Каде може да најдам? (Општи прашања)

Член од
15 декември 2017
Мислења
96
Поени од реакции
9
Дали знае некои каи се продава битумен или писа рефус и колку е цената....
 
Член од
19 февруари 2016
Мислења
412
Поени од реакции
82
каде во Скопјево има евтинки црни тексас панталони
или црни фармерки
 

RebelMk

₪ ₪ ₪
Член од
18 октомври 2010
Мислења
1.680
Поени од реакции
1.019
Каде можам да најдам наочари кои заштитуваат од зрачењето на компјутер/таблет/смартфон и колку пари се отприлика. Фала однапред.
 
Член од
27 декември 2008
Мислења
1.507
Поени од реакции
678
каде во Скопјево има евтинки црни тексас панталони
или црни фармерки
Имаш во Маџари веднаш до Втора капија на МЗТ фабриката 600 денари се движат со гратис подрабување
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.266
Поени од реакции
4.665
Каде можам да најдам наочари кои заштитуваат од зрачењето на компјутер/таблет/смартфон и колку пари се отприлика. Фала однапред.
Било која специјализирана продавница за очила, или по приватниве очни клиники зашто соработуваат со продавнициве.
Ако мене ме прашаш барак Hoya, ама биди спремен да платиш зашто се околу 3000-3500 денари само стаклата, плус рамките
 

RebelMk

₪ ₪ ₪
Член од
18 октомври 2010
Мислења
1.680
Поени од реакции
1.019
Било која специјализирана продавница за очила, или по приватниве очни клиники зашто соработуваат со продавнициве.
Ако мене ме прашаш барак Hoya, ама биди спремен да платиш зашто се околу 3000-3500 денари само стаклата, плус рамките
Јас овакви нарачав од Алиекспрес за 300ден.
https://ae01.alicdn.com/kf/HTB1.vlFPVXXXXbfXXXXq6xXFXXXw/Anti-blue-Rays-Light-Radiation-resistant-Anti-fatigue-Blue-Coating-Computer-Protection-Reading-Gaming-Glasses-Eyeglasses.jpg_640x640.jpg
Кое е твоето размислување за нив ?
 
Член од
19 февруари 2016
Мислења
412
Поени од реакции
82
Имаш во Маџари веднаш до Втора капија на МЗТ фабриката 600 денари се движат со гратис подрабување
Каде поточно во маџари?
работи ли тоа во сабота, како се вика продавницата?
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Извод од матична книга на родените сега се вади во таа службата нова што ја отворија, наместо во МВР? И локација каде се наоѓа знае некој?
 

shutrak

opsenar
Член од
3 јуни 2011
Мислења
36.765
Поени од реакции
29.033
Извод од матична книга на родените сега се вади во таа службата нова што ја отворија, наместо во МВР? И локација каде се наоѓа знае некој?
,,,,posle kameni pozadi hotelot stoun bridzh,,,
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
402
Поени од реакции
88
ми текнува каде, имаше порано банка таму мислам комерцијална.. Фала многу!
Имаш можност на линков да поднесеш барање и си бираш каде да ти го изработат.Ти праќаат маил дека е готов, обично за 2-3 саати, и си го подигнуваш.Да не се влечеш по шалтери за џабе.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Имаш можност на линков да поднесеш барање и си бираш каде да ти го изработат.Ти праќаат маил дека е готов, обично за 2-3 саати, и си го подигнуваш.Да не се влечеш по шалтери за џабе.
Уште подобро :))
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.266
Поени од реакции
4.665
Си играш со очите тоа е моето размислување, ако на тоа сакаш да заштедиш боље дреми на компјутер без нив. Не би ставил на око непроверено нешто само за да заштедам. Овие што ти ги препорачав се јапонски бренд со сите можни сертификати и секаде можеш да ги најдеш. Јас напочари од пазарче/али и такви места никогаш не би ставил на око. Само стакло што оптичар ќе ми го изработи специјално за мојот проблем. Користам очила за пред компјутер и тие освен заштитите имаат и посебни подесувања на агол и слично за да одговараат на моето око а не некој рандом со дифолт сетингс што се вика.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom