Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
12 март 2009
Мислења
20.091
Поени од реакции
16.217
Законот за јазици ќе се гласа во среда или во четврток - СДСМ ќе го поддржи ДУИ за амандманите, ако нема договор со ВМРО ДПМНЕ
Бидејќи не може да се смени идентитет, јазик и устав без опозиција, сега оди ПЛАН Б, Федерализација на државата па по дифолт нема веќе да има Р.Македонија, ќе има Иљирида и Муртинида
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
19.278
Поени од реакции
27.054
Не им ја припишувај на другите членови позицијата на широко отворено меѓуножје во која ти своеволно се ставаше прво со твојот пвеводбенички пастир на кого најверојатно доживотно ќе му бидеш налутен за бесплатното плескање кое му го дозволи, а во која се ставаш и сега со плавите жолтици, надевајќи се дека од нив ќе успееш да го искешираш тоа што не успеа да го искешираш од твојот пвеводбенички пастир.

Но најинтересното допрва следува, кога и овие ќе те исплескаат, а ти како напуштена анама после плескање ќе се продолжиш да плукаш по сите кои не се твои истомисленици.
Отиден е во вахабии, зема месечно 500 евра за да носи брада и плус уште 200 за 3/4 пантолони....
 
M

mar30

Гостин
Саше политико овој пат претера, камерата не само што беше лоша резолуција туку цело време се тресеше,звукот исто така крш ни левелизација на јачината ниту пак квалитетот беше на некое ниво.
Срамота.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.829
Поени од реакции
82.917
Повели докажи дека не си дежурен трол, кажи го твојот став за двојазичноста - која нели беше најобична измислица,
Нели?
Што нели?
Кај сум рекол дека е измислица?
или уште побитно - Кај сум рекол дека ја одобрувам?

Но, не сум будала со некој кој до вчера ги одобруваше сите срања баш од тој калибар, баш во таа насока, на Груевски, да дискутрам за било што такво. Не може било кој со барем малку дигнитет да дискутира сериозно за такви нешта со било кој куртон. Едноставно нема логика.


,
или па колкава мислиш дека е веројатноста за полицаец самиот да се удри себеси во пајак возило -
Ова више укажува на фактот дека ти не си прочитал ниеден мој пост за тој случај, али не пропушташ да лупаш без основа. Што си ти? Посебна величина, па сеа да ти цитирам што сум рекол за едно или за друго?
Земи и прочитај што сум рекол за тоа.


Дај да видиме колку те бива за објективна критика, наспроти твоите обиди да му конкурираш на Саше Паралитико Ивановски.
Обиди да му конкурирам на Саше? ОК бе декстер кажи кој мој пост е тоа?
Имаш ли некој еден ебан цитат кој ќе го покаже тоа?

Тоа што куртон-сендвич армијата ја сметам за повраќаница што остана зад нивниот газда, која сега ние мора да ја трпиме, нема благе везе со твоите обвинувања. Со куртон сендвич армијата на форумов нема градење ни на национално единство, нити било какво сојузништво. Тоа си го ставија они у газ, дур им капеше од газдата, а сега butthurt-aaт навелико.
Со куртони не праам муабет сериозно. Нив можам што кур сакам да им пишам и ич кур да не ме боли. Пошто лицемерие е во прашање.
Од кај кур знам ја дека он сеа стварно е загрижен за Македонија? До вчера не беше. Утре ако Заев ги прими под закрила,пак нема да бидат.
Ако си и ти таму - твоја работа, не ме криви мене.


Би земал стварно да ги цитирам моите постови за Заев, за полицајката, за све...
Али зашто?
Кому?[DOUBLEPOST=1520714335][/DOUBLEPOST]
Тoa е уствaри прoблемoт.Зa мнoгу пoситни рaбoти штo ги прaвеше Вмрo плукaше дo третo кoленo луѓе, a сегa зa мнoгу пoкрупни рaбoти еден пoст немaш ни лaјкнaтo,a кaмoли дa пишеш.Се oднесувaш кaкo преку рoзoви oчилa дa гледaш
Ситни работи?

Зашто бе ја со вас кричри озбилно да зборам? Зашто?
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.691
Поени од реакции
28.165
Нели?
Што нели?
Кај сум рекол дека е измислица?
или уште побитно - Кај сум рекол дека ја одобрувам?

Но, не сум будала со некој кој до вчера ги одобруваше сите срања баш од тој калибар, баш во таа насока, на Груевски, да дискутрам за било што такво. Не може било кој со барем малку дигнитет да дискутира сериозно за такви нешта со било кој куртон. Едноставно нема логика.


, Ова више укажува на фактот дека ти не си прочитал ниеден мој пост за тој случај, али не пропушташ да лупаш без основа. Што си ти? Посебна величина, па сеа да ти цитирам што сум рекол за едно или за друго?
Земи и прочитај што сум рекол за тоа.


Обиди да му конкурирам на Саше? ОК бе декстер кажи кој мој пост е тоа?
Имаш ли некој еден ебан цитат кој ќе го покаже тоа?

Тоа што куртон-сендвич армијата ја сметам за повраќаница што остана зад нивниот газда, која сега ние мора да ја трпиме, нема благе везе со твоите обвинувања. Со куртон сендвич армијата на форумов нема градење ни на национално единство, нити било какво сојузништво. Тоа си го ставија они у газ, дур им капеше од газдата, а сега butthurt-aaт навелико.
Со куртони не праам муабет сериозно. Нив можам што кур сакам да им пишам и ич кур да не ме боли. Пошто лицемерие е во прашање.
Од кај кур знам ја дека он сеа стварно е загрижен за Македонија? До вчера не беше. Утре ако Заев ги прими под закрила,пак нема да бидат.
Ако си и ти таму, твоја работа не ме криви мене.


Би земал стварно да ги цитирам моите постови за Заев, за полицајката, за све...
Али зашто?
Кому?[DOUBLEPOST=1520714335][/DOUBLEPOST]
Ситни работи?

Зашто бе ја со вас кричри озбилно да зборам? Зашто?
Пa тoгaш не збoри.Не туку следи кaкo мaнијaк у упaгaј у секoј пoст
 
Член од
12 март 2009
Мислења
20.091
Поени од реакции
16.217

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.829
Поени од реакции
82.917
Пa тoгaш не збoри.Не туку следи кaкo мaнијaк у упaгaј у секoј пoст
Ќе упаѓам кај сакам.
Можете да продужите да плачете или да ме пријавите на администрацијата. Друго, за жал - не.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
19.278
Поени од реакции
27.054
Ќе упаѓам кај сакам.
Можете да продужите да плачете или да ме пријавите на администрацијата. Друго, за жал - не.
Така, сега е време кога исламистите можат да упаѓаат на каурите каде сакаат, да ги колат у сред центар, да ги тепаат полицајките каурки и да се радуваат кога убијците од Смилковци,неговите браќа ќе ги пуштат на слобода..
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.829
Поени од реакции
82.917
Оваа многу ме потсеќа на муслиманите кои нон-стоп трубеа дека сум го навредувал исламот.
Никад ни еден единствен пост не успеаја да цитираат за да го поткрепат тоа.[DOUBLEPOST=1520714843][/DOUBLEPOST]
Така, сега е време кога исламистите можат да упаѓаат на каурите каде сакаат, да ги колат у сред центар, да ги тепаат полицајките каурки и да се радуваат кога убијците од Смилковци,неговите браќа ќе ги пуштат на слобода..
Не се навикнати на ваква опресија.
За време на Груевски многу повеќе им се дозволуваше да праат.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
19.278
Поени од реакции
27.054
Оваа многу ме потсеќа на муслиманите кои нон-стоп трубеа дека сум го навредувал исламот.
Никад ни еден единствен пост не успеаја да цитираат за да го поткрепат тоа.
Ајде де... сега бараш поткрепа од пост, а кога квалификуваш не нудиш.... Мрш гомно едно исламистичко...
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.691
Поени од реакции
28.165
Ќе упаѓам кај сакам.
Можете да продужите да плачете или да ме пријавите на администрацијата. Друго, за жал - не.
Прaј штo сaкaш сaмo не лупaј глупoсти декa нејќеш дa збoриш a нoн стoп збoриш
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
19.278
Поени од реакции
27.054
Не се навикнати на ваква опресија.
За време на Груевски многу повеќе им се дозволуваше да праат.
Да точно, вие исламистите земавте замав за време на Груевски, а сега го доживвате процутот во Македонија.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.829
Поени од реакции
82.917
Прaј штo сaкaш сaмo не лупaј глупoсти декa нејќеш дa збoриш a нoн стoп збoриш
Не реков дека неќам да зборам.
Реков дека нема да сериозно да зборам со куртони ко тебе. Ќе зборам што кур сакам, образложив и зашто.
Читај малку што сум рекол.[DOUBLEPOST=1520715024][/DOUBLEPOST]
Да точно, вие исламистите земавте замав за време на Груевски, а сега го доживвате процутот во Македонија.
Но не е процутот сега.
Еве извади ти статистика за сега што све се дешаваше на тој план, а ја за пред тоа. Со линкови со све.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
19.278
Поени од реакции
27.054
Не реков дека неќам да зборам.
Реков дека нема да сериозно да зборам со куртони ко тебе. Ќе зборам што кур сакам, образложив и зашто.
Читај малку што сум рекол.
Само ќе збориш со багра кои ги почитува исламистите, и тие што се радуваат кога убијите од Смилковци ќе ги пуштат на слобода.[DOUBLEPOST=1520715130][/DOUBLEPOST]
Но не е процутот сега.
Еве извади ти статистика за сега што све се дешаваше на тој план, а ја за пред тоа. Со линкови со све.
Знам, имаше еден тука на форумов, кој ја праеше статистиката, а сега го снема. На негово место дојде исламист кој се радува на слободата на убијците....

Најверојатно бил лицемер и кога се смени власта веќе не прави списоци на тепачки и заклани деца,...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom