Општи вело муабети, прашања, совети

Acohipmk

Манипулативна кокошка.
Член од
3 ноември 2008
Мислења
1.449
Поени од реакции
2.000
Дечки, ве молам! Ако некој оди во Номад да разгледува или купува, прашајте ми за редовни цени за летни долни биб-шорцеви, со прерамки!
Јас гледав пред една недела, има неколку модели. Од Dare2b, од Ghost и од уште една марка не се сеќавам. Најефтините беа 2600 денари, имаше уше 3 модели ама не се сеќавам точно на цените.
Можеби ќе тркнам пак, ако одам ќе видам и ќе ти кажам точни цени и модели.
 

Martinmkd

Roadie
Член од
20 мај 2009
Мислења
296
Поени од реакции
412
Јас гледав пред една недела, има неколку модели. Од Dare2b, од Ghost и од уште една марка не се сеќавам. Најефтините беа 2600 денари, имаше уше 3 модели ама не се сеќавам точно на цените.
Можеби ќе тркнам пак, ако одам ќе видам и ќе ти кажам точни цени и модели.
Би било супер цени и модели, да знам дали и колку попуст ќе имаат. Сум за земање, овие од Алиекспрес си го отслужија своето, 3 години ги носам. Време е за нешто поудобно и поскапо. :)
 
Член од
8 октомври 2015
Мислења
870
Поени од реакции
2.385
Сакам да купам точак до 250е,дали има некој купвано на старо да сподели искуство и да кажи некој на висина од 175cm шо рамка би ми одговарала.
 

Acohipmk

Манипулативна кокошка.
Член од
3 ноември 2008
Мислења
1.449
Поени од реакции
2.000
Сакам да купам точак до 250е,дали има некој купвано на старо да сподели искуство и да кажи некој на висина од 175cm шо рамка би ми одговарала.
На таа височина ќе ти одговара М големина. Каков точак бараш, друмски, планински или градски?
 
Член од
14 ноември 2008
Мислења
36
Поени од реакции
4
Здраво дечки, некој предлог за добар сервис за точак?
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
9
Поени од реакции
4
Здраво дечки, некој предлог за добар сервис за точак?
и мене ме интересира ова,предлог за добар комплет сервис што се прави секоја сезона.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Член од
27 октомври 2015
Мислења
253
Поени од реакции
60
освен проспорт кој друг имаше асс метар за мерење?
 
Член од
19 март 2013
Мислења
329
Поени од реакции
177
Може ли да се најде некој кинески heartrate monitor што пристојно ќе функционира?

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 

ficdogg

221b
Член од
29 септември 2008
Мислења
1.105
Поени од реакции
699
Може ли да се најде некој кинески heartrate monitor што пристојно ќе функционира?

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
Јас имам ваков, и за сега сум задоволен од него. Кај нас, најефтино најдов 60евра во бајкстоп.
https://www.aliexpress.com/item/Bluetooth-V4-0-Wireless-Sport-Heart-Rate-Monitor-Fitness-CooSpo-H6-ANT-Smart-Sensor-Chest-Strap/32537673385.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.hGImY6
 
Член од
19 март 2013
Мислења
329
Поени од реакции
177
Јас имам ваков, и за сега сум задоволен од него. Кај нас, најефтино најдов 60евра во бајкстоп.
https://www.aliexpress.com/item/Bluetooth-V4-0-Wireless-Sport-Heart-Rate-Monitor-Fitness-CooSpo-H6-ANT-Smart-Sensor-Chest-Strap/32537673385.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.hGImY6
Користиш Страва Премиум или некоја друга апликација?

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 

ficdogg

221b
Член од
29 септември 2008
Мислења
1.105
Поени од реакции
699
Користиш Страва Премиум или некоја друга апликација?

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
wahoo fitness користам за тракинг, Страва е тешко гомце, имам и брзинометар со каденца, и страва ич не и чуе за брзинометарот, само по гпс ти кажува брзина.
wahoo fitness е бомбона програмче, еден куп опции има за следење, има поддршка за ант+ и блутот сензори, и аплоуд на сите тракинг страни, меѓу кои и страва.
 
Член од
19 март 2013
Мислења
329
Поени од реакции
177
wahoo fitness користам за тракинг, Страва е тешко гомце, имам и брзинометар со каденца, и страва ич не и чуе за брзинометарот, само по гпс ти кажува брзина.
wahoo fitness е бомбона програмче, еден куп опции има за следење, има поддршка за ант+ и блутот сензори, и аплоуд на сите тракинг страни, меѓу кои и страва.
Дали кога ќе шерувам на Страва, податоците ќе влезат во статистиката на Страва или само ќе се појави како евент?
 

ficdogg

221b
Член од
29 септември 2008
Мислења
1.105
Поени од реакции
699
Дали кога ќе шерувам на Страва, податоците ќе влезат во статистиката на Страва или само ќе се појави како евент?
Се си е најнормално исто како со страва апликацијата да си снимал.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom