорф и тоа со багаж? а? копав по нетов не најдов нешто асално, а сеа ке ми треба,размислив поубаво со бус 100е карта со некој си добар превозник дрндрн ае тоа средено,а со границиве не знам како е со Словенија и Маџарска,ми рекоа преко Словенија да не идам бидејки се расипани до даска намерно ќе те вратат, и ај ете преко Маџарска ке идам... некое инфо за натака? што како е? искуство,некој што поминал скоро од таму....
 
Член од
12 јануари 2015
Мислења
2.150
Поени од реакции
3.419
Па од прилика за 10тина дена, ебате патувањето... евтини карти авионски директни за Диселдорф и тоа со багаж? а? копав по нетов не најдов нешто асално, а сеа ке ми треба,размислив поубаво со бус 100е карта со некој си добар превозник дрндрн ае тоа средено,а со границиве не знам како е со Словенија и Маџарска,ми рекоа преко Словенија да не идам бидејки се расипани до даска намерно ќе те вратат, и ај ете преко Маџарска ке идам... некое инфо за натака? што како е? искуство,некој што поминал скоро од таму....
Зошто не одиш со авион до келн или дортмунд па со автобус/воз до диселдорф?
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Во време кога имаш евтини летови ти избираш возење со автобус и дремење на граници.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Како успевате бе да ве вратат од граница?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom