Serie A 2017/2018

Koj ќе биде шампион оваа сезона


  • Вкупно гласачи
    261
Статус
Затворена за нови мислења.

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.046
Поени од реакции
17.711
Во играта стриктно во одбрана многу малку се осеќа отсуството на Бонучи, нијанси се во прашање. Бројот на примени голови е горе долу тој. Пред да се исфрлите дека примаме голови од појаките екипи, сетете се дека и порано примавме(освен лани до финалето) и тоа од Баерн 2016 шест на два меча, од Барса во финалето, па од послабите Галатасарај, Копенхаген, Бенфика, пак Баерн од подобрите и се тоа со Бонучи во составот.

Онаму каде што повеќе се осеќа неговото отсуство е организацијата на нападите од одбраната, преносот на топката и слично. Таму ниту Бенатија, уште помалку Киелини не може да го заменат.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Каков филм направија од капитен, па до број на дрес. Ептен ги погоди изјавата.
Милан нема друг играч со таков квалитет, искуство и лидер на терен, за да биде капитен. И не ја зема присилно таа 19ка и двајцата се договорија тој да ја земе 19, а овој 79. Кесие воопшто не се противеше на тоа.

Фалеше таков играч во тимот и плус првотимец, а не како претходните сезони сите играчи ја носеа лентата. Монтоливо и Абот се резерви и немаат фаца за капитен. И Донарума не заслужува. Некој од Биглиа или Бонавентура ќе беше капитен ако не го земеа Бонучи.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Член од
6 мај 2007
Мислења
589
Поени од реакции
601
Нигде со никоја изјава не изјавил ни приближно таква работа. Амс ете вие за изјава кај што ни ј од јуве не е спомнато плачете.

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
Па што треба да изјави еј ми се плаче што место за титула се борим со тимот за место у лига европа,ми се плаче шо место у Лига на Шампиони играм у четврток со второ разредни тимоој и исто ми се плаче поради тоа шо и без мене пак сте најдобрата одбрана у италија и шо не истресовте ка црница на Сан сиро и без мене пак не примивте гол.Сигурно нема таке да рече ама му се плаче јако....
 
C

Castiel

Гостин
Па што треба да изјави еј ми се плаче што место за титула се борим со тимот за место у лига европа,ми се плаче шо место у Лига на Шампиони играм у четврток со второ разредни тимоој и исто ми се плаче поради тоа шо и без мене пак сте најдобрата одбрана у италија и шо не истресовте ка црница на Сан сиро и без мене пак не примивте гол.Сигурно нема таке да рече ама му се плаче јако....
СЕкако ти секој ден праиш муабет со него па знаеш дали му се плаче. Плаче кутриот за жалење е. Милиони зема се утепа од плачење. У реду е цела сезона помина смирете се малку доста плачете дека ви отиде.
 
Член од
6 мај 2007
Мислења
589
Поени од реакции
601
СЕкако ти секој ден праиш муабет со него па знаеш дали му се плаче. Плаче кутриот за жалење е. Милиони зема се утепа од плачење. У реду е цела сезона помина смирете се малку доста плачете дека ви отиде.
Па ти секој ден праеш муабет за Бонучи со фанојте на Јувентус и заклучи дека плачеме за него нели.уосталом мие смо смирени и да цела сезона помина од Милионскиот Милан не видовмо скоро ништо освен киксојте на Бони.И тоа е факт познат свегде дека ако паднеш од коњ на магаре како шо е у случајот со Бонучи и ти ќе плачеш и ќе ти е криво зошто не си останал таму кај што ти било поарно.
 
C

Castiel

Гостин
Па ти секој ден праеш муабет за Бонучи со фанојте на Јувентус и заклучи дека плачеме за него нели.уосталом мие смо смирени и да цела сезона помина од Милионскиот Милан не видовмо скоро ништо освен киксојте на Бони.И тоа е факт познат свегде дека ако паднеш од коњ на магаре како шо е у случајот со Бонучи и ти ќе плачеш и ќе ти е криво зошто не си останал таму кај што ти било поарно.
Да му било поарно немало да побара да си оди. Па да ве читам тука што глупости тропате поради изјави што никаква врска немаат со јуве. Али ако исплачете се ќе ви олесни можеби.

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.146
Поени од реакции
40.867
:icon_lol:

Oвој го ебе Конте нешто...

Konte ne, konte go naprai igraciste, da ne bese konte postoea sansi da se tegavese u pomali klubovi vo italija, go usovrsi ko igrac i go izvadi maksimumot od nego i mislam deka dokolku ne mu bese trener konte u zivotot, nikogas nemase da go dostigne ova nivo u fudblaot makar i da potpisel za juve ili nekoj tret pogolem klub.
Ne veruvam deka pokazuva bilo kakov disprespekt sprema nego, ova e direktno nameneto za alegri, poise od ocigledno e, so nego e u katastrofalni odnosi, zatoa i pobara da si zamine od klubot.
Ali pak malce izbrzana izjava e, nepromislena bi rekol, bas radi ova sto go pisuvas i ti, ipak i konte mu bese trener, eve sea gleam za konte sto imase kazuvano

“I have been coached by some great coaches."

"Each one of them has given me something but the best one and the manager that has given me the most is Conte.

"I could work every day with him and I have improved as a manager and as a human being
Da ne bese bolesta na negovoto dete, milion % ke otidese kaj nego u chelsea.
 
Член од
6 мај 2007
Мислења
589
Поени од реакции
601
Да му било поарно немало да побара да си оди. Па да ве читам тука што глупости тропате поради изјави што никаква врска немаат со јуве. Али ако исплачете се ќе ви олесни можеби.

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
Па он замина пошто го чучнаја на столче како казнето учениче и му покажаја дека не е никој и ништо,и пошо поголема му е гордоста од талентот реши да ги напушти Јувентус со надеж дека ќе ги преебе у стил ај да видимо шо ќе праете без мене ама пошо Јуве не е Милан да ги уценуе некој како вас шо ви праеше Донарума го пуштија и за разлика од него Јуве пак се бори за титула а он не.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Целата изјава

“I didn’t have many moment of crisis in my career. When I had one is was because we were not helping each other. It happened at Juventus, after the Champions League finals lost against Barcelona, and it happened here at AC Milan. It took time to overcome my problems but the help of my manager [Gattuso] has helped me and my teammates to regain self-confidence. Now we want to win, we are focused. I don’t want to hear the word ‘defeat’ anymore.”

Bonucci, who had been coached by both Max Allegri and Antonio Conte during his time at Juventus, did also praise his new coach Gennaro Gattuso: “He is the first to train in Milanello. He is impressive. I think I’ve never seen anyting similar in my career. Now I am fit and happy. When I scored I knew I was in off-side but I had to celebrate and I did it. Our manager deserves to be praised for what he has done so far. We need to remain humble but we have great targets.”

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
C

Castiel

Гостин
Па он замина пошто го чучнаја на столче како казнето учениче и му покажаја дека не е никој и ништо,и пошо поголема му е гордоста од талентот реши да ги напушти Јувентус со надеж дека ќе ги преебе у стил ај да видимо шо ќе праете без мене ама пошо Јуве не е Милан да ги уценуе некој како вас шо ви праеше Донарума го пуштија и за разлика од него Јуве пак се бори за титула а он не.
Продолжи да си фантазираш.
 

Мајло

B I S
Член од
22 јуни 2009
Мислења
1.594
Поени од реакции
940
Продолжи да си фантазираш.
Дека Бонучи сакаше да си оди тоа е точно го пуштија.Дека подобро за Бонучи и за Јуве ќе беше да остане и тоа е точно,а точно е и дека Јувентус изгуби со заминувањето.

Тоа што вие си фантазирате е секое лето кога Јуве ќе го напушти некој добар играч,одма се дешава катаклизма во Јувентус според вас е скроз неточно.

Кога си отиде Пирло Тевез и Видал муабетот беше ете толку е,Јуве не е кадарен и слично.Тоа беше мислење на сите вие експерти на форумот што е.Јуве таа година освои двојна круна и испадна да речеме несреќно од Баерн.

Следна година си оди Погба и Мората пак истите муабети во круг и пак од големите познавачи на оваа игра баш на овој форум. Го зема Јуве летото Игуаин(што сите вие колективно дркавте на овој додека беше у Наполи),па не знам какви муабети,дебел бил,неподвижен...Пак Јувентус освојува двојна у Италија и игра финале на ЛШ.

Муабетот е дека вие сте тие што секад фантазирате за тоа дека конечно Јуве ќе падне,а па тој никако да падне 6 години по ред,каде што Милан е буквално невидлив и непостои.

Јувентус има основа,има менаџмент,има свој стадион работи според најсовремените начини на водење на бренд и на клуб, и безразлика што има мноогу помал буџет од најголемите тимови во Европа,секогаш е тука со нив дали рамо до рамо или веднаш после нив.

Тоа е работата,што во ваши очи Јуве паѓа веќе 6 години уназад,а реалноста е дека Јуве расте,додека Милан е заглавен со сомнителни кинези и банкарски гаранции од големите светски лихвари.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom