Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.377
Поени од реакции
81.686
Колку што знам на 3ти Декември ќе се протестира против апсењата а не против прогресивен данок и економските политики на владата...За жал :rolleyes:
Да цитирам еден дијалог на репортер и протестирач, од лани:
- Против негативностите!
- Против какви негативности?
- Си знаат добро кои се тие сили..."
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Кои ти се сознанијата според кои сметаш дека е апсолутна лага?
sekako deka e
jedina apsolutna laga za simlkovsko e toa sto go plasiraa u javnosta, terorizam, isis, kursetrese u ladna voda.
Затоа што сум од Ѓорче и ја знам ќерка му. Затоа што знаев и кој е убиецот на „фудбалерот“ уште пред да излезат со „официјално“ соопштение, затоа што во маалски кругови се' се дознава. Не велам дека е сигурно, затоа што никој не може да биде сигурен ама дека се убиени заради љубовна романса со ќерка му, да не ја именувам? Деца кои се помали од неа, од скромни семејства во љубовна романса со фуфица која почна да се однесува ко ќерка на Кралицата Елизабета по назначувањето на Трајко?
Ептен сомнително.

Него, кога се смеевме за „сум бил во подрум, не знам“, требале уствари нас да ни се смеат?
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.377
Поени од реакции
81.686
dali si slusnal za muhamed zekiri od sdsm? i za delegacijata od sdsm sto otide na proslavata na erdogan?
A што да очекувам од муслиманите овде?
Да речат дека се против исламизмот и паносманството?

Она што ме зачудува е како вистинските патриоти и демохристијани - десничари, единствени у свет се на таа страна, како што беа едини у цел свет кои амнестираа воени злосторства извршени врз сопствениот народ врз етничко-религиозна основа.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Што да се каже, реки народ! Моментално гвујо 2 екипи за фудбал неможи да собери. Туѓ срам да те фати од протестов
Беда, тоа остана само.
Како беше оној коменарот на фејсбук, "ај нека не организираат"

Sent from my SM-J320FN using Tapatalk
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.377
Поени од реакции
81.686
Ги испразни јајцата Џафери.Голтајте со восхит.

Џафери: Не се почитувани процедурите при апсењето на пратениците на ВМРО-ДПМНЕ

http://vecer.mk/makedonija/djaferi-ne-se-pochituvani-procedurite-pri-apsenjeto-na-pratenicite-na-vmro-dpmne
Ете, Џафери.
Одлично рамо за плачење ви е. Стар другар.
Па кој го стаи министер за одбрана? Памти, па враќа.
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.954
Поени од реакции
11.580
Е ок де, на комисија ќе им го одземат имунитетот.
znaci da rezimirame, posle 11godini vmro-dui kriminali
dobivme apsenje na operski pejaci i akteri.
nego ovoj clen 313 dali e priemnil za ali ahmeti i talat dzaferi? poso neso terorizam se spomnuva?
Чим више релативизираме, заборави да споменеш и архитект, режисер на Еднооки...
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.664
Поени од реакции
43.589
Затоа што сум од Ѓорче и ја знам ќерка му. Затоа што знаев и кој е убиецот на „фудбалерот“ уште пред да излезат со „официјално“ соопштение, затоа што во маалски кругови се' се дознава. Не велам дека е сигурно, затоа што никој не може да биде сигурен ама дека се убиени заради љубовна романса со ќерка му, да не ја именувам? Деца кои се помали од неа, од скромни семејства во љубовна романса со фуфица која почна да се однесува ко ќерка на Кралицата Елизабета по назначувањето на Трајко?
Ептен сомнително.

Него, кога се смеевме за „сум бил во подрум, не знам“, требале уствари нас да ни се смеат?
Zoran bozinovski se izleta mnogu rano, zatoa i go uapsija, so edno prosto logicno prasanje, sto barale decata vecerta kaj trajko :)
Sto kako zasto ocekuvam periodov sto sledi da izleze na povrsina. Inace ne se muabetite deka idel nekoj so niv, tuku deka drzele snimka od nea, kako se roka, a ako pamtis na toj period prethodea dosta provokativni fotki od nea na net, liknati.
Ne sakam da diskutiram za vakov osetliv slucaj na forum, rekov i na temata za smilkovsko, ako se pokazat muabetite za trajko ko tocni, na arktikot uste denes neka trga, ali edna rabota so sigurnost ja tvrdam, toa sto nam ni e plasirano ko vistina za smilkovsko e ko sto vikas ti, apsolutna laga.
I najverojatno periodov sto sledi, ke izlezat podetalni informacii sto tocno se desilo so decata, i zasto vsusnost bile ubieni.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom