Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.954
Поени од реакции
11.580
Da se nadevame deka eden den i ova ke bide. Ne mora terorizam, si ima voeni zlostorstva itn itn...tie ne treba da se opfateni so amnestija.

Zatoa rekov i povlekuvanje na avtenticnoto tolkuvanje od 2008.

Голема грешка беше на Хашкиот трибунал (поточно на обвинителите таму) што ги вратија Хашките случаи.
 
Последно уредено:

Klin

Колце
Член од
6 јануари 2014
Мислења
4.406
Поени од реакции
7.857

Не знам кој и со каков памет сега ги пика овие луѓе во оваа пиздарија, тие загинаа за оваа држава, ко шо глеаме живи ги изгореа, шо врска има со овие два арамиски табори не ми е јасно, треба некој од фамилиите да види изглеа и пак стресови шокови...не се бираа средства, едните го помиловаа и Таљо министер го сторија другите прецедник скупштине и малку ни е.
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.986
Поени од реакции
17.818
Голема грешка беше на Хашкиот трибунал (поточно на обвинителите таму) што ги вратија Хашките случаи.
Не е никаква грешка, да сакаа да ги процесираат ќе останеа таму.
 
Член од
16 јануари 2014
Мислења
2.342
Поени од реакции
1.619
исто како што ќе одговара и сдс за сите злодела малверзации продажби распродажби и останати криминали што се случуваат во моментов. власта не е вечна а стапот има два краја, само што нареден пат кога ќе отиде сдс во опозиција нема да се врати повторно.
Ниту странски служби, ниту жолти комбиња, ниту мрачни сили ништо не ви проаѓа.
Раководството ви е добро снабдено со докази, апсолутно со се. :)
На Чавков има да му лупнат повеќе од 10 години, ќе го пупат наркомани таму. :)
Џабе ви е што и да пишувате и да стварате национална омраза, и народот ви пресуди на избори.
БАНДО КРИМИНАЛНА !
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.446
Поени од реакции
36.381
Што има врска јас тоа што го кажав со ова ти што го постираше?

Срамота е да се служите со некрофилија и со загинати Македонски војници за да пробате на некој начин да ги исперете овие ситниве профитери што ќе наебат.

Не ти е прв пат и во најмала рака е срамота, грозно и воопшто не е патриотски тоа што користиш загинати Македонски војници во вакви ниски цели.

Груевски целосно ви ја искриви реалноста за тоа што е патриотизам а што не е. Мене би ми било срам ама изгледа вие сте оперирани од срам.
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.120
Поени од реакции
6.776
dajte definicija za PATRIOTIZAM i PATRIOT pa posle odredete koj e patriot koj ne e ................... vaka poveke za "patrioti" zboruvate odkolku za patrioti
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.954
Поени од реакции
11.580
Не е никаква грешка, да сакаа да ги процесираат ќе останеа таму.
Па обвинителите као наводно не утврдиле дека имаат случај. Нема везе, поширока тема е ова, ќе отвориме и прашање за транзициона правда која, по мене, не беше задоволена по 2001.
 

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387
Што има врска јас тоа што го кажав со ова ти што го постираше?

Срамота е да се служите со некрофилија и со загинати Македонски војници за да пробате на некој начин да ги исперете овие ситниве профитери што ќе наебат.

Не ти е прв пат и во најмала рака е срамота, грозно и воопшто не е патриотски тоа што користиш загинати Македонски војници во вакви ниски цели.

Груевски целосно ви ја искриви реалноста за тоа што е патриотизам а што не е. Мене би ми било срам ама изгледа вие сте оперирани од срам.
Кој рече дека ова е патриотски?
Чиста споредба на тероризми.

Тебе да ти беше срам ќе гукнеше нешто против ова што се случува.
Противниците на Тиранската платформа се уапсени на денот на Албанија.
За какви ситни профитери ми зборуваш?
 
Последно уредено:
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.197
И Владо Јовановски доби притвор од 30 дена.
Сите ќе јадат притвор. Штом Дурловски доби притвор, кој реално е најмалку антипатичен и најмногу има име од сите обвинети, овие другите шанса нема да поминат без притвор.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.988
Поени од реакции
16.043
Zatoa rekov i povlekuvanje na avtenticnoto tolkuvanje od 2008.
Голема грешка беше на Хашкиот трибунал (поточно на обвинителите таму) што ги вратија Хашките случаи.
вронг, ХАГ ги врати предметите 2008 а автентичното толкување е од 2011 ... 2008 дојде повторно ДУИ на власт и е во континуитет...
И Владо Јовановски доби притвор од 30 дена.
Има ли сознанија, притворените се главном организаторите на движењето или тепачите во Собрание???

.............................
имаше на времето пред 50-тина години француски филм, Дивљач је пуштена :mad:
http://www.libertas.mk/vladata-go-usvoi-predlog-zakonot-za-am-3/
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom