Група Ц (MKD, GER, SLO, MNT) - Загреб

Која екипа нема да се пласира понатаму?

  • Германија

    Гласови: 9 6,2%
  • Словенија

    Гласови: 14 9,7%
  • Македонија

    Гласови: 14 9,7%
  • Црна Гора

    Гласови: 108 74,5%

  • Вкупно гласачи
    145
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.367
Поени од реакции
85.272
Што сакам некако по пат на случајност да влеземе во 1/2 финале и да ги тепаме Хрвативе...знам..нема шанса за нешто такво изгледа....ама ауууу што мерак би ми се направило...
 

acermk

лавот во сенка
Член од
18 јуни 2009
Мислења
1.925
Поени од реакции
835
Убаво што победивме невиден ќеф ни напраија ама ме загрижуваат младиве...реално само талески доби минутажа и воопшто не ја искористи талент талент та преку талент ништо од тој талент неаме видено веќе 3 години..со црна гора да се пуштат малце децата не дека ја потценувам ЦГ ама зашо да исчурат искусниве...реално многу вложивме во овој натпревар игравме со срце и сета сила уштњ малце поише памет ни фали.

Ел Команданте маестрален!!!

Sent from my Lenovo A6020a41 using Tapatalk
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.703
Поени од реакции
9.381
Конечно и искуството од големите натпреварувања да го искоростиме. Многу помудро однесување и заслужена победа. Вакви мечеви сме губеле во минатото.



Бтв коментаторов на Телма 2 чисти немаше.

Sent from my SM-A310F using Tapatalk
 
Член од
19 март 2011
Мислења
12.881
Поени од реакции
14.319
Што сакам некако по пат на случајност да влеземе во 1/2 финале и да ги тепаме Хрвативе...знам..нема шанса за нешто такво изгледа....ама ауууу што мерак би ми се направило...
Виде урда на курето и одма бачило ќе отвараш :icon_mrgr::icon_mrgr:

Да имавме малку надпросечен голман може и неколку пати ќе стигневме до полуфинале на некое светско/европско...вака тешко.
 

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.780
Поени од реакции
5.521
Конечно и искуството од големите натпреварувања да го искоростиме. Многу помудро однесување и заслужена победа. Вакви мечеви сме губеле во минатото.

Sent from my SM-A310F using Tapatalk
Раул е "крив" за се ова и бидејќи е Раул тука нема да има опуштање против Црна Гора... голема штета е шо ќе ни го земат и од репрезентација за некоја година... плус и утакмицава реално ја добивме и "без" голман

Sent from my SM-G925F using Tapatalk
 
Член од
19 мај 2008
Мислења
1.928
Поени од реакции
486
Конечно и ние да победиме еден натпревар на кој се крши резултатот до последната секунда.

Раул тренериште.
Столе леганда!!! Колку ќотек изеде денес и колку исклучувања изнуди и заедно со Митрески сами не држеа во прво кога Словенија постојано водеше.
Николче исто така со фантастичен меч. Борко како по навика бркаше муви цел натпревар меѓутоа на крајот одбрани две клучни топки.
Никој нема да го пофали Лазаров??? Не Кире, туку оној секогаш критикуваниот Филип. Момакот искина денес. Неколку клучни голови во ситуации со играч повеќе.
Миркуловски класика, Кире капитенски кога се мора иако годините и посебно оваа нешто послаба полусезона во Нант се чувствуваат во неговата игра.

Талески ... ах ти "талентче", "бисерче" наше. Статичен цел натпревар, со многу грешки во напад и одбрана. Колку ни фали лев бек од типот на Мојсо во најдобри денови.

Ако нешто може само да му се замери на Раул, тоа е неиграњето на Кузмановски. Не знам зошто не доби ниту една минута кога беше очигледно дека Талески е тотално аут цел меч.

Романските судии мизерни. Судеа смешни пробивања и исклучувања и им дадоа ветер во грб на Словенците во второ, но сепак мора да бидеме реални и да признаеме дека на крајот не ни досудија очигледен пасивен напад кој ни ја донесе победата.

Се на се исклучително важна победа и одлична можност ако биде се онака како што се очекува (ние, Германија и Словенија) да пренесеме (засега) 2 бода а зошто да не и повеќе после последното коло и мечот со Германија.
 
Член од
16 март 2014
Мислења
77
Поени од реакции
66
Najbitno e deka pobedivme....1000 utakmici gi gubime vo poslednite 5 min...
Sekoja cest za momcite i za raul
I so vardar i so makedonija znae kako
Da ja smiri igrata na krajot
Komenatotor na telma ( no comment)
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Да му ебам се женско на Деки, (го немав турено него) 100000000000 зицери утна !!!!!!!!!!!
 
C

Castiel

Гостин
Што значи тренериште да имаш на клупа. Секоја чест на дечките ама Раул ја има најголемата заслуга. Маестрален е. Жал ми е за што ги немавме на клупа кога имавме подобра репрезентација и најдобар пласман. Тогаш сигурно ќе бевме во борба за медали. Друга работа жал ми е за сите други европски клубови пошто догина ПСЖ со тој буџет и Раул на клупа тешко дека друга екипа ќе види трофеј ЛШ.

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
 
Член од
16 јули 2013
Мислења
3.876
Поени од реакции
4.387
Пласирани сме сеа или треба да ги тепаме и Црногорците?
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.358
Поени од реакции
86.572
Раул е тренериште, штета што ќе ја напушти земјава годинава како на репрезентативен, така и на клупски план.

Словенциве се говеда, тие не играа ракомет, туку тепаа цело време. Стојанче целиот црвен излезе на крај :LOL:
Вујо Мајсторот срце ќе го стрефнеше на клупа, али ај помина овој натпревар и му пожелувам многу среќа понатаму со Јанезите.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom