Љубов со магија

Член од
18 јануари 2009
Мислења
1.407
Поени од реакции
339
I makedonskiot naroden genij spomnuva vakva magija :wink:

Dotekla voda studena lele
Of aman rodila se jana ubava
Of aman rodila se jana ubava.

Koga se jana rodila
Lele of aman
Majka i magija storila
Lele of aman
Zivo pile v` ogan frlila.

Kako sto se vrti pileto
Lele of aman
Taka da se vrtat ergeni
Lele of aman
Po nasata jana ubava.
 
?

..........

Гостин
Јас лично верувам во љубовна магија, но за да се направи таква магија потребни се многу пари.....тадааа
 

Романтичарка

надежна форумџика
Член од
31 октомври 2009
Мислења
382
Поени од реакции
91
Јас верувам дека постоеле такви работи,и се правеле.
Постојат и сега само во денешницата луѓето се во огромна трка со времето па затоа и не ги заприметуваат таквите работи."Тоа се глупости,ма нема врска итн.."
Се прават такви работи,но имам слушнато дека тоа е некако присилна љубов,па настанува проклетство на наредните поколенија.
Тој што ја прави маѓијата е среќен-му се остварува огромната желба да ја добие неостварената љубов,но затоа последиците се пренесуваат на поколенијата.
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Moze da te odljubi, moze da zaljubi (zanos, infatuation etc) no ne moze da zasaka!
Magijata e manipulacija na misticnite sili vo prirodata!
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Лееее мене баба еднаш ми кажвеше магии за да се заљубит некој во мене.Па ме тераше нешто негово да и однесам
Бинго!

Еве зошто од г'лата неможам да ја извадам онаа што ми ги зеде слушалките...
Она магии на мене...
 
G

goran896

Гостин
zdravo

Sakam da prasam dali nekogas gatanje baenje magii i slicno pomognale vo ljubovni problemi? dali nekoj ima licno iskustvo ne preraskazano od drug.../.dali ste bile svedok takva rabota? Se raboti za ogromna ljubov od moja strana koja e neprimetena a da ne zboram nevozvratena....ne baram nesto neobicno ili neso wow ali ete bar sansa da dobijam.... sekoj sto e zaljuben ili bil bi me razbral...

Fala odnapred
 

Black Hok

CRUISE
Член од
11 декември 2012
Мислења
2.346
Поени од реакции
1.215
zdravo

Sakam da prasam dali nekogas gatanje baenje magii i slicno pomognale vo ljubovni problemi? dali nekoj ima licno iskustvo ne preraskazano od drug.../.dali ste bile svedok takva rabota? Se raboti za ogromna ljubov od moja strana koja e neprimetena a da ne zboram nevozvratena....ne baram nesto neobicno ili neso wow ali ete bar sansa da dobijam.... sekoj sto e zaljuben ili bil bi me razbral...

Fala odnapred
Треба да имаш некој предмет од невестата, да ја носиш кај гатачот, па тој да го "обработи" предметот и да го облече, најубаво било маица од неа/него. Има еден манастир во с.Зубовце,Куманово, една моја професорка од средна школа ја носев таму, си имала некоја мака жената, и наводно и помогнало, со самовили било итн.. Е сеа дали би ти помогнало и тебе незнам. Но пробај се што мислиш, после да не ти биде криво.
 
Член од
17 ноември 2019
Мислења
59
Поени од реакции
38
Se sto e nametnato e neproduktivno,ednostavno kade sto nema obostrana ljubov magii,vracari ne pomagaat
 

Kajgana Shop

На врв Bottom