Најодвратна песна што сте ја слушнале?

Член од
5 декември 2008
Мислења
698
Поени од реакции
211
За турбо фолкот веке е јасно само сеуште се прашувам какви будали има па на таква музика да се палат и тоа секогаш местата се полни а да не збориме за нашите нашинци кои се многу ‘‘изживеани‘‘ по Австралијана се виделе се изнашетале и на крај го одбрале најгрдото од балканот. Друго одваратен ми е (не знам дали можам да ги наречам песни) трансот како си некаков стил на музика невидено искомерцијализирано моментално посрано струење помегу младината и одредени техно траки,...техно ми се допага кога е придружено со одредени елементи на соло пеење или гитара овај ми е добар склоп. Друго ...панк рок евтини групи кои само се дерат по микрофоните и воопшто не покажуваат никаква умешност ниту квалитет во изведбата. Комерцијален рап кој не пренесува никаква порака туку само срамна содржина а сето тоа изгледа евтино и кич по примерот на тони зен и компанија суаткар и одредени странски изведувачи.... После аренби црнечко срање со тресење газови и останато ..
 

Chapstick

Сам свој психолог
Член од
7 август 2009
Мислења
2.986
Поени од реакции
311
Boom boom pow...ухххх....
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.659
Поени од реакции
70.714
Dusa malecka od Robert Pirner:):)
Ako se sekavate toa e eden so dugacka kosa samo taa pesna ja peese pred edno desetina godini:)
 

aleksandarreal

Sport fanatic
Член од
15 мај 2009
Мислења
905
Поени од реакции
276
све што е турбофолк и босанско српски звања грда работа е тоа бе:nenene::nenene:
 
Член од
8 септември 2009
Мислења
147
Поени од реакции
5
најглупи песни се рап песните кои всушност и не претставуваат музика бидејки нема ништо уметничко во нив ниту пејачот пее односно не поседува музички талент туку само рецитира некој си текст од многу зборови а и музиката е компјутерска не е од музички инструменти.така да рапот не е музика,а особено е апсурден македонскиот рап.други глупости кои се вбројуваат во музика се бугарските и српските фолк песни,кои што не претставуваат музичка уметност туку голотии и глупирање.али и тие си имаат публика,за жал во голем број,бидејки изгледа некои луге стварно ич не се разбираат од вистинска музика.ама:toe:
 

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166
Спушти се доле - Слаткар и Тони Зен:tapp:
 

~DaRko

Поштен лопов
Член од
29 март 2009
Мислења
5.888
Поени од реакции
2.481
сите од слаткар, поглупи амин:pop: и да, ќе заборавев Ретард брадарс :tapp:
 
Член од
5 април 2009
Мислења
151
Поени од реакции
15
Значи,ко и повекето тука,општо секоја турбо дизел фолк песна не ја поднесуем
После емо срања како Brokencyde,My chemical romance итн
Роџер систерс,Слаткар,Тони Зен,ЈЈ,Елвир Мекица,и све остало у исти кош
а посебно песна не можам да издвојам =)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom