TotalTV Македониjа Сателитска DVB-S телевизија - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Член од
29 септември 2013
Мислења
602
Поени од реакции
487
Ми кажаа дека треба да е свртена на исток ама за степени и сеталит не знаат секоја помош е добредојдена...

Послато са F3111 уз помоћ Тапатока
Хм, овде пишува дека треба да е свртена кон југ: http://gorila.jutarnji.hr/vijestigorila/gorilopedija/tehnologija/ostalo/kako_postaviti_satelitsku_antenu/
Како е ја намести ли?
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.823
Поени од реакции
7.120
Хм, овде пишува дека треба да е свртена кон југ: http://gorila.jutarnji.hr/vijestigorila/gorilopedija/tehnologija/ostalo/kako_postaviti_satelitsku_antenu/
Како е ја намести ли?
Не два дена се мачев се јавив ми рекоа на југоисток 16 степени а 40 степени на антената абе се убив од вртење па апликација спуштив на мобилен за да го најдам еуросат16 и пак ништо не знам сега ќе барам некој тука да си платам да ја намести нема друго чаре нерви искинав

Послато са F3111 уз помоћ Тапатока
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.780
Поени од реакции
7.518
Не два дена се мачев се јавив ми рекоа на југоисток 16 степени а 40 степени на антената абе се убив од вртење па апликација спуштив на мобилен за да го најдам еуросат16 и пак ништо не знам сега ќе барам некој тука да си платам да ја намести нема друго чаре нерви искинав

Послато са F3111 уз помоћ Тапатока
Тие што ти го наместле антената викни ги да ти ја завртат. Мислам дека секој овластен продавач на услугите на Тотал тв низ Македонија мора да имаат и монтажери на сателитските антени а и должни се ако сам не знаеш да ти наместат.
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.823
Поени од реакции
7.120
Тие што ти го наместле антената викни ги да ти ја завртат. Мислам дека секој овластен продавач на услугите на Тотал тв низ Македонија мора да имаат и монтажери на сателитските антени а и должни се ако сам не знаеш да ти наместат.
Немаат Германија ниту продавачи ниту местачи за антената

Послато са F3111 уз помоћ Тапатока
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.780
Поени од реакции
7.518
Немаат Германија ниту продавачи ниту местачи за антената

Послато са F3111 уз помоћ Тапатока
A во Германија некој ти ја местеше антената кога за првиот пат или сам си местеше се ? Ако не знаеш прати им слика преку интернет на Тотал тв во Македонија да видат како ти ја местиш. Не сум имал Тотал тв нити сум се замарал до сега со сателитски антени иако сум имал еднаш сателитска антена/ телевизија во мојот живот.

Или ти нешто грешиш или тие не можат добро да ти објаснат преку телефон или како и да си ги контактирал.
 
Член од
2 март 2017
Мислења
1.396
Поени од реакции
441
Od 15.12.2017do 15.01.2018god na TOTAL tv promotivno ke bidat dostapni site kanali od site tv paketi.
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
1.538
Поени од реакции
747
Од 2018 Пинк пакетот ќе биде достапен, веројатно во сите региони.
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
1.538
Поени од реакции
747
Piink i sega e vo ponudata na total tv mk
Na koj paket mislis na celiot pinkov paket so site pink kanali ?
Комплет Пинк пакетот, не знам точно, не ме интересира, ама како новост е дека на почетокот на наредната година ќе биде дел од понудата на Тотал ТВ. Од она што го гледам јас на Тотал знам дека има некој Пинк канал, ама се зборува за 30-40 канали.
 
Член од
2 март 2017
Мислења
1.396
Поени од реакции
441
Пинк има преку 30канали, а во тотал ги нема сите

http://tvprofil.net/search/#!chn=all&q=pink
Tocno pink ima preku 30 tv kanali vo svojot pinkov paket a na Total tv vo mk vo momentov ima samo 6 pinkovi kanali.[DOUBLEPOST=1514465957][/DOUBLEPOST]
Комплет Пинк пакетот, не знам точно, не ме интересира, ама како новост е дека на почетокот на наредната година ќе биде дел од понудата на Тотал ТВ. Од она што го гледам јас на Тотал знам дека има некој Пинк канал, ама се зборува за 30-40 канали.
Ako imas link od informacijava bi te zamolil da ja postiras na forumov bidejki jas ja otvoriv oficijalnata fb starana na total tv vo mk i nema nikakva najava
Nemoj da me svatis pogresno no ako ja ima na internet ovaa informacija postavi link na forumov pozz.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.780
Поени од реакции
7.518
Пинк се катастрофа од канали поготово оние тематските. Не вредат за ништо.

Еден куп канали колку да се пофали газдата дека е јака фирма а ниеден канал со програма нити со квалитет на слика за некакви си стандарди денешни.
 
Последно уредено:
Член од
2 март 2017
Мислења
1.396
Поени од реакции
441
Пинк се катастрофа од канали поготово оние тематските. Не вредат за ништо.

Еден куп канали колку да се пофали газдата дека е јака фирма а ниеден канал со програма нити со квалитет на слика за некакви си стандарди денешни.
Vidi kako i da e pink ima daleku podobra programska sema od nasive mk kanali sto ne se najde nekoj od nasive kanali da pomaga na siromasni gragani kako sto e vo srbija so emisiite kuka od srca s,tamarom u akcii radna akcija i red takvi drugi emisii od human karakter kade im pomagaat na zagrozeni gragani so renoviranje na nivnite kuki i stanovi
A na pink licno mene mi se sviga programata se zavisi od vkusovi ima emisi izvedi me amizgi sou pink dzvezdi realni soa a ne kako ke nasive tv politika i turski sapunici serii.
Se nadevam deka vo 2018 vo mk pinkoviot paket ke bide zbogaten so uste podobri filmski zabavni sporski i dr kanali.
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
1.538
Поени од реакции
747
Tocno pink ima preku 30 tv kanali vo svojot pinkov paket a na Total tv vo mk vo momentov ima samo 6 pinkovi kanali.[DOUBLEPOST=1514465957][/DOUBLEPOST]
Ako imas link od informacijava bi te zamolil da ja postiras na forumov bidejki jas ja otvoriv oficijalnata fb starana na total tv vo mk i nema nikakva najava
Nemoj da me svatis pogresno no ako ja ima na internet ovaa informacija postavi link na forumov pozz.

Нема линк, ама ќе дојдат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom