Wizz Air летови од/до Македонија

Darklady

Модераторка
Член од
29 октомври 2011
Мислења
5.530
Поени од реакции
34.792
Zdravo, sakam da prasam za kartive od wizz air, malku mi e cudno. Rezerviram ushte sega za karta od kraj na juni do pocetok juli za stockholm no cenive se neverojatno visoki. 4iljadi nataka 10-11 navaka. Dali znaete dali gi namaluvaat ili za dzabe da ne cekam cenite kje ostanat isti? :D
Не чекај залудно.
Крај на јуни,почеток на јули воопшто цело лето тешко дека ке најдеш евтини карти.
Дека ќе одат нагоре, тоа сигурно, а дека ќе се намалат, НЕ:pipi:
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Ако почекаш може и дупло да платиш. На крај на август ги намалуваат.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.266
Поени од реакции
4.665
Според новите правила (до душа и не е баш ново правилово), за патниците што патуваат од скопскиот аеродром, НЕ постои опција за online чекирање (пријавување), туку само директно чекирање на аеродромот. Не се внесуваат споменатите податоци, како бр. на пасош, кој го издал, кога е издаден и сл., само име и презиме. Затоа, и веќе во системот не постои можност за издавање на boarding passport во pdf формат.

Друго ново правило е што рачниот багаж (оној за којшто не се плаќа никаков надомест), оние помалите торби/куфери со дозволена тежина од 10 кг и димензии 55x40x23 cm, НЕ мора да ги внесувате со вас во авионот и да ги сместите во прегратките над вашето седиште, туку можете БЕСПЛАТНО да ги внесите во товарниот дел на авионот, исто како оние големите (чекирани) торби/куфери. Тоа ми го кажаа на аеродромот во Нирнберг пред 2 седмици, а истото ми го кажаа и овде на нашиот аеродром пред 2 дена.
Ок кога е болдираново? Јас во последниве месец дена 3 пати летав од скопскиот аеродром со визз и секогаш имав можност за онлајн чекирање.

Ова со торбиците е од октомври, и неможе стално на твое барање да биде доле. Секако за тоа треба да дојдеш и доста порано на аеродром а не во последни 40-50 мин (како што јас најчесто правам)
 
Член од
19 јануари 2012
Мислења
114
Поени од реакции
139
Здраво, дали може чекиран (пријавен) багаж од 32кг да го поделам во 2-3 куфери?
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Се наоѓа бе и евтино. Јас за брат ми резервирав 35 евра повратна Љубљана - Лондон.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Член од
4 декември 2011
Мислења
75
Поени од реакции
38
Не се нормални ефтиниве. За барселона од 6 до 9 април 17.000


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

INDIJANEC123

Женкар, Илуватар
Член од
17 март 2014
Мислења
3.815
Поени од реакции
6.373
Значи сега по ново не се печати карта туку си одам на аеродром и кај куферите со пасошот ми даваат карта?
Јас купив карта за Келн, летот е на 28 февруари а на апликацијата ми пишува онлајн чек ин возможно на 26 февруари.
 
Последно уредено:

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.688
Поени од реакции
5.306
Не се нормални ефтиниве. За барселона од 6 до 9 април 17.000


Sent from my iPhone using Tapatalk
епа сакаш Велигден у Барселона да славиш, а не сакаш да платиш?? се знае дека кога се празниците цените скокаат ненормално, шо е и логично...

Sent from my SM-G925F using Tapatalk
 
Член од
3 февруари 2012
Мислења
120
Поени од реакции
20
епа сакаш Велигден у Барселона да славиш, а не сакаш да платиш?? се знае дека кога се празниците цените скокаат ненормално, шо е и логично...

Sent from my SM-G925F using Tapatalk
Може ќе го частат јадење,пиење со таа цена :D[DOUBLEPOST=1518447481][/DOUBLEPOST]
Може ќе го частат јадење,пиење со таа цена :D
Инаку реално, стварно не се ефтини, месец унапред за март се 100 евра а беа 50, дупло покачување ефтино е?
 

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.688
Поени од реакции
5.306
луѓе џабе кукате тоа е политиката на виз ер и впрочем на сите нискобуџетни авио компании.. цената тие ја формираат врз однос на побарувачката, врз однос на популарноста на дестинацијата, врз однос времето на полетување и слетување.. има и други фактори шо влијаат врз цената ама овие се најбитните според мене... за да најдеш ефтина карта треба миниум 2-3 месеци унапред да почнеш со барање и да пратиш секој ден како се движат цените.. исто така прашањето е дали ќе имаш само рачен багаж... обично за празници и летниот период се изгор скапи картите зашо реално побарувачката е огромна тој период... јас два лета ги иам летано багатела, само со рачен багаж... октомври 2016 од нирнберг до Скопје јас летав за 5.99 евра, а ова година исто од нирнберг за Скопје, ама септември летав за 11.99 евра.... ама картите си ги резервирав средината на јули месец...
 
Член од
12 јануари 2015
Мислења
2.150
Поени од реакции
3.419
Некој има летано од Дортмунд за Скопје? Колку време пред летот треба да си таму? Отприлика? Картата ми е со рачен багаж, за рачен багаж не прават чек ин на аеродром, нит па треба куфер да оставам. Картата ми е онлајн испринтана, треба само да поминам контрола и да се качам. Летот е во 15:45, гејтот затвара у 15:15. Кое време треба да бидам отприлика таму, ни да каснам, ни па да се утепам од чекање ? :)
 

SaLt

symbian & iOS master & android
Член од
2 април 2005
Мислења
291
Поени од реакции
84
@KaWa 1:30h пред полетување. Значи у 14:10 да си тамо

испратено од мојот galaxy S7 edge користејќи тапаталк
 

Kajgana Shop

На врв Bottom