Парфеми

Clen 7

Од Форумот
Член од
5 јуни 2007
Мислења
2.843
Поени од реакции
360
@abrako Ова е еден од мал милион парфеми за оние шо не се разбираат тоест massmarket мириси. Без никаква навреда овде. Нема многу многу фаци шо пратат вакви ствари. Свеж, секојдневен мирис за преку лето шо нема да избрка никој. Да беше навлезен у играва ќе ти се почудев малце али вака нема гајле :)
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.719
Поени од реакции
18.456

2-те буџет ремек дела, на едно место :D
 
Член од
29 јануари 2018
Мислења
5
Поени од реакции
2
Здраво Дечки,

подолго време веќе сум пасивен „член“ во оваа нишка, бидејќи работам со парфеми, па затоа. :)

Забележав во неколку наврати дека има желба за нарачки од сајтот FragranceX, но бидејќи shipping-от до кај нас е прескап, не се исплати веќе да се нарачува.

Доколку има желба и заинтересираност од страна на членови тука да се направи групна нарачка, јас би можел да ви ја организирам доставата до Скопје, од причина што исто така имам фирма и во Србија, а shipping-от до Србија е 15$.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.719
Поени од реакции
18.456
Здраво Дечки,

подолго време веќе сум пасивен „член“ во оваа нишка, бидејќи работам со парфеми, па затоа. :)

Забележав во неколку наврати дека има желба за нарачки од сајтот FragranceX, но бидејќи shipping-от до кај нас е прескап, не се исплати веќе да се нарачува.

Доколку има желба и заинтересираност од страна на членови тука да се направи групна нарачка, јас би можел да ви ја организирам доставата до Скопје, од причина што исто така имам фирма и во Србија, а shipping-от до Србија е 15$.
Дај линк од страната или каталог на парфеми со цени.
 
Член од
5 март 2011
Мислења
841
Поени од реакции
824
Screenshot_20180129-224639.png
Ова го користам нема кој од поблиските не ме прашал што користам ми е срам да им кажам дека ова ефтиново го користам скоро секаде комплименти сум добил и стварно мн незгодно ми е кога треба да објаснувам што користам најверојатно не серазбираат... А што е тжно другари што се по странство и секоја прилика ја користат да ми се пофалат со нивната колекција на скапи парфеми од по 300 400 франки јбг мене ме прашуваат од кај ми е ги лажам дека порачувам од интернет а јас шетам по маркети и ми го наоѓаат вработените последните залихи загубени по ќошови али јбг
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.719
Поени од реакции
18.456
Фала ти, ама ги нема имињата на самите парфеми, пример имате линија на Amouage, а нема ни едно име на парфем? како да знам кои се на лагер?

Дали го има PI Extreme од Givenchy?

Parfums de Marly - Herod?

Dior Homme - Eau?

Lalique - Еncre Noire?

Gucci - Oud Intense?
 
Член од
29 јануари 2018
Мислења
5
Поени од реакции
2
Фала ти, ама ги нема имињата на самите парфеми, пример имате линија на Amouage, а нема ни едно име на парфем? како да знам кои се на лагер?
Во долниот дел на Excel табелата, имаш стрелки за лево и десно. Стисни еднаш на стрелката за лево :D (табелата е поширока отколку што на прв поглед изгледа ;) ).[DOUBLEPOST=1517304757][/DOUBLEPOST]
Дали го има PI Extreme од Givenchy?

Parfums de Marly - Herod?

Dior Homme - Eau?

Lalique - Еncre Noire?

Gucci - Oud Intense?
Инаку што се однесува до конкретниве прашања, Pi Extreme и Intense Oud моментално ги нема.

Останатите 3 ги има, со тоа што Herod-от гледам дека не ни е на листата, но го има во понуда од 125 ml. 10.000 му доаѓа во денари.
 
Последно уредено:

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.719
Поени од реакции
18.456
Во долниот дел на Excel табелата, имаш стрелки за лево и десно. Стисни еднаш на стрелката за лево :D (табелата е поширока отколку што на прв поглед изгледа ;) ).[DOUBLEPOST=1517304757][/DOUBLEPOST]

Инаку што се однесува до конкретниве прашања, Pi Extreme и Intense Oud моментално ги нема.

Останатите 3 ги има, со тоа што Herod-от гледам дека не ни е на листата, но го има во понуда од 125 ml. 10.000 му доаѓа во денари.
LOL каков fail, фала ти :D

Дали воопшто ги имало тие парфеми до сега?
 
Член од
29 јануари 2018
Мислења
5
Поени од реакции
2
LOL каков fail, фала ти :D

Дали воопшто ги имало тие парфеми до сега?
Да, минатата или предминатата година...не се сеќавам дека имало голем интерес за нив конкретно. Баш напротив.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.719
Поени од реакции
18.456
Да, минатата или предминатата година...не се сеќавам дека имало голем интерес за нив конкретно. Баш напротив.
Ај те молам дознај ми цени за тие, ремек дела се а многу ефтини (у Америка)
 
Член од
23 август 2015
Мислења
240
Поени од реакции
434
заинтересиран сум да купам парфем па се мислам помеѓу ARMANI STRONGER WITH YOU и CAROLINA HERRERA VIP 212 BLACK. Дали некој имал искуство со овие парфеми и кој би го препорачале? може препорака и некој друг.
 

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.808
Поени од реакции
4.280
заинтересиран сум да купам парфем па се мислам помеѓу ARMANI STRONGER WITH YOU и CAROLINA HERRERA VIP 212 BLACK. Дали некој имал искуство со овие парфеми и кој би го препорачале? може препорака и некој друг.

Јас го имам стронгер, супер си е парфемот 212 го неам користено за споредба. Сепак вкус е во прашање



Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom