Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
12 март 2015
Мислења
1.569
Поени од реакции
3.215
Со целиот респект кон Владо како актер, тоа што он се доведе во ситуација да биде на погрешно место во погрешно време е негова вина, не на органите на прогон.

Update:
Покрај Mитко Чавков кој утрово беше уапсен, приведени се уште 15 -тина, меѓу кои пратеници и граѓани кои се најдоа на 27 април во Собранието.

Помеѓу нив се и актерот Владо Јовановски, Горан Ангелов – Ќосето од Велес, пратеничката Жаклина Стефановска, пратеникот Крсто Муковски, поранешниот директор на ФЗОМ Саше Стефановски, пратеникот Љубен Арнаудов од Охрод и други.

Се очекува утрово Чавков да биде донесен во Кривичниот суд пред судија за претходна постапка.
Сето тоа стои ама човекот не нападнал никого, искористени се ваквите луѓе секогаш и потоа секогаш фрлени како вишок. Криво ми е за Владо, другите големи се, сами си знаат што правеа таму кога влегоа, ќе има постапка па ќе се докажуваат...

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.755
Поени од реакции
5.026
Владо носел вода за жедните луѓе, џабе го уапсиле кога ништо не му можат.
Со тебе сме Владо!!!!
Јас не се занимавам со политика...Владо, Темелко, Бетмен и Робин, Зајакот, Паторот и Луни Тунс...единствено ми значи што СДСМ економски тотално не упропастија во експресно време. Од секогаш сум бил антисоцијалиста и зборувал против социјализам сега имаме можност на дело да го видиме. Ако има протести против прогресивни данок прв сум против такви срања...лобирам организирам ако треба и финансирам. Друго ми е во основа гајле...
 
S

silmarillion

Гостин
Симптоматично е ова дека се дешава после најавата за протест на ВМРО. Незнам по одлука на кој јавен обвинител ова се постапува. Не сум у тек дали избрале нов, ако не онда зашто стариот чекал толку време? Ако е новиот, стариот да одговара зашто чекал толку време. Мириса ова на жут картон од америте до Грујо и Сашо поготово ако дале збор дека нема да праат пиздарии у замена за споро судење кое може и немора да му дочекаме крај.
 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.874
Поени од реакции
14.131
Сето тоа стои ама човекот не нападнал никого, искористени се ваквите луѓе секогаш и потоа секогаш фрлени како вишок. Криво ми е за Владо, другите големи се, сами си знаат што правеа таму кога влегоа, ќе има постапка па ќе се докажуваат...

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
Не е проблем бе. Нека испее владо кој координирал и ќе му дадат условна. Едноставно е.
 

Xibalba

Corona Australis
Член од
24 јануари 2012
Мислења
6.087
Поени од реакции
11.487
На 3ти Декември ќе има протести?
Па да, ако им дозволат да организираат во Идризово.

Впрочем и што влегуваја кога не беа за влегување.
Кога влегоа требаше да одат до крај, вака ем опозиција станаа, ем се покажаа дека се насилници пред цел свет, ем Заев маченик го сторија.

искористени се ваквите луѓе секогаш и потоа секогаш фрлени како вишок. Криво ми е за Владо, другите големи се, сами си знаат што правеа таму кога влегоа, ќе има постапка па ќе се докажуваат...
Пак ќе пишам, и мене ми е криво за Владо заради неговото актерско дело, ама требаше да размисли во тие моменти, не е неискусен тинејџер.
 

INDIJANEC123

Женкар, Илуватар
Член од
17 март 2014
Мислења
3.815
Поени од реакции
6.373
случајов со мпц има друга позадина. Вранишкоски доби во стразбур што значи ќе може легално да си ја отвори поа во Македонија. Поа ќе биде призната од страна на спц и автоматски од сите цркви, така во Македонија ќе има две цркви од кои една призната од сите поа и друга непризната(секта) мпц. Во очај мпц ќе искористи се за да биде признаена од кого било поради овие задкулисни игри на Србија
еве по мое испадна
https://m.mkd.mk/makedonija/politika/za-spc-samo-ohridskata-arhiepiskopija-na-vranishkovski-e-kanonska-crkva-vo
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.209
Поени од реакции
21.948
Прво од твојот гроб би поминал, чувам р'каница за тебе.
Кога ќе умрам ќе ти кажам ама во меѓувреме стварно тркни и провери . Нема шанси од толку превртвање во гробот да не се ископал досега. Па тоа обртаи се не е заебанција, не е убаво така да го оставиш неприцврстен да потскокнува низ гробиштата како расипана машина за перење :)
 

INDIJANEC123

Женкар, Илуватар
Член од
17 март 2014
Мислења
3.815
Поени од реакции
6.373
Србија и Русија никогаш нема милум да не остават да просперираме затоа е сега ова со црквиве и затоа бпц игра дипломатски не е така едноставно. Лекот е само папата
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.988
Поени од реакции
16.043
Пак ќе го напишам истото што го напишав и тогаш. Кога не апсеја нека ги апсат. Да видат како се справува со пучисти. Впрочем и што влегуваја кога не беа за влегување.[DOUBLEPOST=1511856021][/DOUBLEPOST]
Викаш така на мала врата ќе помини и тоа ?
Ќе си се разбудиме со ново европско име или ?[DOUBLEPOST=1511856154][/DOUBLEPOST]
Алма де оди до на гробот на дедоти, оној шо беше партизан не кај оној другиот. Од толку вртење во гробот сигурно се има ископано па да не треба пак да го затрупаш.
Може да се уапси и лице со Имунитет ( без Одземање) ама само ако има направено дело за кое се добива најмалку 5 години затвор... тоа во пракса е директно убиство, на пример нашиот почесен конзул во Шпанија
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.516
Барем да викнеа тв и камери, нека ги покажат како ги влечат со лисици од дома и пред суд. Да беше обратно уште во вестите во 6 сабајле ќе имаше.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.209
Поени од реакции
21.948
Кога влегоа требаше да одат до крај, вака ем опозиција станаа, ем се покажаа дека се насилници пред цел свет, ем Заев маченик го сторија.
Рековме . Додуша опозиција веќе си беа ;)
Сега чекам @Bateman да почни да плачи како многу луѓе се уапсиле, како тоа не било демократски исто како и кога плачеше за време на пучот во Турција. Додуша не само тој ама ете во моментот само на него ми текнува.
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.755
Поени од реакции
5.026
Инаку читам во бугарски весници КАМ маркет ќе влегувал во Бугарија ќе отворал 10 маркети само во Софија. Плус и некои други инвестиции ќе имало.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom