Парфеми

Schtrawzenigger

and the Baltic Fleet
Член од
9 јули 2013
Мислења
672
Поени од реакции
2.323
заинтересиран сум да купам парфем па се мислам помеѓу ARMANI STRONGER WITH YOU и CAROLINA HERRERA VIP 212 BLACK. Дали некој имал искуство со овие парфеми и кој би го препорачале? може препорака и некој друг.
Ја го иам 212 блек и топ ми е, шо друго да ти кажам :D
 
Член од
6 февруари 2014
Мислења
1.010
Поени од реакции
865
Прегледај го приврзокот 184716
Ова го користам нема кој од поблиските не ме прашал што користам ми е срам да им кажам дека ова ефтиново го користам скоро секаде комплименти сум добил и стварно мн незгодно ми е кога треба да објаснувам што користам најверојатно не серазбираат... А што е тжно другари што се по странство и секоја прилика ја користат да ми се пофалат со нивната колекција на скапи парфеми од по 300 400 франки јбг мене ме прашуваат од кај ми е ги лажам дека порачувам од интернет а јас шетам по маркети и ми го наоѓаат вработените последните залихи загубени по ќошови али јбг
Od ovoj parfem samo crna i zuta verzija sum videl a sina kako ovoj na slika ne. Kaj go ima? :)
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.566
Поени од реакции
38.688
Само STR8 freedom верзија:icon_lol: дури и онлајн гледав имал добра оценка 3.6 од 5 а 400 денари е
 
Член од
5 март 2011
Мислења
841
Поени од реакции
824
Od ovoj parfem samo crna i zuta verzija sum videl a sina kako ovoj na slika ne. Kaj go ima? :)
Го купувам од маркети во Делчево го имаше во една парфимерија но веќе не го носат само други 3 модели од маркава овој модел го има во уште еден маркет пред 2 недели отидов имаше уште 4 зедов 2 дури не се ни на излог вработените незнаат ни дека постојат....
 

Waverly Raven

Valedictorian
Член од
3 мај 2013
Мислења
152
Поени од реакции
78
Ќе го земам Encre Noir Sport- Lalique, но бев заинтересиран и за L'Eau d'Issey pour Homme Intense- Issey Miyake... Некое искуство со овие?
 
Член од
22 мај 2010
Мислења
629
Поени од реакции
109
може не е за тука баш прашањето ...али добар дезодоранс за секојдневна употреба да препорача некој (нивеа,дове,стр8 или слично )
 

SaLt

symbian & iOS master & android
Член од
2 април 2005
Мислења
291
Поени од реакции
84
Rexona bilo koj (ako mislis za pod mishki)

испратено од мојот galaxy S7 edge користејќи тапаталк
 
Член од
18 април 2014
Мислења
373
Поени од реакции
678
Дечки ај споделете искуство, дали некој купил парфем од сајтов http://www.fragrance.mk и дали се вистина оригинал парфемите.
Бидејќи цените гледам се за 1200 денари поефтини од другите места.

Дали некој купил и дали може да потврди дека се оригинал или фејк.

Благодарам.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

SaLt

symbian & iOS master & android
Член од
2 април 2005
Мислења
291
Поени од реакции
84
Добри цени вака на прв поглед. Сеа земав парфем инаку ќе ги пробав одма.

Глеам сајтов е регистриран 1.12.2016 шо е доста стар а прв пат сеа го сретнувам. У регистарот е оставен контакт

parfimerija deneris? Не ми е мене позната ваква парфимерија.
Ако некој знае појше нека пише

испратено од мојот galaxy S7 edge користејќи тапаталк
 
Последно уредено:

PsychoalieN

Омлет мастеР
Член од
12 јули 2009
Мислења
1.703
Поени од реакции
1.411
Добри цени вака на прв поглед. Сеа земав парфем инаку ќе ги пробав одма.

Глеам сајтов е регистриран 1.12.2016 шо е доста стар а прв пат сеа го сретнувам. У регистарот е оставен контакт

parfimerija deneris? Не ми е мене позната ваква парфимерија.
Ако некој знае појше нека пише

испратено од мојот galaxy S7 edge користејќи тапаталк
И јас долго ги истражував, имаат привлечни цени на парфемите па кога се веќе во СК сакав да видам дали имаат изложбенопродажен салон, нешто парфеми или мостри на лице место, но парфимерија Денерис не најдов никаде. Единствено што дознав за нив е дека исклучиво се бават со онлајн продажба, регистрирани се како друштво за производство, трговија и услуги ДЕНЕРИС ДООЕЛ Скопје, а деловните простории им се наоѓаат во куќа во Карпош 1
 

SaLt

symbian & iOS master & android
Член од
2 април 2005
Мислења
291
Поени од реакции
84
Па додека некој не проба нема како да се знае :)

испратено од мојот galaxy S7 edge користејќи тапаталк
 

Kajgana Shop

На врв Bottom