Ресторани - генерална дискусија

S

silmarillion

Гостин
Да не беше да споделиш искуство ?
Не сум бил уште, не ме однел патот натака. Дечково што е газда го знам од град, а појма немав дека е негово. Ако на некој му текнува го работеше кратко она пабчено што беше бившо Змија у Дебар Маало од другиот ќош на Кино Карпош. Незнам искрено што да очекувам, вака на слика делува ок.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.314
Поени од реакции
79.044
Идам често во Форца, добри им се јадењата, виното е ефтино (во споредба со други места), но све заедно скапо е. Али ипак, заради јадењата идам.
Од повеќе идења, за жал се приметува неконстантност во квалитетот на услугата и јадењата. Што за таа цена, не би требало да се дозволи.

Оноа рибјото, новото, од погоре, ОК е, али скупо е за тоа што го нудат.
Коа купувам сендвич, таков скуп, сакам да биде компактен. Не ми е битно што повеќе да има унутра, а да се распаѓа на сите страни.


Ајмо куртони у темата за политика, ова ви е прилика, Бијонс, владе и компанија - "Се жалиш против Груевски, а купуваш скапа храна" и сл.
 
И

Име И Презиме

Гостин
Топло го препорачувам Soul Kitchen Bar во ГТЦ (кеј ) .Услуживост и пријатна атмосвера на високо ниво, храна разновидна со пристојни цени.
 
Член од
19 јуни 2014
Мислења
179
Поени од реакции
158
Дечки има некој идено во Антигона во Македонско Село? Вака според веб страната делува интересно ама не знам каква е услугата, храна а и цените?
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
пред 10ина дена бев во Квин-Љубанци,
препорачувам да пробате :Ребро во фурна или тамошна риба.
(дали работи сега,тоа беше ден-два пред лошите вести)
 
Член од
25 јануари 2011
Мислења
505
Поени од реакции
216
Препор'чајте ми молја ви, доб'р ресторант за СКАРА в Скопие. Босненски или македонски. Благодарја предварително!
 

Skorp

That guy...
Член од
30 јуни 2010
Мислења
1.173
Поени од реакции
2.112
Да не бил некој во скоро отворениот ресторант МАЏО 2.0 што е во склоп на хотел парк - Дебар маало?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom