Каде може да најдам? (Општи прашања)

Член од
27 декември 2008
Мислења
1.531
Поени од реакции
693
Каде поточно во маџари?
работи ли тоа во сабота, како се вика продавницата?
Да работи и во сабота работното време им е од 10 часот ,после Форма Нова на самата пруга капија број 2 за влез во фабриката МЗТ неможеш да ја промашиш имаат изложено и надвор фармерки и панталони kuna.png
 

RebelMk

₪ ₪ ₪
Член од
18 октомври 2010
Мислења
1.680
Поени од реакции
1.019
Си играш со очите тоа е моето размислување, ако на тоа сакаш да заштедиш боље дреми на компјутер без нив. Не би ставил на око непроверено нешто само за да заштедам. Овие што ти ги препорачав се јапонски бренд со сите можни сертификати и секаде можеш да ги најдеш. Јас напочари од пазарче/али и такви места никогаш не би ставил на око. Само стакло што оптичар ќе ми го изработи специјално за мојот проблем. Користам очила за пред компјутер и тие освен заштитите имаат и посебни подесувања на агол и слично за да одговараат на моето око а не некој рандом со дифолт сетингс што се вика.
Не е проблем онака ги нарачав јас за 300 ден, секако сум во план и подобри да купам. Кога се работи за здравје нема цена. Позз.
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.281
Поени од реакции
4.689
Не е проблем онака ги нарачав јас за 300 ден, секако сум во план и подобри да купам. Кога се работи за здравје нема цена. Позз.
Ako si gi naracal radi izgledot na naocarite te razbiram potpolno, koga ke ti stignat mozes da ides vo nekoja od optikive i ke ti smenat samo stakla da ne kupuvas ramki pak.
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.122
Поени од реакции
15.937
Да, на тоа и мислев :)
Рамкиве на овие што си ги порачал за мој вкус се претесни. Може првпат носиш очила, ќе видиш како ќе гледаш со нив, али мене ваков модел ми смета. Нема врска, за рамки и онака можеш какви сакаш да носиш, јас со диоптер што сум веќе не планирам да купувам рамки од нашиве оптики.
За стакла ќе се сложам, рандом стакленце не е за сечие око.
 
Член од
9 ноември 2017
Мислења
523
Поени од реакции
1.161
Каде можам да најдам уред(не знам како се вика :tapp:) за мерење температура на вода?
 

RebelMk

₪ ₪ ₪
Член од
18 октомври 2010
Мислења
1.680
Поени од реакции
1.019
Каде може да најдам чадор за на плажа ?
 

SaltNPepa

Other's envy, owner's pride!!!
Член од
14 септември 2012
Мислења
1.945
Поени од реакции
2.523
Lugje, kade mozam da najdam od onie prozirnite kesenca sto se koristat za skladiranje na lekovi koga letate? Zboruvam oni sto mora ds gi pokazete koga minuvate kontrola. I isto kade vo skopje ili pak stip mozam da najdam kvaliteten kufer za patuvanje
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.720
Поени од реакции
1.477
Lugje, kade mozam da najdam od onie prozirnite kesenca sto se koristat za skladiranje na lekovi koga letate? Zboruvam oni sto mora ds gi pokazete koga minuvate kontrola. I isto kade vo skopje ili pak stip mozam da najdam kvaliteten kufer za patuvanje
искористи од кесичките за замрзнувач , квалитетен куфер тоа се е кинеско нека не те лажат само пристојна цена на битпазар во чаршија,евентуално на пластичарска има еден специјализиран за куфери.
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.692
Поени од реакции
12.085
Член од
27 декември 2008
Мислења
1.531
Поени од реакции
693
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
Здраво
Дали некој знае Каде може во да се купи во Скопје Оптички во Анологен аудио конвертер

https://www.ebay.com/itm/Optical-Coaxial-Toslink-Digital-to-Analog-Audio-Converter-Adapter-RCA-L-R-3-5mm-/202179203058

како ова од ebay
Имам јас таков и не е тоа-тоа како што мислев и така ми стои


Sent from my iPad using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom