Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
16 април 2014
Мислења
7.117
Поени од реакции
11.156
Како што тргнала политикава на спасителиве на Македонија,до полувреме на муцки ќе паднат.А ние ни 30та минута нема да ја дочекаме.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
20.403
Поени од реакции
35.948
Многу мака видовме во бугарите, саде терор, окупации убиства колења непризнавање на јазик непризнавање на нација непризнавање на историја.
Само ради тоа е, ништо лично.
...ете денес е 13 ти Ноември - Ден на ослободување на Скопје ! од фашизмот?? :confused:



и додека Мусолини си ја свитка опашката и го избркавме од Скопје?? или ?? а бе кој фашизам ? :toe:аааааа Германците биле во Скопје се збунив, да не беа Јапонците а? не бе ни тие не беа чек да отворам книгата по историја???
аааааа еве од @Let 3 се потсетив, браво! седи 10_тка ! (ама го нема, не вервам заради ова нешто, ништо лично ! :) )

... Македонската историја не може никој да ја избрише, а најмалку да се заборави!



-балисти



бугарски ем германски фашисти во Скопје



измачениот Македонски народ бегал пред зулумот на балистите во Дебар (факт)



...коските на паднатите борци од бугарските фашисти никој не може да ги избрише!!! Гевгелија (факт)



... и секогаш ќе го спомнуваме тоа што некои сакаат да го сокријат, за да никогаш не се повтори ! (y) Битола (факт)
 
Последно уредено:

ultras1988

4600
Член од
6 февруари 2014
Мислења
3.011
Поени од реакции
7.085
Мора да го прават тоа едноставно таков е системот, не дека оправдувам ама тоа е тоа.
Епа се бореа против режимот де, што значи против системот и повеќе да не се владее на тој начин никогаш повеќе. Арно ама некој апнаа праз, па надуја газ.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.969
Поени од реакции
80.748
^

и додека Мусолини си ја свитка опашката и го избркавме од Скопје?? или ?? а бе кој фашизам ? :toe:аааааа Германците биле во Скопје се збунив, да не беа Јапонците а? не бе ни тие не беа чек да отворам книгата по историја???
аааааа еве од @Let 3 се потсетив, браво! седи 10_тка ! (ама го нема, не вервам заради ова нешто, ништо лично ! :) )
Е добро, кого сме го избркале од Скопје на овој ден?
Tоа не ни го кажа.
 
Последно уредено:

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.477
Поени од реакции
22.911
Бог да ги прости тие што ќе ги лечи докторкава....таа им била среќата.

kaza kurtonot sto napravi profil ovde da propoveda za zajo... ona bar si e svoja licnost ti si kurton sto ceka od zajo 300e plata.

nego posto se zalese deka nekoj postirale bez doprinos na temata aj sega objasni si go postot pogore... klasicen kurton
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
kaza kurtonot sto napravi profil ovde da propoveda za zajo... ona bar si e svoja licnost ti si kurton sto ceka od zajo 300e plata.

nego posto se zalese deka nekoj postirale bez doprinos na temata aj sega objasni si go postot pogore... klasicen kurton
ِШупак умрен, ај откачи ми се!

@Нuкола ти треба ли екстра објаснување?
Не тајно, не јавно - веќе не знам како....дај тргни ми ја од к***в оваа грешка на природата, аман веќе!
 

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.811
Поени од реакции
4.287
13 локали затвориле, дојде живот. Не бе, животот беше дојден кога Миле пушташе инспекции на се што е против дпмне. Тоа беше живот, Ујп, мвр, дпмне доел.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.931
Поени од реакции
15.935
...ете денес е 13 ти Ноември - Ден на ослободување на Скопје ! од фашизмот?? :confused:



и додека Мусолини си ја свитка опашката и го избркавме од Скопје?? или ?? а бе кој фашизам ? :toe:аааааа Германците биле во Скопје се збунив, да не беа Јапонците а? не бе ни тие не беа чек да отворам книгата по историја???
аааааа еве од @Let 3 се потсетив, браво! седи 10_тка ! (ама го нема, не вервам заради ова нешто, ништо лично ! :) )

... Македонската историја не може никој да ја избрише, а најмалку да се заборави!



-балисти



бугарски ем германски фашисти во Скопје



измачениот Македонски народ бегал пред зулумот на балистите во Дебар (факт)



...коските на паднатите борци од бугарските фашисти никој не може да ги избрише!!! Гевгелија (факт)



... и секогаш ќе го спомнуваме тоа што некои сакаат да го сокријат, за да никогаш не се повтори ! (y) Битола (факт)
se e točno, ama ima eden fakt deka kade što bea blgarskite fašisti nemaše balisti i sprotivno... a vo Ohrid 1941 gi dočekaa blgarite so cveke
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
se e točno, ama ima eden fakt deka kade što bea blgarskite fašisti nemaše balisti i sprotivno... a vo Ohrid 1941 gi dočekaa blgarite so cveke
Твоите сопартијци и нивните дедовци ги пречекаа. Моите на Славеј планина беа.
Со чест да зборите за празников, морони антички!
 

INDIJANEC123

Женкар, Илуватар
Член од
17 март 2014
Мислења
3.815
Поени од реакции
6.373
Да не се лажеме германците се повлекуваа поради америте и русите што ги притиснаа и овдека ко демек мн јаки партизаните па ги избркаа. прадедоми кој беше роден 1905 и умре 2000 ми има кажувано за Охрид германците мирно си се товареле на воз за да си одат на германски фронт и наеднаш демек партизаните заседа ќе им прават им припукале и така жртви имало. Они за 24 саати ја смачкаа Југославија сеа да не се јачаме џабе овде.
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
Да, да...убави документарци ви напраи паторот да живеете у филмовите антички...ем да не ги увреди фашистичките татарски брашта чии потомци се неизбришлив дел од „модерно“ дпне.
Југославија има повеќе жртви дадено во војната од една Франција....
...и не се Американците туку Русите што го имаат победено Хитлер, барем читај до крај тоа што го читаш.
Битно е дека сме биле на победничката страна, за разлика од сега кај што не знаеме каде тераме.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.135
Поени од реакции
21.771
Твоите сопартијци и нивните дедовци ги пречекаа. Моите на Славеј планина беа.
Со чест да зборите за празников, морони антички!
Затоа пак нивните внуци ( од оние де што беа на Славеј планина) се испотепаја кој прв да оди на бацирака кај Борисов и Каракачанов ;)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom