Најодвратна песна што сте ја слушнале?

Член од
20 мај 2007
Мислења
1.139
Поени од реакции
153
Ги има повеќе кои ги вреднувам на исто "одвратно" ниво, но сите спаѓаат во српскиот (турбо) фолк.:nenene:
 

shadow_rr

Resistance is Futile
Член од
8 јули 2006
Мислења
1.807
Поени од реакции
323
Турбо фолк и тие босанско-српски завивања како на пример Шемса
рок,панк,метал таа музика сакам да се згасне,многу ја мразам аууу
и што останува СЕ знае ПОП И ТРАНС (ТИЕСТО ЗАКОН) кој е со мене?
Брат, зошто да згаснат цели музички жанрови само затоа што тебе не ти се по вкус? Слушај си Тиесто таму, ние ќе си слушаме тоа што нас ни се допаѓа и така. Не може сите да сме еднакви, нели? :helou:
 

aleksandarreal

Sport fanatic
Член од
15 мај 2009
Мислења
905
Поени од реакции
276
Брат, зошто да згаснат цели музички жанрови само затоа што тебе не ти се по вкус? Слушај си Тиесто таму, ние ќе си слушаме тоа што нас ни се допаѓа и така. Не може сите да сме еднакви, нели? :helou:
Добро бе ја си кажав свое мислење за тоа е темава што да правам коа не ми се по вкус кажи си и ти твое мислење не мора одма да ми се противиш и да ме негираш
 
Член од
28 декември 2008
Мислења
99
Поени од реакции
3
Феноменоменално.........чира...............уфффффффффффф :banned:
 

DeathControlmk

Will are?
Член од
7 февруари 2009
Мислења
124
Поени од реакции
9
Добро бе ја си кажав свое мислење за тоа е темава што да правам коа не ми се по вкус кажи си и ти твое мислење не мора одма да ми се противиш и да ме негираш
Pa razmisli so glavata i vidi koj kogo negira i nepostue celo vreme, kako sakas lugje da te postuvaat ako ti ne gi postuvas niv?:nenene:
 
Член од
8 јануари 2009
Мислења
83
Поени од реакции
1
Ме иритираат сите песни што се од Metallica,Slipknot,Pantera,Slayer itn.
 
M

makedon^

Гостин
Ме иритираат сите турбо фолк сељачки песни, комерцијални хитови со рок на траење 2 дена на кои се палат ниско интелигенти фаци, ‘песни‘ во кои ‘пејачите‘ се многу јаки фраери (демек фраери а за к*р не ги бива), генгста рап (срање бе!), ѓупска музика и целата блгарска музичка сцена исполнета со ретардирани суштества. И др, ама не ми текнува сеа....
 
Член од
8 јануари 2009
Мислења
83
Поени од реакции
1
да да да го заборавив турбофолкот...леле колку е срање чоече
 

Mrs. Vedder

red cloud at sundown
Член од
12 февруари 2009
Мислења
984
Поени од реакции
66
Ме иритираат сите песни што се од Metallica,Slipknot,Pantera,Slayer itn.
Ццц...Оти бе?:nesvest:
Сите од Аца Лукас ги ставам во овој кош на најодвратни песни, да не ја заборавам и Феноменално, кај без неа, води во сељачки песни.
 
Член од
2 април 2009
Мислења
1.405
Поени од реакции
177
Значи:
Намбр 1. “ Ти пропадаш,јер се опијаш,дрогираш“ и вака едно 1000 пати у песната.:nesvest:
УЖАС !
Намбр 2. Онаа од Карлеуша “Направи ми сина под светлима казина“ ваљда нешто вака беше...УЖАС !
И Намбр 3. Од ОЉА Карлеуша онаа: “ Брусхалтер не стои ми уз карактер,сакрива ми...“ бла бла блааа ! УЖАС !
 
Член од
31 мај 2009
Мислења
59
Поени од реакции
5
"ти се ќерко татин син"..не сум сигурна дали е насловот ваков ама ова е рефренот на песната..абе господ да чува леле :tapp: :tapp: :tapp: :tapp: :tapp:...само shif delete за овие ништо поќе..и шо е најтрагично онде по кафичите се палат на овие...
 
В

Вори

Гостин
Она је лепша од ночи,њен мирис у коси до земја ме носи...и заноси.
Коа ке ја слушнам оваа песна,а ја слушам често затоа што во секое ебано диско во градов ја пуштаат.
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Ама апсолутно се што е метал.

А за турбо-фолкот нешто. Сите кењаат нешто против него, а у диско а откачат нешто од него сите у дисково скренуваат ко да се издрогирани. Ама важно турбофолк никој не слуша:tapp:
 
Член од
31 мај 2009
Мислења
59
Поени од реакции
5
Ама апсолутно се што е метал.

А за турбо-фолкот нешто. Сите кењаат нешто против него, а у диско а откачат нешто од него сите у дисково скренуваат ко да се издрогирани. Ама важно турбофолк никој не слуша:tapp:
a koga vekje sum otisla vo to diskoto bez razlia od koj pri4ini ne ke sedam kako drvena marija... :nesvest:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom