Најекономично греење и ладење

Член од
27 август 2016
Мислења
161
Поени од реакции
155
Брееј што чудо ќе беше ова 27ц за 5 минути.Ништо тоа е тоа, фрлам Дајкинот ве молам чувајте ми еден Хансол да не снема, утре доаѓам.:lolzz:
 
Член од
7 јуни 2014
Мислења
1.077
Поени од реакции
1.189
Pocituvani,

Poradi poplakite na Omlet13m, denes bese pratena na uvid ekipata koja sto go montirase klima uredot Hansol 12000Btu.
Ve izvestuvame deka uredot raboti bezprekorno, temperatura na izduv 58.8C, sto se gleda od videoto na sledniot link:

https://youtu.be/0wx_2p5wUNQ
Прегледај го приврзокот 182533
Voedno, za period od 5min postignata e vnatresna temperatura od 26,9C.

So pocit,
Greemak Group
Браво штом сте се одзвале на критиките и сте пратиле екипа за увид оваа постапка е за пофалба.
п.с само ме интересира дали стварно живее членот на тераса како што некои членови тука напишаа :D
 
Член од
2 октомври 2017
Мислења
145
Поени од реакции
271
Да бе со 10 секунди видео и со фен на усис. Треба потрошувачка усис, издув се. А не монтирани видеа

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
Druze da ne sakashe ti dolgometrazhen film da gledash ili pak spanska serija, ekipata od servisot pojdena e da sraboti toa so treba a ne da snima ili kamerman da izigrava pa ako sakal da snima mozel clenot @omlet13m da snimi I eve ovde podetalno da spodeli I da objasni dali e zadovolen sega ili seuste ne e.
 
Член од
13 јули 2008
Мислења
1.397
Поени од реакции
1.886
Pocituvani,

Poradi poplakite na Omlet13m, denes bese pratena na uvid ekipata koja sto go montirase klima uredot Hansol 12000Btu.
Ve izvestuvame deka uredot raboti bezprekorno, temperatura na izduv 58.8C, sto se gleda od videoto na sledniot link:

https://youtu.be/0wx_2p5wUNQ
Прегледај го приврзокот 182533
Voedno, za period od 5min postignata e vnatresna temperatura od 26,9C.

So pocit,
Greemak Group
Дилемите се разрешени. Ете зошто е битен добар термометар.
 
Член од
13 март 2017
Мислења
110
Поени од реакции
182
Druze da ne sakashe ti dolgometrazhen film da gledash ili pak spanska serija, ekipata od servisot pojdena e da sraboti toa so treba a ne da snima ili kamerman da izigrava pa ako sakal da snima mozel clenot @omlet13m da snimi I eve ovde podetalno da spodeli I da objasni dali e zadovolen sega ili seuste ne e.
На преходни видеа се бараше и брзина на фан и надворешна температура, од некои болни умови, ако не ја сваќаш поентата дека се драпам твој проблем

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Член од
24 ноември 2007
Мислења
173
Поени од реакции
109
Pocituvani,

Poradi poplakite na Omlet13m, denes bese pratena na uvid ekipata koja sto go montirase klima uredot Hansol 12000Btu.
Ve izvestuvame deka uredot raboti bezprekorno, temperatura na izduv 58.8C, sto se gleda od videoto na sledniot link:

Voedno, za period od 5min postignata e vnatresna temperatura od 26,9C.

So pocit,
Greemak Group
Denes vo Prilep bese 13 stepeni vo senka. Pa bi trebalo da se dadat podatoci kolku bila nadvoresnata vo vreme na merenjeto, vnatresnata, postavenata i za kolku vreme ja imaa taa temperatura pri koja potrosuvacka kako i na koja brzina od ventilatorot.
Mislam ako se meri deka se e bitno i treba detalno da se kaze. Iskreno za mene ovde nesto ne e vo red.
Inaku denes i on-off klima ima preku 55 stepeni na izduv pri nadvoresni temperaturi od okolu 13 stepeni vo senka.
 
Член од
5 октомври 2016
Мислења
95
Поени од реакции
407
А где је @omlet13m Дај факти
Постојат неколку сценарија:
1. На дното на некое езеро изврзан со ланци и коцка брзостегачки бетон околу нозете.
2. Пишува пост во кој ќе им се извини на Гримак, Стрелец и остали.
3. Чека пред пошта да си ги подигне своите термометри и да премери се, убаво, натенане, наредниве пар месеци.
4. Бара пари по комшии и роднини да си купи уште еден Хансол.
5. Ништо од горе наведеното, едноставно се начукал од среќа после мерењето, па сега спие или се трезни. :D

Се надевам шалава ќе биде правилно сватена. ;)

@rusrus
Пуштај тоа клипчето од "Лепа села..." уште 200 пати, некои членови тешко прифаќаат факти и реалност.
 
Член од
18 август 2015
Мислења
213
Поени од реакции
420
Но каде е омлет 13м да потврди или да демантира. Да почекаме, да ја слушнеме другата страна.
 
Член од
12 март 2008
Мислења
1.030
Поени од реакции
714
Постојат неколку сценарија:
1. На дното на некое езеро изврзан со ланци и коцка брзостегачки бетон околу нозете.
2. Пишува пост во кој ќе им се извини на Гримак, Стрелец и остали.
3. Чека пред пошта да си ги подигне своите термометри и да премери се, убаво, натенане, наредниве пар месеци.
4. Бара пари по комшии и роднини да си купи уште еден Хансол.
5. Ништо од горе наведеното, едноставно се начукал од среќа после мерењето, па сега спие или се трезни. :D

Се надевам шалава ќе биде правилно сватена. ;)

@rusrus
Пуштај тоа клипчето од "Лепа села..." уште 200 пати, некои членови тешко прифаќаат факти и реалност.
Признај дека Стрелец ти е идол. Гарант коа си бил мал си посакувал коа ќе пораснеш да станеш монтер на клими.



Тролови.
 
Член од
1 ноември 2013
Мислења
616
Поени од реакции
529
Vidi dobrise solidni odnos cena vs kvaliter inaku vo sporedba so NEO sto inase komsijava Vivax za NEO e odlicna

Tuku jas te prasav ti ne mi odgovori od sto ne bil zadovolen od TESLA Inverterot prijatelot tvoj dali od bucaba na kompresor ili od ne dobro toplenje ti ne mi odgovori.
јас не сум толку радознал како тебе, да прашувам и тоа што треба и тоа што не, само едно ќе ти кажам, еве баш сега го симнав топломерот од Неото, надвор 7.2с. а моето омилено Нео на издув 54с.на 2-ра брзина на вент.
пушти го сега ти твојот вивакс на 30с, можеби ќе даде 54 на издув :D[DOUBLEPOST=1514412085][/DOUBLEPOST]
Брееј што чудо ќе беше ова 27ц за 5 минути.Ништо тоа е тоа, фрлам Дајкинот ве молам чувајте ми еден Хансол да не снема, утре доаѓам.:lolzz:
што те чуди толку кога и самиот @omlet13m кажа дека грее на 25-26с. Проблем е 1с. да дигнеш во 16м2 за 5-10мин ??
кај мене Неото исто така ја крева Т. за 10 мин ако го ставам на 32, од 23 во соба оди на 25, ако недај боже си пил некоја ракија повеќе и се успиеш, кога ќе се разбудиш ќе бидеш како некој да те ставил во када, целиот мокар[DOUBLEPOST=1514412631][/DOUBLEPOST]
Брееј што чудо ќе беше ова 27ц за 5 минути.Ништо тоа е тоа, фрлам Дајкинот ве молам чувајте ми еден Хансол да не снема, утре доаѓам.:lolzz:
ти твојот дајкин можеш да го споредуваш со моето чанге од гри, а на хансолот можеш за јајца да му се фатиш за да го стигнеш :D
 
Последно уредено:
Член од
2 октомври 2017
Мислења
183
Поени од реакции
330
Почитувани кајганџии,
Има една легенда за војната во Либија. Своевремено најпросперитетна муслиманска земја, трн во око на многу западно демократски земји. Легендата вели дека наеднаш се собрале екипа од 30 тина луѓе во 2-3 жолти комбиња, 20 почнале да се дерат, 5 да пукаат и 5 да снимаат, сето тоа траело 5 минути по што тајфата со комбињата се разбегале во непознат правец. Наводно тоа било почетокот на револуција на народот против Гадафи.
Нешто слично се случило денес во Прилеп. Дошла екипа неповикана, ненајавена, недговорена на неколку минути измериле филм исто како во холивуд. Јас немам видено никаков човек ни никакво мерење. Никој досега ниту ми се јавил, ниту ми пишал, ниту ми се обратил, ниту разговарал со мене. Појдов до сервисот кој го направил наводното снимање и истиот не сакаше да ми даде записник од направеното мерење, ниту изјава дека дошле и нешто измериле, значи официјално не се тие. Сега има случај со НН ликови кои нелегално влегле и треба да ги бараме со полиција.

Непрофесионално однесување од ГрееМК и станува од ден на ден полошо. Уште малку ќе почнат да обиваат во домови.

За резултатите од холивудското мерење, излишни се зборови. Вистинско мерење ќе добиеме во наредниот период како што е ветено, со акутелна потрошувачка, сетинзи на даљинско, надворешна, усис издув.
 
Последно уредено:
Член од
1 ноември 2013
Мислења
616
Поени од реакции
529
сакаш да кажеш дека ти провалиле во куќата и ти измериле тоа што ти не можеше да го измериш ?
да земеше саглам термометар кога ти велеа, можеби и немаше да дојде до ова. Како и да е, сигурно некој имал дома, штом им дал дозвола да ја проверат климата, и што е најважно, таа си работи најнормално, па ти сега мери уште 100 пати ако сакаш
 
Член од
27 август 2016
Мислења
161
Поени од реакции
155
што те чуди толку кога и самиот @omlet13m кажа дека грее на 25-26с. Проблем е 1с. да дигнеш во 16м2 за 5-10мин ??
Велиш не е, а?За 5мин компресорот не може да надрука притисок и да дојде до макс. моќност, а камо ли да направи 26ц.Битни информацији фалат од колку степени почнува?Колкава беше денес температурата надвор?Од кога ги рачунаат тие минути од прво вклучување?Тоа што викаш еден степен не е исто да дигнеш од 18ц на 19ц и 25ц на 26ц.За второто ќе треба бааѓи подолго време и струја.
Тоа е проблемот што цело време ширите дезинформации, лажете и ги дувате работите.Разни небулози се изначитав, како се греете со 200W, при тоа имате издув како на фен, климата не се ни чувствува дека работи, дефрости ич и сето тоа во 80м2 простор на -15ц.А во меѓувреме се греете на он-офф зашто таа дува топло цело време за разлика од хансолот кој со 200W ве шиба со ладен воздух(ама тоа не се кажува нели?).После некој Омлет ќе се појави кој сака за 5минути да има 26ц при издув од 60ц и сето тоа да го кошта колку кутија цигари, пошто такви информации пласирате.И кога ќе се пожали: не е битно колку троши битно грее, абе на тераса живееш, ти се мафта селотејпот и сл.Дајте бре бидете реални и доста ги лажете луѓето, парите не им растат на дрво, купиле клима за да заштедат, а можеби тоа им биле последните пари.И дефинитивно речникот поправете си го, пошто повеќето сте возрасни а се однесувате како напалени пубертетлии.
А она за јајцата нема да се спуштам на твое ниво, како што пишав погоре самото кажува за тебе.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom