Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
V

viktora

Гостин
Градбите од проектот „Скопје 2014“ опасни за коритото на Вардар
https://www.mkd.mk/makedonija/skopje/gradbite-od-proektot-skopje-2014-opasni-za-koritoto-na-vardar

Немогуче! Соросова лага.
Богами немогуче.До пред Скопје 2014 никад Вардар не се прелал ниту поплави имало.Шилегов на време да ги отстранел градбите немаше ова да се случи.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.497
Кој знае колку е тешко да си антички сендвич деновиве. Им се сруши светот.

:(:(:(
Ама речиси недела дена нема никој да праша, дали уапсија некого? Исто како со РДТ.

http://fokus.mk/1vmro-dpmne-denes-ke-prtestire-pred-shutka/

П. С. Паметен потег, настрана од сите да не сметаат и така како што кажа некој не можат да соберат народ ни за мал фудбал.
 
S

silmarillion

Гостин
Судењето за избеглициве у Солун закажано за 17ти мај. Едниот со фалц шитарски документи другиот со бугарски. Бараат азил во Грција. ВМРО и просечен македонски патриотизам у кратки црти. Ама па што да очекуваш од народ кој дрка на партија напраена у кафана од куп криминалци.
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.516
Ахмети прв избега.Претходно Беса преговараше со Заев за да влези во влада па после на локални коалицираа со ВМРО.Прогласувањето на Талат во исто време со протестот не беше на ВМРО туку на СДС.Си ги помешал брзините.
Ти си ги помешал не јас. Зошто не беа тепани пратеници од Дуи? Груби се смее и си излегува надвор. Јас знам дека ти е тешко да ја прифатиш вистината ама тоа е така и не можеш да ја смениш.
Вмро знаеле за бирањето на Талат, тоа не се обидоа да го спречат бидејќи немаа како освен да глумат црковен хор од страна. Пред тоа паднал договор со Беса као демек ајде вие пејте ја химната за да имаме ние изговор да ги тепаме овие и да одиме на избори после. Планот се одвиваше во добра насока се додека некој не се испичка, тој момент на немање храброст значеше крај на партијата позната како Вмро. Ни нов лидер не ја спасува, освен ако тој лидер е тотален анонимус а сите од ИК да дадат откази.
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.986
Поени од реакции
17.817
Малце да ти појаснам во врска со упадот во собрание.Во 18ч сите знаеа дека ќе има протест од неколку илјади граѓани.Истото време Талат беше изгласан за претседател,плус беше пеана албанската химна од страна на албанските пратеници.Намерни провокации за да бидат сигурни дека народот ќе се побунтува.
И за тоа треба некој да одговара но никој не го ни спомнува.
Тоа надвор беше смешна екипа за влагање во собрание и немаше да ја преминат оградата а не па да влезат ако полицијата си ја вршеше работата. Вие или страдате од колективна глупавост или мислите дека ние сме глупави, имаш снимки и очигледни докази дека луѓе со фантомки ја контролираат толпата, луѓе кој не влегоа од предната врата и луѓе кој сите ги знаеме низ град дека се бандити на вмро. Да спомнам и дека само 2-3 ца од џандарите професионално си ја вршат работата, другите сите очигледно чекаат наредба ( 2 саати) . Жал ми е ако некој бил понесен од ситуацијата ко старчето ама дека водачите не знаеле што се планира тоа мало морген.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.209
Поени од реакции
21.946
Овој Дац не беше оној истиот што се уфрли како џокер во покер на местото на Игор во Џанрдар Збира квизот и му еба матер по кратка постапка?
 
Член од
25 јануари 2011
Мислења
505
Поени од реакции
216
Што се однесува на мене Груевски е најдобар Македонски лидер од 1945 до денес...и крајно способен политичар ако не и најуспешен во историјата на РМ. Дали си оди или остане се исто е. Има многу способни лидери во ВМРО...не дека Груевски е лош напротив одличен е но, кој и да изберат нема да згрешат. Нов, стар лидер, ново, старо ЦК...ВМРО е бренд и ќе си остане. Кој и да е јас го подржувам...:)
Дава ти заплата, как нема даe наи добар, и на тебе и на viktora и слични...

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk
 

Xibalba

Corona Australis
Член од
24 јануари 2012
Мислења
6.087
Поени од реакции
11.485
Овој Дац не беше оној истиот што се уфрли како џокер во покер на местото на Игор во Џанрдар Збира квизот и му еба матер по кратка постапка?
Ретко се чита волку релевантна информација, Владе дај кажи кој го упропасти квизот Брзо глувче и да ја затвориме темата.
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.516
Овој Дац не беше оној истиот што се уфрли како џокер во покер на местото на Игор во Џанрдар Збира квизот и му еба матер по кратка постапка?
Тој беше маме му негово, златен квиз упропасти.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.197
Ама речиси недела дена нема никој да праша, дали уапсија некого? Исто како со РДТ.

http://fokus.mk/1vmro-dpmne-denes-ke-prtestire-pred-shutka/

П. С. Паметен потег, настрана од сите да не сметаат и така како што кажа некој не можат да соберат народ ни за мал фудбал.
Прво прашуваа, има влада? и се смееа. Потоа тоа им преседна па почнаа да прашуваат дали е укината РДТ. Потоа прашуваа дали има уапсени и повторно се смееа. Сега упасени има, ама не им е повеќе смешно, сега да ти било политички реваншизам ако уапсиш група луѓе кои насилно упаднаа во Собрание и се обидоа да линчуваат пратеници како на дивиот запад.

Еве, и јас имам едно прашање. Бидејќи денес планираат протест пред Шутка ме интересира кој од шестмината пратеници кои се веќе внатре ќе им ги отвори портите?
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.209
Поени од реакции
21.946
Ретко се чита волку релевантна информација, Владе дај кажи кој го упропасти квизот Брзо глувче и да ја затвориме темата.
Не бе чисто информативно прашав, не бев сигурен дали е тој. Сепак оддамна беше. Нема врска со сегашните настани. Овие кога откажаја претстава или што и да направија свесни се за можните последици, не се деца мали. И Дац ако сака има право да ги казни или да ги избрка од работа. Ако можат мене , тебе или било кој друг со три неоправдани отсуствувања да не избркаат од работа , не гледам причина зошто некој друг би бил привилегиран. Малце е глупо да се правиш херој а да очекуваш дека нема да има последици. Тоа баш и не е некоја херојска работа така ?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom