Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
24 април 2008
Мислења
10.761
Поени од реакции
12.054
Овој не е патриот, овој е воен злосторник.
Воен злосторник кој си пресуди на самиот себеси, откако изјави дека не е воен злосторник.

Треба тестиси за да си ги скратиш сите маки на овој свет, еднаш и засекогаш, а јас лично не верувам дека пвеводбеничкиот пастир и неговите братучеди - исто како и зајко кукурајко и плавите жолтици - имаат или некогаш воопшто имале тестиси за таков потег.
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.726
Воен злосторник кој си пресуди на самиот себеси, откако изјави дека не е воен злосторник.

Треба тестиси за да си ги скратиш сите маки на овој свет, еднаш и засекогаш, а јас лично не верувам дека пвеводбеничкиот пастир и неговите братучеди - исто како и зајко кукурајко и плавите жолтици - имаат или некогаш воопшто имале тестиси за таков потег.
Си пресуди самиот себеси ?
Имаше една; Шта гледаш ? Цицибан.

Не, ако имаше тестиси немаше да се самоубие (наводно, само се спекулира) туку ќе си излежеше колку што треба. Достоинство.

Пастирот и братучедите, жолтите, зајаците, плавите се акционерско друштво - сосема трето.

Како и да е, off topic.
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.761
Поени од реакции
12.054
Си пресуди самиот себеси ?
Имаше една; Шта гледаш ? Цицибан.

Не, ако имаше тестиси немаше да се самоубие (наводно, само се спекулира) туку ќе си излежеше колку што треба.

Пастирот и братучедите, жолтите, зајаците, плавите се акционерско друштво - сосема трето.

Како и да е, off topic.
Ти мислиш дека ако имал тестиси немало да се самоубие, јас го мислам спротивното - пресудата која му ја пресудија не дочека да биде реализирана, тоа е доста храбар потег на некој кој е осуден за воени злосторства.

Пвеводбениците и плавите жолтици немаат тестиси за нешто вакво, дента кога некој од нив ќе направи нешто вакво ќе го повлечам ваквиот став.
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.726
Ти мислиш дека ако имал тестиси немало да се самоубие, јас го мислам спротивното - пресудата која му ја пресудија не дочека да биде реализирана, тоа е доста храбар потег на некој кој е осуден за воени злосторства.

Пвеводбениците и плавите жолтици немаат тестиси за нешто вакво, дента кога некој од нив ќе направи нешто вакво ќе го повлечам ваквиот став.
Пичка потег е, нема потреба да се дискутира понатаму а и насловот на темата не е "Филозофија на самоубиството".

Пвеводбениците и плавите жолтици не се воени злосторници ниту пак патриоти или социјалисти, тие се акционерски друштва. Се работи за чист бизнис интерес.

Доста off topic.
(*имаш теми за распадот на Југославија)
 

Македонеро

Домаќин
Член од
15 декември 2008
Мислења
3.456
Поени од реакции
1.803
mirka e car za nego
Нема шанси Мирка со Ордановски истакнат борец за Мегало Шќиприја исто како и неговите соборци куртон револуционерите. Не за џабе лани Милчин еден од главните финансиери на шарената куртонијада доби одликување од Хашим Тачи за заслуги кон УЧК.

http://vecer.mk/makedonija/milchin-so-kosovsko-odlikuvanje-za-zaslugi-na-ceremonijata-za-blagodarnost-kon-uchk
 
S

silmarillion

Гостин
Незнам колку е точно пуштија муабет дека децава на Чавков возеле панамера и CL или 250.000 ЕУР возен парк само за децата. Има вистина у ова?
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.968
Поени од реакции
11.608
Kako ne doceka da mu bide realizirana koga on bese osuden na zatvor od 20 godini vo 2013? @Dexter26 I ne, voeni zlostornici se klasicni pizdi. (Tuka smetam i na tie sto bile sprovedeni, kako i tie sto poradi odredeni okolnosti ne bile sprovedeni)
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.664
Поени од реакции
82.499
Нема шанси Мирка со Ордановски истакнат борец за Мегало Шќиприја исто како и неговите соборци куртон револуционерите. Не за џабе лани Милчин еден од главните финансиери на шарената куртонијада доби одликување од Хашим Тачи за заслуги кон УЧК.

http://vecer.mk/makedonija/milchin-so-kosovsko-odlikuvanje-za-zaslugi-na-ceremonijata-za-blagodarnost-kon-uchk
Точно е ова што си го рекол, али тоа не го прави ништо попаметно празното писание на Мирка. Ја прво помислив дека го пишал рандом сендвич, тек отпосле видов чиј е текстот.
 
V

viktora

Гостин
Не бе ја мислам се изморија веќе а и поише од пола се префрлија во СДС. Каков страв какви бакрачи.
Сама бабичкана ќе ве ебне на кондиција ти збориш за замор.

Што правиме со борцине од Диво Насеље?Слушам ќе ги ослободеле.
 
Последно уредено од модератор:
S

silmarillion

Гостин
Сама бабичкана ќе ве ебне на кондиција ти збориш за замор.

Што правиме со борцине од Диво Насење?Слушам ќе ги ослободеле.
Опасна бабата нема збор. А за Диво Насеље нема да ме чуди. Грујо шета лабаво после све шо напраи не па они.
 

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387
Опасна бабата нема збор. А за Диво Насеље нема да ме чуди. Грујо шета лабаво после све шо напраи не па они.
Стварно лабаво





Што значеа тоа двата прста, потсетете ме?

 
Последно уредено:
P

psychostasia

Гостин
Овој Бетмен која реклама ја направи на Ладна, јас мислам редно е кауција да му платат на човекот. Цело време кажува дека вода носел на луѓето во собрание, да не припаднел некој ама никад не кажа што вода носел и еве го сега со шишенце ладна.
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.516


па кој како сфати
Дека вчера го направиле филмот. Сеа малку ќе гледаме на ти го дај ми го, па конечно да дочекаме да направат рестарт на државава. Доста е заебанции. Нека сменат и име и се.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.662
Поени од реакции
16.833
@Sasa Ilic се секаваш на оваа слика од собранието?
Од времето на Киро твој е. Од времето на СКМ -ПДП чиј кандидат беше Киро.

Знаеш кој се бунеше да ги постават тие слики во собранието?
Знаеш кој е директен наследник на тогашната партија СКМ_ПДП?
Знаек од која партија тие настанаја или се директен наследник со се простории со се се?
Знаеш кој тогаш беше против за независна и суверена република?
Знаеш како гласеше прашањето на референдумот за независност?
Абе вие вмро-овците нејќете да признаете дека тој на сликата не призна како народ, точно дека не призна со големо задонување, ама ете, инаку да не останевме под Југославија тогаш сеуште ке не ебаваат Бугарите, Грците, Србите и Албанците
 
Член од
12 март 2009
Мислења
20.030
Поени од реакции
16.118
Опасна бабата нема збор. А за Диво Насеље нема да ме чуди. Грујо шета лабаво после све шо напраи не па они.
АЛО, има ли тука модератор ?? да не е ова форум на УЧК ??
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom