Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Уф како си се тртите самите бе :pos:
И како човек после да не ја сака Кајгана?
Аналогија со 24.12.2012 сакаш да направиш, тоа ли е?
Таму опозицијата во соработка со дел од МВР и собраниското обезбедување не ги отвори вратите на насилници да прават глупости во Собрание.

Ама немам време да се објаснувам, ќе го гледам твојата симпатија Чилиманов на Алфа и ќе си гледам сеир, како лелека и рони крокодилски солзи, чекај и пуканки да си земам.
 

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.811
Поени од реакции
4.287
Тоа е таа мувлосана салама логика. Актер бил, како можеле да го судат. Пошто меѓу актерите нема криминалци нели. Или од дпмне бил, патриот бил, нема шо да им се суди на приврзаниците на гвујо.

Ако си против дпмне тогаш си најголем предавник, без разлика каква политика водат. Битно да си во сектата влезен.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.988
Поени од реакции
16.043
т АКО МИ ГО ТРУЈАТ ДЕТЕТО СО ФАЛС ЛЕКОВИ, ТИЕ ШТО МИ ГО ТРУЈАТ ДЕТЕТО МИ ВЕТИЈА ДЕКА НЕМА ДА ГО СМЕНАТ ИМЕТО НА ДРЖАВАТА. Епа што би рекол Младенов покоен, со такви нема компромис.
ајде со тие лекови, дајте конкретно, не партиски маркетинг...Лук и вода, каква Турција, има сомневања само за некој производ од Соседна држава КОЈА не се именува, исто како ни фирмите производители..
За да се суди некој ПРЕД СЕ ТРЕБА тој што ПРОИЗВЕЛ ФАЛЦ ЛЕК !!!!!!
Тој што увезува можеби не знаел, има Царина која запленува фалсификати од сите врсти производи, не поради квалитетот туку поради авторски права !!!
Квалитетот на сите лековите се испитува , без обзир од каде се и кој е производител, може да бидат и донирани фалц лекови...
А има и друго, за време на војната во БиХ 1995, европјаните им донираа со падобранци лекови со КРАТОК РОК, 2-3 месеци, поефтино било отколку да ги уништуваат лековите.. !!!!
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.209
Поени од реакции
21.948
Чекај, па нели правници се?
И не само правници. Всушност правници се помалце. Повеќето се бизнисмени со тешки бизниси и капитал. Само Зарни беше и си остана голтар.
 
Последно уредено:

Klin

Колце
Член од
6 јануари 2014
Мислења
4.406
Поени од реакции
7.857
Не е тачно. Има луѓе и од СДС што не се слагаат со мењање на име. Али ништо нема да напраат по тоа прашање кога ќе се деси, а ќе се деси, исто како што патриотите не направија ништо кога го сменија во ФИРОМ. Мене друго ми е муабетот, еве ајде ќе се праиме глупи дека е сасвим нормално државен службеник без два дена приватен бизнис да има возен парк од миљон евра во земја со 300 ЕУР плата и 40% незапосленост. Али имаш дебили кои викаат АКО МИ ГО ТРУЈАТ ДЕТЕТО СО ФАЛС ЛЕКОВИ, ТИЕ ШТО МИ ГО ТРУЈАТ ДЕТЕТО МИ ВЕТИЈА ДЕКА НЕМА ДА ГО СМЕНАТ ИМЕТО НА ДРЖАВАТА. Епа што би рекол Младенов покоен, со такви нема компромис.
Кака-Сан, од каде потребата да се пакува криминално стекнат капитал, шверц комерц на лекови со името и генерално со прашања од национален интерес?

Договорот за бугаризација е резултат на тоа шо истата фармацевтска мафија шверцуваше лекови тука го рашири бизнисот и во Бугарија?

Или да речиме крими-полициските структури кои шо години хараат со организранито криминал со сите содедни земји е поврзано директно со промена на име и се попатно?

Ајде тоа, кажи по врска има законот за албанизација со нема правда нема мир и на крај краева со евроинтеграциите пошто и Јоханес Хан јавно ги одеба за тоа, дека е локален шверцерски пазар?

Вака се сведува ефтино спакувана манипулација од типот глејте шо направија сеа треба да капитулираме на сите страни, пошто на секој отпор од страна на ДПМНЕ сместа се пласира некоја пиздарија шо имаат напраено и од авион се гледа дека qr ги боли овие сега за истото тоа, пошо они имаат намера да го надоградат истото тоа, само ги држат на краток ланец за да се реализра агендата.

Фактичка состојба е дека не купија и продадоа во еден потег, јас немам илузија.
American democracy and British justice in full throttle. Ни први ни последни а пренеле жедни преку вода многу попаметни од нас.
Не ми е јасно само колку за нос се влечени нашите „лидери“.

Сево ова можеше многу порелаксирано да го изведе претходната власт, факт е дека не го направи, кои се причините не навлегувам, а не сум многу кон тоа дека преовладуваше патриотизмот.

П.С Кака е генерал на јапонски, па малку посоодеветно, пошто стратег како тебе со јаки врски шо знае пред време се ама само глеа од страна еве не просветлува на форумот, така да не е навреда.
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.726
Кака-Сан, од каде потребата да се пакува криминално стекнат капитал, шверц комерц на лекови со името и генерално со прашања од национален интерес?

Договорот за бугаризација е резултат на тоа шо истата фармацевтска мафија шверцуваше лекови тука го рашири бизнисот и во Бугарија?

Или да речиме крими-полициските структури кои шо години хараат со организранито криминал со сите содедни земји е поврзано директно со промена на име и се попатно?

Ајде тоа, кажи по врска има законот за албанизација со нема правда нема мир и на крај краева со евроинтеграциите пошто и Јоханес Хан јавно ги одеба за тоа, дека е локален шверцерски пазар?

Вака се сведува ефтино спакувана манипулација од типот глејте шо направија сеа треба да капитулираме на сите страни, пошто на секој отпор од страна на ДПМНЕ сместа се пласира некоја пиздарија шо имаат напраено и од авион се гледа дека qr ги боли овие сега за истото тоа, пошо они имаат намера да го надоградат истото тоа, само ги држат на краток ланец за да се реализра агендата.

Фактичка состојба е дека не купија и продадоа во еден потег, јас немам илузија.
American democracy and British justice in full throttle. Ни први ни последни а пренеле жедни преку вода многу попаметни од нас.
Не ми е јасно само колку за нос се влечени нашите „лидери“.

Сево ова можеше многу порелаксирано да го изведе претходната власт, факт е дека не го направи, кои се причините не навлегувам, а не сум многу кон тоа дека преовладуваше патриотизмот.

П.С Кака е генерал на јапонски, па малку посоодеветно, пошто стратег како тебе со јаки врски шо знае пред време се ама само глеа од страна еве не просветлува на форумот, така да не е навреда.
Како симпатизер на Левица (која патем е наднационална партија) трошиш премногу време и енергија на вакви "прашања".
 
?

..........

Гостин
Не е тачно. Има луѓе и од СДС што не се слагаат со мењање на име. Али ништо нема да напраат по тоа прашање кога ќе се деси, а ќе се деси, исто како што патриотите не направија ништо кога го сменија во ФИРОМ. Мене друго ми е муабетот, еве ајде ќе се праиме глупи дека е сасвим нормално државен службеник без два дена приватен бизнис да има возен парк од миљон евра во земја со 300 ЕУР плата и 40% незапосленост. Али имаш дебили кои викаат АКО МИ ГО ТРУЈАТ ДЕТЕТО СО ФАЛС ЛЕКОВИ, ТИЕ ШТО МИ ГО ТРУЈАТ ДЕТЕТО МИ ВЕТИЈА ДЕКА НЕМА ДА ГО СМЕНАТ ИМЕТО НА ДРЖАВАТА. Епа што би рекол Младенов покоен, со такви нема компромис.
Чекај сеа тоа што хххх сендвич рекол така го амнестира исфрустрираниот ххх сендвич што плука по се македонско, и затоа треба да се промени име на државата и да се капитулира по секој основ, логика 0, али добро е ти стиснале лајкови:icon_lol:
 

Klin

Колце
Член од
6 јануари 2014
Мислења
4.406
Поени од реакции
7.857
Па да си правиме реално муабет досега се што ветуваја пред избори си исполнија. Дури исполнија и тоа што немаат ветено. А пази само нецела година на власт се. Ехе до крајот на мандатот како во друга држава да живееме ќе биди ситуацијата ;)
Тоа неветено а реализирано е за (де)мотивација повеќе, пошто немаше друг кој да го удостои Каракачанов од како исплука се шо е Македонско во видео изјава од плоштад во Скопје, па после тоа со полни воени почести да потпише капитуалција, и времената спогодба во времиња кога Блаканот гореше е покорисна и издржана, а од трите подолгото добивме и од неа.

Настрана од двојазичноста и кантонизацијата шо беше само во нечија глава, сеа се сведовме нема да биле сите институции двојазични и сл комитрагични изјави, аргументи за законот е политичкиот пазар и ништо друго.

Сеа уште јунанистанците останаа. кој знае дали им се верува дека се нашол некој тука да прави тоа шо следува...

Ако бе, ко се трпеа десет години овие пред нив, малку ни е.
 

Klin

Колце
Член од
6 јануари 2014
Мислења
4.406
Поени од реакции
7.857
Како симпатизер на Левица (која патем е наднационална партија) трошиш премногу време и енергија на вакви "прашања".
Ко за фејк партија и ликови многу време арчиш за нив.

Колкав кретен треба да си коа во услови на шовинизам од сите страни да продаваш идеологија?

Не глеам нешо многу, многу левичари кај соседите?

Исклучок ККЕ.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom