Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.364
Поени од реакции
81.671
Херој?
Од коа тоа платеничките амеби што служат во конбинаториките на Грујо се херои?
 

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387
Све е заговор на Грујо, Темпларите и Рептилите од планетата Нибуру.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.364
Поени од реакции
81.671
Све е заговор на Грујо, Темпларите и Рептилите од планетата Нибуру.
Не бе, спонтано се собра народот (штитот) за да го заштити господинот Груевски (копјето), кој себе си се жртвуваше само нас да не има. Ајде некој нека не организира! (спонтано со СМС)
 

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387
Ovoj terror vrz neutralnite gragani mora da zapre, i da vlezeme vo NATO[DOUBLEPOST=1512216996][/DOUBLEPOST]Алаѓозовски: Со што и со кого се солидаризираа актерите во МНТ?

Министерот за култура, Роберт Алаѓозовски, рече дека вчерашниот чин на актерите во Македонскиот народен театар кои не ја одиграа претставата „Ничија земја“ во знак на солидарност со актерот Владо Јовановски кој е во притвор, е само уште еден доказ дека Македонија не е ослободена од долгогодишната партизација во културата.

„Сметам дека секоја слична намера во иднина нема да биде добра ниту по развојот на културата ниту, пак, во однос на демократизацијата на културните институции. Со кого и со што точно се солидаризираа актерите вчера?“, праша Алаѓозовски на прес-конференција во МНТ.


Se solidariziraa so terorizam, chisto da znaete
 
Последно уредено:

Bitcoin

Член од
24 мај 2005
Мислења
5.530
Поени од реакции
13.903
За мене е несфатливо КАКО ги пуштија овие од Монструм да се бранат од слобода.. :neetaka:

Не сакам ни да помислам дека се работи за некој политички пазар ама ако е така.. тогаш Заев треба да ја чукни малу глата и да се врати во колосек пошо колку и да ги симпатизирам неговите лево-ориенирани идеи сепак.. не е лесно да гледаме кај што се притвараат македонци за терористичко здружување од една страна / и се ослободуваат потенцијални (масовни) убијци од друга.

Можеби постојат докази што ги оправдуваат овие чекори но... мое скромно мислење е дека квалификацијата на делата за 27ми април е преголема, а овие од Монструм би ги пуштил исклучиво со титаниумски ГПС алки на нозете.

Ќе видиме, ќе покаже времето..
 
Последно уредено:
Член од
12 март 2009
Мислења
19.988
Поени од реакции
16.043
За мене е несфатливо како ги пуштија овие од Монструм да се бранат од слобода..

Не сакам ни да помислам дека се работи за некој политички пазар ама ако е така.. тогаш Заев треба да ја чукни малу глата и да се врати во колосек пошо колку и да ги симпатизирам неговите лево-ориенирани идеи сепак.. не е лесно да гледаме кај што се притвараат македонци за терористичко здружување од една страна / и се ослободуваат потенцијални (масовни) убијци од друга.

Можеби постојат докази што ги оправдуваат овие чекори но... мое скромно мислење е дека квалификацијата на делата за 27ми април е преголема, а овие од Монструм би ги пуштил исклучиво со титаниумски ГПС алки на нозете.

Ќе видиме, ќе покаже времето..
Нема инфо што со 2-цата избегани (а осудени за Монструм), ги бараат ли со потерница ??
 
Последно уредено од модератор:

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
За мене е несфатливо како ги пуштија овие од Монструм да се бранат од слобода..

Не сакам ни да помислам дека се работи за некој политички пазар ама ако е така.. тогаш Заев треба да ја чукни малу глата и да се врати во колосек пошо колку и да ги симпатизирам неговите лево-ориенирани идеи сепак.. не е лесно да гледаме кај што се притвараат македонци за терористичко здружување од една страна / и се ослободуваат потенцијални (масовни) убијци од друга.

Можеби постојат докази што ги оправдуваат овие чекори но... мое скромно мислење е дека квалификацијата на делата за 27ми април е преголема, а овие од Монструм би ги пуштил исклучиво со титаниумски ГПС алки на нозете.

Ќе видиме, ќе покаже времето..
Тие не се криви колку имам слушано за нив од шишонциве и некои други муабети....мене не ми е јасно по која процедура се ослободени. Кога беа ВМРО на власт барем се глумеше некаква поделба на власта, нели зак. суд. извршна. Овој Зајко стана император во Македонија а од друга страна пола од македонците го подржува што е најстрашно:tapp:

Знам дека е болно да се признава пораз, ама за судбина на цели поколенија станува збор. Кој гласал гласал.....не е битно, сега треба истите да го симнат. Пошто овие што ги вработи ВМРО во јавна администрација све СДС-овци станаа:vozbud: а таа уствари и беше гласачката машинерија која му носеше победи.
 
Последно уредено од модератор:
Член од
12 март 2009
Мислења
19.988
Поени од реакции
16.043
Тие не се криви колку имам слушано за нив од шишонциве и некои други муабети....мене не ми е јасно по која процедура се ослободени. Кога беа ВМРО на власт барем се глумеше некаква поделба на власта, нели зак. суд. извршна. Овој Зајко стана император во Македонија а од друга страна пола од македонците го подржува што е најстрашно:tapp:

Знам дека е болно да се признава пораз, ама за судбина на цели поколенија станува збор. Кој гласал гласал.....не е битно, сега треба истите да го симнат. Пошто овие што ги вработи ВМРО во јавна администрација све СДС-овци станаа:vozbud: а таа уствари и беше гласачката машинерија која му носеше победи.
затоа сега приведоа едно чице за ФБ коментар, во кој имаше изјава, разочарување на правник....
арно ама Пичковски може слободно што сака да пишува на ФБ. мува не го лазе... па уште на власт беше дпмне неказнето се повикуваше на атентат врз премиерот ,,,,,,,,,,изгубена работа или продадена држава..
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.575
Поени од реакции
29.023
Ovie tvrdokornive go popolnile siot prostor, pa moralo ovie od monstrum da gi pustat u domasen pritvor.
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.446
Поени од реакции
36.381
Оставка од Груевски е прашање на време, посебно сега со протестиве. Пустиот не може 100 души да собере пред суд. Евидентно е дека членството и голем дел од функционерите во партијата му имаат откажано послушност.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.364
Поени од реакции
81.671
Оставка од Груевски е прашање на време, посебно сега со протестиве. Пустиот не може 100 души да собере пред суд. Евидентно е дека членството и голем дел од функционерите во партијата му имаат откажано послушност.
Не знам кој му е планот, али ја мислам дека он не смее оставка да даде.
Само ќе поднесе оставка а они као нема да му ја прифатат.

Ќе видиме.
 
S

silmarillion

Гостин
Врвот на вмровскиот идиотизам е обидот за правдање од типот БИЛЕ ИСПРОВОЦИРАНИ! Добро вие дебили сте или шо е работава? Мали деца кај педагогот па ќе прогледа низ прсти дека било некое дете испровоцирани. Па ни таму не проаѓа бе :)) Ај иди згази од ќутек некој и вади се пред судија дека си бил испровоциран. Глуперди.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom