Електронска цигара

Член од
15 јануари 2015
Мислења
452
Поени од реакции
423
Пушев 30 години и еве веќе 1,5 година немам цигара видено. Немам никаква потреба од цигари, никотински кризи и слично не сум имал. Немам користено електронски цигари и слични средства за одвикавање и мислам дека истите не ја постигнуваат целта.
СЕ Е ВО ГЛАВАТА !!!
 
Член од
21 ноември 2017
Мислења
2
Поени од реакции
0
Ako saka nekoj VAPE SMOK GT150 neka pishi doneseno od USA so 5 greaci . 2500 den , 2 meseci koristeno
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Pusev cigari 12 godini po 2 kutii na den i toa relativno eftini i jaki cigari York so po 9-10 mg nikotin i katran ... potoa se prefrliv i nekoi 6-7 meseci bev na elektronska cigara od Umbrella ... veke cela godina ne konzumiram voopsto nikotin, znaci ne koristam nitu obicni cigari, nitu pak elektronski ... samo edno ke kazam elektronskite cigari se duri i pogolemo sranje od onie obicnite ... sodrzat duri i poveke kancerogeni hemikalii i laga e toa deka se 100% bezopasni za zdravjeto na onoj koj gi konzumira !
 
Член од
19 мај 2012
Мислења
1.550
Поени од реакции
363
Pusev cigari 12 godini po 2 kutii na den i toa relativno eftini i jaki cigari York so po 9-10 mg nikotin i katran ... potoa se prefrliv i nekoi 6-7 meseci bev na elektronska cigara od Umbrella ... veke cela godina ne konzumiram voopsto nikotin, znaci ne koristam nitu obicni cigari, nitu pak elektronski ... samo edno ke kazam elektronskite cigari se duri i pogolemo sranje od onie obicnite ... sodrzat duri i poveke kancerogeni hemikalii i laga e toa deka se 100% bezopasni za zdravjeto na onoj koj gi konzumira !
Ти верувам..

https://www.gov.uk/government/news/e-cigarettes-around-95-less-harmful-than-tobacco-estimates-landmark-review

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Член од
6 мај 2018
Мислења
1.140
Поени од реакции
2.734
Електронски цигари не се баш најздрави, ама у секој случај боље се од цигари. Ја више 4 месеца „вејпам“, неам откажано скроз цигари, кога ќе излезам негде знам да запалам или да си зеам кутија од 10 цигари, ама ипак, пушам едно 3-4 кутии месечно вкупно. Другото е вејпање. Плус поевтино е вејпање. Иначе, само овие тобако флејворите (не американот) ми праат мерак, другите не ми се по вкус. И научив да го праам Бејн френч инхејлот (не оти е тежок многу). :D
 
Член од
22 јануари 2012
Мислења
660
Поени од реакции
421
Pred 10 meseci prestanav da pusam elektronski cigari a i so toa i obicni cigari. Uspea kaj mene vejpot zatoa sto vozejki nakaj grcija pushev 3 casa bez prestan pa dobiv nikotinsko trovenje, so toa prestanav da pusam uopsto. Taka da mi pomogna na nekoj nacin haha
 
Член од
28 мај 2018
Мислења
3
Поени од реакции
1
Da li elektonska cigareta može zamjeniti pravu prilikom odvikavanja.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.778
Поени од реакции
7.515
Имам пишано тука дека не пушам но мислам брат ми еднаш кога бевме во Србија купуваше Maлборо цигари и во секоја кутија приметив имаше реклама за некој си IQOS електронски уред.



Интересно е уредот се полни со USB полнач како на мобилните.

Наидов и на текст на македонски сајт за ова ама мислам дека го нема ова кај нас
https://denar.mk/129398/biznis/cigarite-ke-stanat-minato-za-philip-morris
 

jovankrstevski1

ТАТА_МАТА
Член од
2 декември 2012
Мислења
849
Поени од реакции
568
Имам пишано тука дека не пушам но мислам брат ми еднаш кога бевме во Србија купуваше Maлборо цигари и во секоја кутија приметив имаше реклама за некој си IQOS електронски уред.



Интересно е уредот се полни со USB полнач како на мобилните.

Наидов и на текст на македонски сајт за ова ама мислам дека го нема ова кај нас
https://denar.mk/129398/biznis/cigarite-ke-stanat-minato-za-philip-morris
1. Прво ги продава Филип Морис, најголемата тутунска компанија во светот
2. Даваш гарант бар 50тина евра за цигарата и пак пушиш тутун само без чад за разлика од електронски цигари каде париш.
3. Не знаеш дали ќе ти ја задоволи психичката зависност бидејќи има многу малку чад а бидејќи пушиш на пониска температура не знаеш дали ќе ти ја задоволи и физичката зависност од никотин (помалку гори-помалку се ослободува никотин)
4. Патрони/кертриџи прашање е дали и колку ќе има кај нас, а и да има ќе бидат многу скапи заради тоа што пак сите (Филип морис, државата, препродавач 1, препродавач 2...) ќе сакаат дел од колачот.
5. Електронските цигари веќе постојат години наназад, а оваа ако не успее ќе биде само уште еден уред кој ќе фаќа прашина а нема да сакаш да го фрлиш
6. Катастрофален живот на батеријата
7. Ако го изгледа клипот, типот рече дека е катастрофа неколку пати
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.778
Поени од реакции
7.515
1. Прво ги продава Филип Морис, најголемата тутунска компанија во светот
2. Даваш гарант бар 50тина евра за цигарата и пак пушиш тутун само без чад за разлика од електронски цигари каде париш.
3. Не знаеш дали ќе ти ја задоволи психичката зависност бидејќи има многу малку чад а бидејќи пушиш на пониска температура не знаеш дали ќе ти ја задоволи и физичката зависност од никотин (помалку гори-помалку се ослободува никотин)
4. Патрони/кертриџи прашање е дали и колку ќе има кај нас, а и да има ќе бидат многу скапи заради тоа што пак сите (Филип морис, државата, препродавач 1, препродавач 2...) ќе сакаат дел од колачот.
5. Електронските цигари веќе постојат години наназад, а оваа ако не успее ќе биде само уште еден уред кој ќе фаќа прашина а нема да сакаш да го фрлиш
6. Катастрофален живот на батеријата
7. Ако го изгледа клипот, типот рече дека е катастрофа неколку пати
Го гледав видеото. Фала богу не сум пушач па не ми требаа електонски цигари за да намалувам или се тргнам од класичните цигари. Се надевам нема да се навлечам на цигари а бидејќи сум веќе 27 години убеден сум нема да се деси тоа.
 
Член од
30 јули 2012
Мислења
135
Поени од реакции
41
знае некој колку може да го продадам ова? го пробав еднаш ама не ми се свиѓа па да не ми фаќа прашина дома?
поздрав IMG_20181027_130909.jpg IMG_20181027_131056.jpg
 

jovankrstevski1

ТАТА_МАТА
Член од
2 декември 2012
Мислења
849
Поени од реакции
568
знае некој колку може да го продадам ова? го пробав еднаш ама не ми се свиѓа па да не ми фаќа прашина дома?
поздравПрегледај го приврзокот 199011 Прегледај го приврзокот 199012
Изгуглај електронски цигари и објави го на другиот форум. Повеќето што се посветиле на електронски цигари успеале. Сигурен ли си дека не грешиш нешто?
 
Член од
30 јули 2012
Мислења
135
Поени од реакции
41
Изгуглај електронски цигари и објави го на другиот форум. Повеќето што се посветиле на електронски цигари успеале. Сигурен ли си дека не грешиш нешто?
па нде баш цигара , vape е и некако не ми паше...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom